Kim jest Alicja Nauman? [OJCIEC, ŻONA, INSTAGRAM]

Alicja Nauman jest dzieckiem z pierwszego małżeństwa dziennikarki Pauliny Młynarskiej. W odróżnieniu od dzieci innych celebrytów stroni od show-biznesu i bardzo rzadko udziela wywiadów. Ostatnio kobieta znalazła się jednak na ustach wszystkich. Wszystko za sprawą zawarcia związku partnerskiego ze swoją dziewczyną. Co wiemy o Alicji Nauman?

Kim jest Alicja Nauman?

Aicja Nauman urodziła się w 1992 roku. Dzieciństwo spędziła z mamą w Warszawie. Potem przeniosła się do Krakowa, gdzie na Uniwersytecie Jagiellońskim studiowała etnologią i antropologię.

Dziś mieszka w Londynie. Jest tancerką i choreografką — uczęszczała do szkoły tańca London Contemporary Dance School. Czynnie udziela się na rzecz ochrony środowiska i praw społeczności LGBT+. Bardzo często uczestniczy w manifestacjach i protestach przeciwko władzy, a także kościołowi. Działa w walce o prawa ludzi oraz o ochronę środowiska.

Artystka od dziecka miała kontakt ze światem medialnym. Jest bowiem córką znanej polskiej aktorki, dziennikarki i prezenterki, Pauliny Młynarskiej-Moritz. Co ciekawe, jej dziadkiem był Wojciech Młynarski, poeta, artysta kabaretowy oraz autor i wykonawca piosenek.

ALICJA NAUMAN — OJCIEC

Ojcem Alicji Nauman jest lekarz Paweł Nauman. Alicja urodziła się, gdy Paulina Młynarska miała 22 lata.

Moją pierwszą miłością był ojciec mojej córki. Bardzo się cieszę, że Alicja jest owocem tej miłości, dodajmy, miłości dwojga bardzo młodych i kompletnie niedojrzałych ludzi – wspominała to potem dla magazynu Gala Młynarska.

Alicja Nauman — ślub

W 2019 roku Alicja Nauman wzięła ślub z aktywistką Dorotą Wróblewską, z którą połączyła ją walka o prawa dla społeczności LGBT. Kobiety są związane ze sobą od wielu lat, a wspólne manifestacje to nie jedyne co je łączy. Obecnie mieszkają w Wielkiej Brytanii, gdzie osoby tej samej płci mogą zawierać cywilne związki partnerskie, na takich samych zasadach, jak pary heteroseksualne, już od grudnia 2005 roku.

Córka Pauliny Młynarskiej wzięła drugi ślub z kobietą
Alicja Nauman z żoną

Alicja Nauman — książka

W 2013 roku ukazała się książka Kochaj i rozmawiaj. Rozmowy Pauliny Młynarskiej i jej córki Alicji Nauman o odpowiedzialnym życiu seksualnym, która była częścią kampanii społecznej „Nie jestem gotowa, aby zostać mamą, jeszcze nie teraz”. Celem książki było zwiększenie wśród nastolatków wiedzy z zakresu seksualności człowieka. My na te tematy rozmawiałyśmy od zawsze. To nigdy nie był dla nas temat tabu. Te pierwsze rozmowy nie były zawstydzające, bo nikt nie zdążył mnie zawstydzić. Dopiero w szkole pojawiło się zawstydzenie — wspominała Alicja w rozmowie promującej publikację.

Alicja Nauman — Instagram

Alicja Nauman prowadzi konto na Instagramie pod nazwą @alka_nauman. Aktualnie jej profil obserwuje 5 559 osób. Kobieta jest tam bardzo aktywna i najczęściej porusza tematy dotyczące ochrony środowiska. Nie boi się również dodawać odważnych zdjęć z sesji, w których uczestniczy. Większość jej fotografii robi duże wrażenie na internautach,