Jakie fajne filmy dla dzieci możemy polecić?

Wiemy doskonale, że czasami nasze dziecko nie może pójść do przedszkola czy też na plac zabaw, chociażby ze względu na chorobę. Wówczas jesteśmy skazani na spędzanie wspólnie całego dnia. Z czasem na pewno nam się skończą pomysły na kreatywne zabawy. Co w takiej sytuacji? Możemy w takiej sytuacji postawić na fajne filmy dla dzieci.

Co może oglądać nasze dziecko?

Każdy rodzic powinien wiedzieć, że mózg naszego dziecka w przedszkolnym okresie bardzo intensywnie się rozwija. Dziecku buduje nowe uczucia oraz także wrażenia. Zaczyna interesować się otaczającym światem coraz bardziej świadomie. Dzieciaki mogą już swoją uwagę skupiać na dłużej. Zatem wchodzą już w grę fajne filmy dla dzieci. Dzieci w tym wieku mają już coraz większy zasób słownictwa. Rodzice czasami są w ogromnym szoku. Rozwija się u nich nie tylko wyobraźnia, ale także zaczynają się pojawiać niestety koszmary nocne. Dzieci w wieku przedszkolnym nie wiedzą jeszcze co jest tak naprawdę fikcją, a co jest prawdą. Do tego testują także zasady oraz normy, a do tego swoich ukochanych rodziców.

Filmy, które proponujemy naszym przedszkolakom nie powinny być zbytnio przeładowane specjalnymi efektami. Odpowiednie będą w tym wieku estetyczne oraz także kolorowe filmy. W filmach prezentowane powinny być inne światy. Dzięki temu dzieci mogą udać się do krainy wyobraźni i wyruszyć w naprawdę dług podróż.

Te propozycje to strzał w dziesiątkę

Na pewno na naszej playlist nie może zabraknąć filmu „Zwierzogród”. Jest to miasto, w którym mieszkają obok siebie ryjówki oraz słonie. Tutaj może każdy zostać tym kim chce. Jednak droga do swojego upragnionego życia nie jest taka łatwa. Przekonuje się o tym Judy Hops – pierwszy w policji królik. Kolejna propozycja to „Odlot”. Bohater tego filmu wyrusza w podróż do Ameryki Południowej w domu, który unosi się przez tysiące balonów. Towarzyszy mu w podróży skaut ośmioletni Russel.

Genialny film to także „Balerina”. W filmie tym 11-letnia bohaterka ucieka do Paryża z sierocińca, aby się uczyć tańca w najlepszej na świecie szkole baletowej. Jej towarzyszem jest Wiktor, który chce spełnić swoje marzenia, aby zostać wynalazcą. W jeden wolny dzień zafundujmy dziecku film „Ralph Demolka”. Tutaj dziecko pozna czarny charakter, który próbuje zmienić swoje życie, ponieważ tak naprawdę jest miłym oraz także ciepłym osiłkiem.

Na naszej liście filmów nie może zabraknąć pozycji, które są pełne emocji. Takim filmem jest produkcja „W głowie się nie mieści”. Jest to bardzo inteligentne familijne kino zarówno dla młodszych, jak i także dla starszych.

Filmy romantyczne kultowe i polskie dla młodzieży – Filmy romantyczne – 20 propozycji (babskiswiat.com.pl)