Epilacja laserowa – co warto wiedzieć?

Epilacja laserowa to bezpieczna i przede wszystkim skuteczna metoda usuwania zbędnego owłosienia z różnych części ciała. W ciągu ostatnich lat zyskała na popularności. Co powinieneś wiedzieć o depilacji laserowej, zanim zdecydujesz się na zabieg?

Co to jest epilacja laserowa i czym się różni od depilacji?

Epilacja laserowa, czyli usuwanie zbędnego owłosienia z użyciem lasera różni się od tradycyjnych metod przede wszystkim trwałością efektów. Podczas epilacji następuje termiczne zniszczenie cebulki włosa, co uniemożliwia mu odrastanie. Zaawansowana technologia laserowej depilacji, z której skorzystasz m.in. w warszawskiej Klinice Miracki, niewątpliwie wygrywa z codziennym goleniem maszynką czy bolesnym usuwaniem owłosienia przy pomocy wosku lub pasty cukrowej, których efekty są krótkotrwałe i wymagają ciągłych powtórzeń.

Zabieg laserowy w wielu wypadkach zalecany jest również przez lekarzy dermatologów – pozwala zredukować problemy skórne, np. zapalenie mieszków włosowych czy torbiel włosowatą. Z kolei tradycyjne metody depilacji często przyczyniają się do tych problemów.

Jak działa laser do depilacji?

Podczas epilacji laserowej wiązka światła przenika w głąb włosa poprzez melaninę – barwnik zawarty w mieszku włosowym. Energia zostaje pochłonięta przez melaninę, co prowadzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa wraz z otaczającymi ją drobnymi naczyniami krwionośnymi. W efekcie zostaje uszkodzona macierz włosa, przez co nie może on już odrastać.

Bardzo ważne jest to, że depilacja laserowa działa tylko na włosy w fazie aktywnego wzrostu, czyli anagenu. Oznacza to, że zabieg trzeba kilka razy powtórzyć w odpowiednich odstępach czasowych, aby pozbyć się wszystkich włosków na danym obszarze. W fazie anagenu w jednym czasie znajduje się około 30% włosów.

Chociaż większość laserów do depilacji służy wyłącznie do usuwania ciemnego owłosienia, to coraz częściej pojawiają się też urządzenia opracowane specjalnie z myślą o blondynkach. Do takich laserów należy Thunder MT czy Motus, dostępne w Klinice Miracki. Dzięki wysokiej absorpcji melaniny umożliwiają one usuwanie nawet najjaśniejszego i cienkiego owłosienia.

Czy laserowe usuwanie owłosienia boli?

Usuwanie owłosienia laserem z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii jest komfortowe i praktycznie bezbolesne. Oczywiście odczucia bólowe to kwestia indywidualna. Dla osób o niskim progu bólu zabieg może wydawać się bardzo niekomfortowy, a dla innych bezbolesny. Nowoczesne lasery do depilacji wyposażone są w efektywne systemy chłodzenia, dzięki czemu wszelkie niedogodności są zminimalizowane. Zwykle bardziej bolesne są takie rejony, jak bikini, pachy czy okolice kostek. Warto jednak pamiętać o tym, że po wykonaniu serii epilacji laserowej, można zapomnieć o jakiejkolwiek depilacji nawet przez kilka lat. Dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest na pewno tego wart.

Należy zaznaczyć, że epilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym. Jeżeli nie występują u Ciebie żadne przeciwwskazania, nie musisz obawiać się, że coś pójdzie nie tak. Dla pewności, przed przystąpieniem do zabiegu, kosmetolog przeprowadza z pacjentem szczegółową konsultację.

Czy depilacja laserowa jest rzeczywiście skuteczna?

Epilacja laserowa jest obecnie najskuteczniejszym sposobem na usunięcie owłosienia. Wykonanie pełnej serii zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych oraz stosowanie się do zaleceń pozabiegowych pozwala na wyeliminowanie znacznej części włosków na zawsze. Zwykle jest to około 95% na danym obszarze. Włoski, które po pewnym czasie mogą się pojawiać, są cienkie i słabe. Aby je usunąć, należy wybrać się na tzw. zabieg przypominający.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-srodmiescie-ul-krolewska/

Tagged with: