Kiedy warto zdecydować się na licówki?

Olśniewający, biały uśmiech czy proste, pięknie prezentujące się uzębienie to marzenie wielu osób. Jak podaje źródło, ponad 90% Polaków twierdzi, że boi się dentysty i z tego powodu nie zawsze dociera pod gabinet stomatologiczny. Jednym ze sposobów zafundowania sobie zachwycającego uzębienia jest nałożenie licówek, które oferują liczni stomatologowie estetyczni w Krakowie. Hollywoodzki uśmiech możemy mieć już po około trzech wizytach w gabinecie.Na tę formę poprawy estetyki uśmiechu warto się zdecydować, między innymi, kiedy nasze uzębienie nas nie zadowala i przez to czujemy się, np. skrępowani odsłaniając zęby poprzez uśmiechanie się bądź przeszkadza nam w spożywaniu jedzenia. Co ważne, założenie licówki jest bezbolesne, w porównaniu z leczeniem dentystycznym.

Licówki – podstawowe informacje

Licówka jest to cienka warstwa porcelanowa, przypominająca płatek, który jest nakładany na ząb w celu pozbycia się niedoskonałości w uzębieniu, zmianę koloru zęba, jego kształtu czy pozbycie się przerw między zębami. Powodami zakładania licówki na ząb bądź zęby to możliwość szybkiego wybielenia, poprawy kształtu zęba (wydłużenie, poszerzenie), zatuszowanie nierówności zgryzu czy uszczerbku lub pozbycie się widocznych szpar między zębami. Są to jedne z wielu powodów, dla których ludzie korzystają z tej opcji poprawy uzębienia. Jest to nowa forma poprawy wyglądu uzębienia, z której coraz częściej korzystają ludzie.

Licówki stosowane są w zakresie stomatologii estetycznej, na którą musimy wydać większą kwotę pieniędzy, jednak nie wymaga to od nas długotrwałego leczenie ubytków u dentysty. Aby nałożyć licówkę, należy oszlifować ząb tak, aby nie wystawał poza nią, dzięki temu nałożona licówka będzie dobrze się prezentowała. Zabieg nałożenia licówki wymaga od nas około trzech wizyt w gabinecie stomatologa estetycznego (jest to jednak uzależnione od stanu zębów), a po wyjściu od niego możemy cieszyć się wymarzonym uśmiechem. Opcja ta jest długotrwałym zabiegiem korekty uzębienia i sprawia, że nasze zęby do złudzenia będą przypominały naturalne. Zabieg założenia licówek można wykonać między innymi w Krakowie.

Kto powinien zainwestować w licówki?

Jednym z głównych powodów zakładanie licówek jest szybsza możliwość posiadania pięknego, estetycznego uśmiechu, bez konieczności leczenia ortodontycznego, które trwa znacznie dłużej, nawet parę lat. Forma zainwestowania w licówki jest znacznie droższa niż leczenie w gabinecie ortodontycznym, to jednak nie zniechęca ludzi do korzystania z tej formy poprawy uzębienia. Osoby zmagające się z niedoskonałościami (pożółkłe zęby, ubytki, wykruszenia, szpary), dzięki założeniu licówki mają możliwość szybciej uzyskać wymarzony efekt, bez konieczności częstych wizyt u stomatologa.

Przede wszystkim zainwestować powinny osoby niezadowolone z wyglądu swoich zębów, którym bardzo zależy na czasie oraz wygodnej formie pozbycia się zniekształceń wynikłych poprzez różne okoliczności. Powodem ulepszenia zgryzu za pomocą tej opcji może być również duże niezadowolenie, które objawia się brakiem uśmiechania wśród innych osób bądź dążenie do „idealnego” wyglądu własnej osoby. Jednakże nie zaleca się stosowania licówek w przypadku wystąpienia próchnicy, stanów zapalnych dziąseł czy chociażby ze względu na niewłaściwą higienę jamy ustnej. Jednakże założenie licówek jest najlepszą alternatywą dla osób nielubiących bólu.

Licówki w Krakowie – jak wybrać specjalistę?

Decydując się na zastosowanie licówek, warto dokonać dobrego wyboru stomatologa estetycznego, aby końcowy efekt był jak najbardziej zadowalający. Można założyć licówki w Krakowie, ponieważ jest wielu specjalistów, a to oznacza, że ten wybór może być znacznie trudniejszy. Przede wszystkim należy odwiedzić strony internetowe stomatologów estetycznych, zajmujących się zakładaniem licówek w Krakowie oraz wybrać opcję, która nas najbardziej zachęca do skorzystania z oferty stomatologów w Krakowie. Warto wziąć pod uwagę nie tylko konkurentów cenowych takiego zabiegu, lecz także opis całego przebiegu leczenia, długość jego trwania oraz możliwość wyboru zakładanych licówek (akrylowe, porcelanowe, kompozytowe, ceramiczne).

Bardzo ważną częścią decydowania się na danego stomatologa estetycznego w Krakowie jest również zaczerpnięcie informacji o jego doświadczeniu zawodowym oraz poznanie opinii innych pacjentów korzystających z jego usług. Pozwoli to na głębsze zapoznanie się ze specjalistą i dokonanie właściwego wyboru. Dokładne rozpoznanie gwarantuje uniknięcie konsekwencji związanych z wyborem złego specjalisty.

Tagged with: