Laminowanie włosów żelatyną w domu

Marzysz o posiadaniu pięknego efektu tafli na swoich włosach? Laminowanie żelatyną to zabieg dla Ciebie! Możesz go wykonać w salonie fryzjerskim, a także samodzielnie w domu. Potrzebujesz jedynie 2 składników i 30 minut, a koszt zabiegu wyniesie Cię mniej niż 3 złote! Sprawdź, na czym polega laminowanie włosów i jak wykonać je żelatyną.

Na czym polega laminowanie włosów?

Laminowanie polega na zabezpieczeniu powierzchni włosa specjalnym produktem i poddaniu go działaniu ciepła, które sprawia, że jest on szybciej i dokładniej wchłaniany. Taki zabieg sprawia, że łuski włosów całkowicie się zamykają, dzięki czemu pasma nabierają blasku i stają się ekstremalnie wygładzone oraz odżywione. Dzięki temu włosy nie plączą się, łatwiej je rozczesać, stają się przyjemnie w dotyku. Ponadto stają się bardziej odporne na urazy mechaniczne. Domknięcie łusek uniemożliwia również włosom puszenie, pasma wyglądają na grubsze i gęstsze, a tzw. baby hairs i końcówki są wygładzone.

Koszt zabiegu w salonie fryzjerskim waha się w granicach 300-800 złotych. W domu podobny zabieg wykonasz samodzielnie za mniej niż 3 zł. Jego efekt jest jednak krótkotrwały — utrzymuje się bowiem nie dłużej niż 2 tygodnie.

My Coral Pink: Laminowanie włosów żelatyną
Laminowanie włosów żelatyną

Laminowanie włosów żelatyną w domu

Do przeprowadzenia laminacji włosów w domu nie potrzebujesz wielu składników, ten najważniejszy zwykle znajduje się w każdej kuchni. Mowa o żelatynie, która zabezpieczy strukturę włosów i uczyni ją bardziej odporną na uszkodzenia. Jeżeli nie posiadasz żelatyny, możesz wykorzystać galaretkę, najlepiej krystaliczną.

Przed rozpoczęciem laminacji — umyj włosy oczyszczającym szamponem i odsącz z nich wodę miękkim ręcznikiem. Następnie przygotuj mieszankę do laminowania. 2 łyżki żelatyny połącz z 4 łyżkami wody, i dodaj 2 łyżki ulubionej odżywki lub maski do włosów. Całość dokładnie wymieszaj.

Tak przygotowaną mieszankę nałóż na włosy. Możesz podzielić je na części, będzie Ci łatwiej. Zacznij od dolnej partii włosów i dokładnie, pasmo po paśmie wcieraj mieszankę we włosy. Następnie owiń włosy folią (możesz wykorzystać jednorazową reklamówkę), a potem ręcznikiem. Po 30 minutach zmyj z włosów.

Laminacje powtórz, kiedy zauważysz, że Twoje włosy przestały błyszczeć i zaczęły się puszyć. Każde włosy, w zależności od porowatości będą utrzymywały efekty zabiegu inaczej.