Henna pudrowa a zwykła – jakie są różnice?

Ostatnimi czasy bardzo popularna jest henna pudrowa. Zastanawiamy się jednak czym ona się różni od wykonywanej dotychczas henny zwykłej. Jak to wygląda? Henna pudrowa a zwykła to kilka podstawowych różnic. Poznajmy je wszystkie.

Trwałość

Henna pudrowa a zwykła – jakie różnice możemy wymienić? Głównie chodzi o trwałość henny. Gdy nałożymy na swoje brwi zwykłą hennę to efekt koloryzacji utrzymuje się tydzień, a w najlepszym razie maksymalnie dwa tygodnie. Jak widzimy na załączonym obrazku nie jest to dużo. Co więcej zwykła henna nie kryje zbyt dobrze. Musimy także wiedzieć, że w jej przypadku z daleka widać, że jest to sztuczna koloryzacja, a nie nasze naturalne brwi.

Z kolei w przypadku henny pudrowej możemy liczyć na o wiele trwalszy efekt. Bowiem efekt sam w sobie utrzymuje się nawet do pięciu tygodni. Henna jest wykonywana różnymi metodami, które odwzorowują włoski, przez co efekt jest naprawdę bardzo naturalny. Brwi wyglądają świeżo oraz delikatnie. Efekt nie jest przerysowany. Właśnie na taki efekt obecnie liczy większość kobiet.

Skład

Bardzo ważne jest to, że w hennie pudrowej mamy do czynienia z naturalnym składem. Cenimy sobie w dzisiejszych czasach naturalne i ekologiczne składniki. W zwykłej hennie nie sposób je znaleźć. W związku z tym osoby ceniące sobie środowisko naturalne i żyjące ekologicznie powinny koniecznie decydować się jakby z automatu na hennę pudrową. Nie ma innej możliwości.

Zarówno jeden, jak i także drugi rodzaj henny możemy wykonać w domu. Jednak gdy nie czujemy się w tym dobrze, to lepiej umówić się na wizytę do wykwalifikowanej kosmetyczki, która zrobi to profesjonalnie, a dzięki temu uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt. Nie może być tak, że chcąc zaoszczędzić nieco pieniędzy zrobimy sobie brwi przerysowane, które wręcz wyglądają karykaturalnie. Musimy przyznać, że nie będziemy zadowoleni ze swojego ekonomicznego myślenia. Raczej będziemy żałować, że nie zdecydowaliśmy się wydać nieco więcej na profesjonalny zabieg.

Będąc przy temacie kosztów zabiegów, to musimy zaznaczyć także różnicę w cenie. U kosmetyczki zabieg wykonany zwykłą henną kosztuje około dwadzieścia do trzydziestu złotych. Z kolei zabieg henny pudrowej to koszt między osiemdziesiąt a sto złotych. Jak widać jest różnica, ale efekt również jest całkiem inny. Musimy same sobie odpowiedzieć, na czym nam bardziej zależy – przepiękny efekt końcowy czy też zaoszczędzenie kilkudziesięciu złotych.

Wcale się nie dziwimy, że henna pudrowa jest coraz bardziej popularnym zabiegiem.