Czym jest kolagenowe serum Aarkada TC16 i jak działa na skórę?

Serum kolagenowe Arkada TC16 to preparat o niezwykle szerokim spektrum działania, który jest dedykowany do wielowymiarowej pielęgnacji skóry i paznokci. Wszystko to możliwe jest za sprawą jego wyjątkowego składu, gdzie olej z drzewa herbacianego w połączeniu z kolagenem i gliceryną tworzą mieszankę o niezwykle pozytywnych właściwościach. Jakich dokładnie? Jak działa Arkada serum na skórę? Już wszystko wyjaśniamy!

Arkada serum kolagenowe i jego skład

Kolagenowe serum Aarkada TC16 to nowoczesny preparat kosmetyczny przeznaczony do stosowania na skórę i paznokcie. Jest to serum kolagenowe na bazie naturalnego kolagenu (produkt zawiera wysoką ilość kolagenu rybiego). Preparat ten ma niezwykle intensywne działanie pozwalające na dogłębną regenerację skóry i płytki paznokcia. Kolagenowe serum Arkada zawiera trzy główne składniki: kolagen i olejek z drzewa herbacianego oraz glicerynę odpowiedzialną za prawidłowy poziom wody i sprawne przenikanie składników aktywnych serum przez warstwę rogową naskórka.

Właściwości składników serum kolagenowego Arkada:

  • Olejek z drzewa herbacianego ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne. Dzięki temu może pomóc w zwalczaniu trądziku oraz innych stanów zapalnych skóry. Ponadto olejek z drzewa herbacianego może działać łagodząco na podrażnioną skórę.
  • Gliceryna jest składnikiem, który łatwo przenika przez skórę, wiążąc w niej wodę, co pomaga w utrzymaniu jej intensywnego nawilżenia. Gliceryna może działać również łagodząco na podrażnioną skórę.
  • Kolagen jest białkiem, które stanowi ważny składnik skóry, pomagając utrzymać jej elastyczność i jędrność. Wraz z wiekiem produkcja kolagenu w skórze maleje, co przyczynia się do powstawania zmarszczek i utraty jędrności skóry.

Uniwersalne serum kolagenowe Arkada TC16 11 ml – zastosowanie

Arkada serum kolagenowe to produkt, który służy do regeneracji skóry i paznokci. W tym pierwszym przypadku z powodzeniem może byś stosowany do pielęgnacji i regeneracji skóry twarzy, dekoltu oraz całego ciała. Za jego pomocą można walczyć z trądzikiem i leczyć podrażnienia spowodowane przykładowo depilacją. Regularne stosowanie serum Arkada pozwala na ujędrnienie i zregenerowanie skóry, a w przypadku istniejących blizn umożliwia zmniejszenie ich widoczności.

Arkada TC16 Serum kolagenowe do paznokci – regeneracja skóry i paznokci

Działanie kolagenowego serum Aarkada TC16 na skórę polega na zwiększeniu jej nawilżenia, poprawieniu elastyczności i jędrności oraz łagodzeniu stanów zapalnych i podrażnień. Ponadto serum może pomóc w walce z oznakami starzenia się skóry, takimi jak zmarszczki i utrata jędrności. Serum umożliwia swoim działaniem regenerację i odbudowę skóry i paznokci.

  • regeneruje skórę i zapobiega powstawaniu blizn i ran po oparzeniach czy trądzikowych
  • przyspiesza gojenie ran
  • spłyca istniejące blizny
  • ma działanie antyseptyczne i antybakteryjne
  • ma działanie antygrzybiczne
  • pozwala ograniczyć produkcje sebum, dając wsparcie w terapii przeciwtrądzikowej
  • pozwala na intensywne nawilżenie skóry i płytki paznokcia

Serum należy stosować zgodnie z instrukcją producenta, nakładając na oczyszczoną skórę twarzy 1-2 krople serum i delikatnie wmasowując. Przed użyciem warto wykonać test uczuleniowy, nakładając niewielką ilość produktu na skórę wewnętrznej strony przedramienia i obserwując reakcję skóry przez 24 godziny. Przy czym najlepsze efekty uzyskuje się przy regularnym stosowaniu serum.

Tagged with: