Alternatywy dla tradycyjnych podpasek

Tradycyjne podpaski jednorazowe to produkt po który obok tamponów najczęściej sięgamy podczas miesiączki. Przeciętna kobieta w ciągu swojego życia zużywa blisko 11 tysięcy produktów do higieny intymnej, które następnie lądują w naszych koszach, a finalnie na wysypiskach śmieci, uwalniając do ekosystemu toksyczne substancje, użyte przy ich produkcji. Czy istnieją zatem dla nich ich ekologiczne alternatywy? Jak najbardziej! Poniżej przedstawiamy nasze ulubione propozycje.

  • Kubeczek menstruacyjny – wywołuje on wiele kontrowersji. Dużo kobiet zastanawia się czy aby na pewno jest to bezpieczny i wygodny produkt. Ponadto istnieje wiele obaw dotyczących jego aplikacji. Rozwiewając wszelkie wątpliwości, wyjaśniamy, że kubeczek zakłada się w podobny sposób jak tampon. Jest funkcjonalny, ekologiczny i wielorazowy. Zazwyczaj wykonany jest z silikonu medycznego. Produkt jest szczelny, nie przesuwa się i zapewnia ochronę do 12 godzin. Stosując go czujesz się sucho, bezpiecznie i wygodnie. Jeden kubeczek starczy nam na 15 lat, a zakup zwraca się po ok. 4 miesiącach.
  • Podpaski wielorazowe – najczęściej są one wykonane z organicznej bawełny. Wyposażone są w wielorazową kieszonkę, w której umieszcza się chłonne wkłady. Następnie zapina się je na zatrzaski i mocuje do bielizny. Po zużyciu należy je wymoczyć 2-3 godziny w zimnej wodzie i uprać w 60 stopniach. Uważaj tu jednak na detergenty, które zmniejszają chłonność podpasek. Warto przykładowo zainwestować w ekologiczny proszek do prania. Produkt nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale też dbać o ekologię. Zakup kompletu (9-13 podpasek) wystarczy nam przynajmniej na cztery lata użytkowania.
  • Tampony wielorazowe – ich funkcja jest podobna do podpasek wielorazowych. Najczęściej wykonane są z bambusa lub gąbki zbieranej z dna morza Śródziemnego. Suszone i dezynfekowane olejkiem herbacianym gąbki aplikuje się je tak samo jak tradycyjne tampony, z tym że przed założeniem należy zwilżyć je pod bieżącą wodą. Po zużyciu wyciska się go, opłukuje wodą i aplikuje poownie. Tego typu tampon zużywa się od pół do roku użytkowania.
  • Bielizna menstruacyjna – jest to nowość na rynku, która pojawiła się zaledwie kilka lat temu. Korzysta się z nich tak samo jak ze zwykłej bielizny. Ich sekretem jest chłonna warstwa wbudowana w majtki aż po pupę, byś była zawsze pewna, że nic nie przecieknie. Po zużyciu zaleca się zaprać je w zimnej wodzie, a następnie uprać w 40 stopniach. Jest to dyskretne i komfortowe zabezpieczenie w trakcie okresu, które zapewnia uczucie suchości i nie przecieka. Stosowanie tej bielizny zapewnia nam komfort i wygodę nawet do 12 godzin użytkowania, a jedna para może wystarczyć na kilka lat.


Bądź eko i zadbaj o swoją cipkę z WIMIN! Wśród ich produktów znajdziesz między innymi właśnie majtki menstruacyjne. Dostępne są w dwóch wzorach, a warto wspomnieć, że posiadanie dwóch par jest dobrym, wygodnym rozwiązaniem. Gdy czujesz, że potrzebujesz je zmienić, drugą parę zawsze masz w zapasie! Sprawdź sama.

Tagged with: