Bezpośredni lifting brwi, czyli jak direct brow lift zmienia wygląd twarzy

Pierwsze procesy starzenia widoczne są na twarzy nie tylko w okolicach oczu czy przy kącikach ust. Jedną z naturalnych zmian jest opadanie łuków brwiowych, co wiąże się z powstaniem w ich obrębie nieestetycznego fałdu skórnego. Jego wystąpienie znacznie postarza wizualnie twarz, która nabiera powagi, a nawet wydaje się smutna. Wiele osób chce pozbyć się takiego defektu m.in. dlatego, że nieprawidłowa pozycja łuków brwiowych może powodować niezamierzoną ekspresję twarzy, sprawiającą wrażenie irytacji lub złości. Jak przywrócić wyglądowi młodość? Warto zainteresować się zabiegiem direct brow lift!

Komu polecany jest bezpośredni lifting brwi?

Bezpośredni lifting brwi najczęściej wykonywany jest u starszych pacjentów, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, u których doszło do powstania fałdy skórnej w obrębie łuku brwiowego. Zabieg rekomendowany jest także dla osób z asymetrycznymi zmianami w położeniu brwi oraz mężczyznom z cofniętą przednią linią włosków i bardzo głębokimi bruzdami na czole. Bezpośrednie podniesienie brwi wykonuje się także w celu korekcji różnego stopnia opadnięcia brwi na skutek porażenia nerwu twarzowego. W takim przypadku procedura może polegać na jednostronnej ingerencji chirurgicznej.

Warto wiedzieć! Podniesienie brwi to zabieg, który może być nie tylko rozwiązaniem o charakterze upiększającym. Wykonywany jest również w przypadku różnych chorób skutkujących asymetrią twarzy.

Direct brow lift – przebieg zabiegu

Zabieg bezpośredniego liftingu brwi wykonuje się przy użyciu skalpela lub diatermii chirurgicznej w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to konieczność wcześniejszego przygotowania pacjenta – mowa o wywiadzie i podstawowych badaniach morfologicznych, a także wykluczeniu przeciwwskazań do przeprowadzenia korekcji. Sam zabieg nie należy do skomplikowanych, a polega przede wszystkim na wycięciu fragmentów skóry poprzez cięcie poprowadzone tuż nad brwiami. Należy podkreślić przy tym, że usunięcie fałdy jest powierzchowne, a więc obejmuje tylko skórę i tkankę podskórną. Dzięki temu ryzyko uszkodzenia gałęzi nerwów ruchowych w okolicy bocznej lub nerwów czuciowych w okolicy centralnej i przyśrodkowej jest niewielkie.

Ponadto szwy zakładane są w taki sposób, by rekonwalescencja po zabiegu była krótka, a blizna pozostawała niemal niewidoczna. Znajduje się ona tuż nad linią brwi i już po kilku tygodniach od zabiegu staje się trudna do zlokalizowania. Szwy zdejmowane są natomiast po 12-14 dniach od zabiegu bezpośredniego podniesienia brwi.

Direct brow lift – poznaj spektakularne efekty zabiegu podniesienia brwi!

Efektem zabiegu bezpośredniego podniesienia brwi jest uniesienie całej brwi, która zyskuje naturalną linię, widocznie odmładzającą twarz. Ta staje się również bardziej pogoda, a spojrzenie pacjent zyskuje głębi. Zmiana położenia brwi naprawdę gwarantuje pozytywny efekt wizualny, który jest bardzo wyraźny. Jeśli chodzi o lifting, najbardziej widoczny jest w segmencie środkowym, a w mniejszym zakresie na bocznych segmentach brwi. Warto dodać, że efekty zabiegu są długotrwałe – utrzymują się przez lata!

Lifting brwi połączony z plastyka powiek? Eksperci z Medicine Clinic radzą!

Bardzo popularnym zabiegiem chirurgii estetycznej jest plastyka powiek górnych. Jak jednak tłumaczą eksperci z Medicine Clinic, by skutecznie „otworzyć” oko nie zawsze taka korekcja wystarczy. Jeśli problem dotyczy zarówno nieprawidłowego ułożenia brwi, jak i nadmiaru tkanki przy powiekach, rekomendowana jest opcja liftingu brwi w połączeniu z plastyką powiek. W Medicine Clinic takie dwa zabiegi mogą odbyć się w jednej procedurze i znieczuleniu. Oczywiście przed podjęciem decyzji ważne są konsultacje ze specjalistami, którzy dokładnie przeanalizują symetrię twarzy, proponując pacjentowi rozwiązanie najkorzystniejsze również po uwzględnieniu kwestii zdrowotnych.

Lifting brwi w pigułce: krótkie podsumowanie

  1. Czas trwania zabiegu direct brow lift to około 90 minut.
  2. Cena zabiegu bezpośredniego liftingu brwi wynosi około 5000 zł, wliczając w to wszystkie wizyty lekarskie (również te kontrolne po zabiegu).
  3. W przypadku połączenie zabiegu direct brow lift z plastyką powiek górnych, należy przygotować się na koszt w okolicach 8500 zł.
  4. Zabieg direct brow lift jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i zaliczany jest do chirurgii plastycznej. Tym samym przeprowadzany jest przez lekarzy chirurgów i okuloplastyków.
  5. Direct brow lift wykonuje się głównie u pacjentów po 50 roku życia, a w szczególności u panów. Zaleceniem może być również asymetria twarzy czy jednostronne porażenie nerwu twarzowego.
Tagged with: