Jak dopasować materac do naszych potrzeb? Matinee.pl podpowiada!

Wybór materaca może być kluczowy dla jakości snu i ogólnego samopoczucia. Istnieje wiele czynników, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu materaca. Jak dokonać wyboru, który zagwarantuje nam dobry sen przez lata? Oto kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc w podjęciu właściwej decyzji:


Rodzaj materaca: Istnieje wiele rodzajów materacy, w tym piankowe, sprężynowe, hybrydowe, kieszeniowe itp. Każdy z nich ma swoje unikalne cechy i właściwości. Warto zapoznać się z nimi i wybrać ten, który najlepiej odpowiada Twoim preferencjom i potrzebom, żeby sen był zdrowy i komfortowy. Tylko jak wybrać ten najwłaściwszy dla nas? Przeanalizować jego budowę oraz właściwości poszczególnych komponentów. – W Matinee posiadamy ponad sto materacy o różnej twardości od H2 do H5 i unikalnych cechach, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie – mówi Krzysztof, fizjoterapeuta ze sklepu Matinee.pl. – Każdy z materacy został dokładnie opisany, dzięki czemu klient ma możliwość zapoznania się z unikalnymi cechami wynikającymi z budowy konkretnego modelu, a w razie wątpliwości istnieje możliwość skorzystania bezpłatnej konsultacji z fizjoterapeutą. Wystarczy wypełnił formularz na naszej stronie.

Twardość: Stopień twardości materaca ma duże znaczenie dla komfortu snu. Niektórzy wolą twardsze materace, które zapewniają większe wsparcie dla pleców, podczas gdy inni preferują miękkie materace, które zapewniają większy komfort. Wybierz twardość, która najlepiej odpowiada Twoim preferencjom.

Materiały: Skład materaca może wpływać na jego trwałość, cyrkulację powietrza komfort. Niektóre materiały mogą być bardziej odpowiednie dla osób z alergiami, podczas gdy inne mogą zapewniać lepszą regulację temperatury. Warto przeanalizować unikalne cechy poszczególnych komponentów takich jak pianka visco, włókno kokosowe czy lateks i wybrać najbardziej optymalne do indywidualnych preferencji.

Rozmiar: Wybierz rozmiar materaca odpowiedni dla Twoich potrzeb. Jeśli śpisz sam, pojedynczy materac może być odpowiedni, ale jeśli śpisz z partnerem, warto rozważyć większy rozmiar, abyście oboje mieli wystarczająco dużo miejsca. – Na tym etapie zakupów prosimy klientów o szczególną uważność, bowiem często zdarzają się pomyłki związane z rozmiarem materaca – uprzedza Krzysztof ze sklepu online Matinee.pl.

Testowanie: Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, możesz wypróbować materac. Polski producent materacy Matinee.pl, również przewidział taką możliwość, dlatego w ciągu 45 dni można skorzystać z darmowego testowania i jeśli okaże się, że zakupiony materac jest niewygodny, istnieje możliwość zwrócenia lub wymiany materaca na inny. – Wychodzimy na przeciw naszym klientom, dlatego chcąc im zapewnić komfort zakupów opracowaliśmy akcję testowania materaca, dzięki której w przypadku niewłaściwie dobranego modelu, można dokonać bezpłatnego zwrotu lub wymiany – opowiada Rafał, specjalista ds. Sprzedaży Matinee.pl.

Opinie klientów: Przydatną wskazówką dotyczącą zarówno materacy kieszeniowy, piankowych jak i hybrydowych mogą być opinie innych klientów na temat wybranego materaca. Mogą one dostarczyć cennych informacji na temat jego jakości i trwałości. To duże ułatwienie w porównaniu do zakupów stacjonarnych, bowiem w świecie online mamy do dyspozycji znacznie więcej informacji na temat materacy niż w przypadku sklepów tradycyjnych.

Pamiętaj, że wybór materaca jest bardzo osobistą decyzją, dlatego warto poświęcić trochę czasu na dokładne zbadanie różnych opcji i wybranie tej, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. W razie wątpliwości warto skorzystać z pomocy fachowców i umówić się na bezpłatną konsultację z fizjoterapeutą, którą oferuje sklep Matinee.pl

Tagged with: