Jakie kwiaty wybrać dla żony na dzień kobiet w 2022 roku?

Zaraz 8 marca, Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami, a Ty nadal zastanawiasz się czym obdarować swoją wyjątkową żonę? Lepiej trafić nie mogłeś! Wychodząc naprzeciw Twoim oczekiwaniom mamy do zaoferowania przepiękne bukiety, wykonane ze świeżych gatunków kwiatów. Śliczny bukiet na dzień kobiet jest nadal bardzo popularnym prezentem, wywoła uśmiech na twarzy każdej kobiety, a przy okazji stanie się piękną dekoracją wnętrza domu.

Czym kierować się przy wyborze bukietu dla żony?

Tego rodzaju upominek powinien sprawić ogromną radość obdarowanej osobie, więc warto kierować się tym, co Twoja ukochana lubi i jaki rodzaj kwiatów się jej podoba. Wielu
z Panów kieruje się także charakterem swojej żony – według publicznej opinii pastelowe kolory i delikatne połączenia gatunków wybierają raczej spokojne osoby, a mocniejsze, jaskrawe barwy i nietypowe mieszanki w bukiecie wybierają energiczne kobiety.

Wybierając kwiaty dla swojej wybranki, dobrze jest zdecydować się na róże, koniecznie w kolorze czerwonym! Róże symbolizują pożądanie, miłość oraz fascynację, natomiast ognista barwa wyraża gorące uczucie. Tego rodzaju prezent z pewnością trafi w serce niejednej kobiety, jeszcze bardziej umocni Wasz związek, a także przypomni jej o tym, co Was łączy.

Jeśli jednak Twoja żona nie przepada za różami, warto postawić na tulipany. Są równie pięknym i oryginalnym pomysłem na upominek z okazji Dnia Kobiet, jak bukiet świeżych czerwonych róż. Należy jednak uważać na kolorystykę, ponieważ żółte tulipany symbolizują kruchą miłość, zazdrość oraz zdradę. W tym wypadku należy kierować się tym samym tropem, co przy wyborze róż i postawić na klasyczną czerwoną barwę, która również
w przypadku tych kwiatów będzie wyznaniem miłości i wierności.

Dobrym wyborem będzie także zakup bukietu mieszanego, z kilku rodzajów kwiatów
i różnych pigmentacji. Jeśli łączy się barwy w bukiecie, przestają one mieć szczególne znaczenie. Przepięknie będzie wyglądał bukiet z goździków, lilii, czy niezapominajek – kolory niebieskie i białe symbolizują bezpieczeństwo, czystość, niewinność, a także stabilność. Mogą więc mieć one równie ważny przekaz, jak czerwone róże lub tulipany.

Czy liczba ma znaczenie?

W przypadku wyboru róż, oprócz barwy istotne znaczenie ma również liczba wręczonych kwiatów. Poniżej można sprawdzić, co oznaczają przykładowe ilości róż.

  • 1 – mężczyzna wręcza kobiecie jedną różę najczęściej na pierwszej randce. Jest to więc dowodem ogromnej sympatii.
  • 3 – prosty przekaz oznaczający „Kocham Cię”
  • 9 – wykazuje chęć spędzenia wspólnie całego życia
  • 20 – oznacza, że uczucie jest naprawdę szczere
  • 50 – dowód bezgranicznej miłości i oddania
  • 101 – „jesteś miłością mojego życia”
  • 108 – dobra liczba w przypadku oświadczyn – „czy wyjdziesz za mnie?”
  • 123 – wyraża miłość pełną namiętności
  • 365 – oznacza, że ukochany myśli każdego dnia o swojej wybrance
  • 999 – miłość i wierność aż po grób

Takiej symboliki nie warto traktować jednak z całkowitą powagą. Jeśli któraś z Pań dostanie bukiet w kolorze białym czy różowym, nie powinna myśleć, że ich mąż przestał je kochać. Kwiaty są zawsze eleganckim, subtelnym i pełnym uczuć podarunkiem, a także doskonałym upominkiem na każdą okazję.

Tagged with: