Czy refleksy na czarnych włosach mają rację bytu?

Wiemy doskonale, że czarne włosy są bardzo popularne. Pięknie wyglądają, błyszczą się oraz sprawiają wrażenie eleganckich. Jednak z czasem każdy kolor nam się znudzi. Co można poradzić? Jedną z propozycji są refleksy na czarnych włosach. Czy jednak jest to osiągalne? Sprawdźmy to.

Nie tak łatwo schodzić z czerni

Wiemy już, że włosy w czarnym kolorze przepiękne się prezentują. Jednak wiemy także, że trudno jest przeprowadzić jakąkolwiek zmianę kolorystyczną z takiej bazy. Dlaczego? Czarny kolor jest bowiem najciemniejszym z możliwych. Każde rozjaśnienie włosów wiąże się z nałożeniem rozjaśniacza. Mogłoby się wydawać, że nie jest to problem, ale tak naprawdę jest to spora niedogodność. Wynika to z tego, że włosy po użyciu rozjaśniacza są zniszczone i niestety trudno jest nad nimi zapanować.

Nie możemy sobie na to pozwolić. Mając czarne włosy nie bierzmy się za samodzielne rozjaśnianie. Możemy w ten sposób pozbyć się włosów i nie będziemy zadowolone z efektu. Nie ryzykujmy. Gdy chcemy mieć refleksy na czarnych włosach, to konieczna będzie wizyta u fryzjera.

Niezbyt duża metamorfoza

Gdy liczmy na spektakularną metamorfozę to nie powinnyśmy stawiać na refleksy. Drobne refleksy to tylko mała zmiana. Co jak co, ale nie będzie to nasz metamorfoza życia. Raczej możemy to nazwać drobną zmianę i odświeżeniem. Jednak czasami jesteśmy w stanie odjąć sobie sporo lat. Mamy świadomość, że czarne włosy nas postarzają, a więc nieco lekkości i jaśniejszego koloru warto im zafundować.

Wybierając się do fryzjera miejmy świadomość, aby nie iść do byle jakiego. Musimy mieć do fryzjera zaufanie i pewność, że wykona nam usługę nie tylko fachowo, ale także dokładnie. Na pocieszenie warto dodać, że na naszym rynku funkcjonuje naprawdę masa doświadczonych i wysokiej klasy fryzjerów. Jak na takiego się natknąć? Możemy do niego trafić z polecenia, ale nie tylko. Możemy dobrego fryzjera znaleźć w Internecie. Poznamy go po opiniach. Im będzie miał więcej pozytywnych opinii, tym lepiej. Na pewno nie chcemy dołączyć do grona niezadowolonych klientów, które w sieci wystawiają opinie stricte negatywne. Nie podoba nam się to. Zapoznajmy się także z portfolio danego fryzjera na jego stronie internetowej czy też w mediach społecznościowych. W dzisiejszych czasach fryzjerzy niezmiernie chętnie dzielą się swoimi udanymi metamorfozami, które wykonali. Umieszczają najczęściej zdjęcie „przed” oraz dla porównania zdjęcie  „po”. Uwielbiamy oglądać takie zdjęcia. Być może zainspirujemy się czymś i zechcemy czegoś więcej, niż tylko refleksów.