Kim jest Aneta Figiel? [dzieci, mąż, instagram]

Aneta Figiel urodziła się 2 czerwca w 1980 roku. Przyszła na świat we Włocławku. Ukończyła tak szkołę średnią muzyczną w klasie fortepianu. Jest także absolwentką Sekcji Wokalnej Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej mieszczącej się w Katowicach. Studiowała w międzyczasie pedagogikę na  Uniwersytecie Warszawskim.

Jak to wszystko się zaczęło?

Od roku 1999 Aneta Figiel występowała w popularnym musicalu pod tytułem „Miss Sajgon”. Był to jej musicalowy debiut. Tak właśnie rozpoczęła współpracę z Teatrem Muzycznym Roma. Śpiewała tam w chórkach w takich musicalach jak:  „Grease” czy też „Piotruś Pan”. W latach 2001 do 2006 współpracowała także z Teatrem Komedia. Konkretnie współpracowali w musicalu pod tytułem „Chicago”. W roku 2002 zaśpiewała także „Pod dobrym drzewem” w Koncercie Poezji Śpiewanej.

Musimy także wspomnieć, że kobieta jest laureatką programu „Szansa na sukces” w roku 2003 z zespołem IRA. Piosenka „Wiara” przyniosła jej zwycięstwo w programie. Następnie piosenkę tą zaprezentowała w Sali Kongresowej. Tam już zachwyciła nie tylko jurorów, ale także wszystkich widzów.

Razem z Marzeną Korzonek odniosły sukces i zdobyły pierwszą nagrodę. Wystąpiły na Koncercie Debiutów na Festiwalu odbywającym się w Opolu. Rok później także mieliśmy okazję zobaczyć Anetę Figiel podczas Opolskich Debiutów. Tam wystąpiła z zespołem Esoka. Zaśpiewała tam piosenkę pod tytułem „Gdybyś powiedział”. Dzięki swojemu występowali w Opolu singiel pod tytułem „Gdybyś powiedział” zaistniał w radiowych rozgłośniach.

Udział w „Idolu” i innych konkursach

W 2003 roku Aneta Figiel wzięła udział w pierwszej edycji programu „Idol”. W programie tym naprawdę zabrakło niewiele, aby wyszła z grupy i dostała się do dziesiątki finałowej. Aneta współpracowała już z takimi artystami jak: De Mono, Ryszard Rynkowski, Bajm czy też orkiestrą Zygmunta Kukli z zespołem Miennta. W zespole tym wokalistą był Bartek Schmidt. Co więcej Aneta Figiel zaśpiewała w koncercie „Ladies”.

W 2006 roku w sierpniu udało się im zdobyć druga nagrodę w konkursie „Przebojem na antenę”. Konkurs ten był organizowany przez Polskie Radio. Zaowocowało to tym, że ich piosenka się znajdowała przez wiele, wiele tygodni na pierwszym miejscach Polskiej Listy Przebojów oraz także na Extra liście w Radio dla Ciebie.

Na sam koniec dodajmy, że z piosenką pod tytułem „Myśl o Tobie” się zakwalifikowała do finały Eliminacji Krajowych 55. Konkursu Piosenki Eurowizji w Oslo. Miało to miejsce w roku 2010. Kariera ta robi naprawdę ogromne wrażenie.