Zmysłowy masaż – jak zrobić niezapomniany masaż erotyczny dla partnera/partnerki

Długi masaż relaksuje nie tylko całe ciało, ale także umysł. Co więcej, można użyć go jako formę gry wstępnej przed zbliżeniem płciowym. Pozostaje tylko jedno „ale” – trzeba się go najpierw nauczyć!

Jak zrobić masaż erotyczny?

Masaż erotyczny, czyli doskonały sposób na urozmaicenie relacji intymnej ze swoim partnerem.

Rozpocząć warto od znalezienia cichej i relaksującej przestrzeni, w której na pewno nikt w niczym nie przeszkodzi. Punkt tej może wydawać się oczywistym, ale jest jednym z najważniejszych. Aby masaż zadziałał poprawnie, partner musi znajdować się we własnej strefie komfortu.

Jeżeli pokój jest bezpieczny, temperatura wysoka, to następnym krokiem jest zapewnienie odpowiedniego oświetlenia. Nie może być ono zimne i nieprzyjemne, lepiej stawiać na barwy czerwone i pomarańczowe. W tym celu nadadzą się świece, zwłaszcza zapachowe, które spotęgują erotyczne doznania.

Gdy partner znajduje się już na łożu zabaw i uciech, można przejść do części właściwej: masażu erotycznego. Należy pocierać plecy, ramiona, ręce i nogi stosując długie, zmysłowe pociągnięcia. Okolicę obszarów intymnych powinno się dotykać delikatnie, wręcz zmysłowo i z pasją w oczach – pieszczoty mają być wręcz ledwo wyczuwalne. To doprowadzi do rozbudzenia zmysłów.

W trakcie masażu erotycznego dobrze jest dodać odrobiny pikanterii… za pomocą pejcza! Delikatne smaganie po skórze wywoła przyjemne dreszcze, a jednocześnie zrelaksuje, zwiększy ukrwienie skóry i podniesie libido partnera/partnerki.

Olejek do masażu erotycznego – do czego służy?

Aby wykonać masaż, koniecznie trzeba wyposażyć się w olejek. Użycie go:

  • ułatwi wykonywanie ruchów takich jak ugniatanie, uciskanie, gładzenie i masowanie kolistymi ruchami;
  • pomoże zrelaksować partnera;
  • zapewni przyjemny zapach w pomieszczeniu.

Już pojedyncza kropla olejku pomaga zwilżyć ciało osoby masowanej, co przekłada się na możliwość czerpania większej przyjemności z kontaktu fizycznego.

Świeczki do masażu – po co?

Świeczki to niepozorne gadżety erotyczne – stojące na półce w sypialni nie rzucają się w oczy ciekawskich. Warto zapalić jedną podczas masażu, bo:

  • zapewniają przyjemne światło;
  • roztaczają po pomieszczeniu przyjemne, erotyczne zapachy;
  • ich wosk może stać się przedmiotem zabaw seksualnych.

Olejki lub świece do masażu znajdziesz i łatwo zamówisz ze sklepu internetowego. Dotykanie się nawzajem ma wiele form – masaż stóp jednym pomaga się odprężyć, a innych będzie w stanie doprowadzić do orgazmu. Najlepszym sposobem, aby przekonać się, która jego forma będzie odpowiadać partnerowi, jest szczera rozmowa. Wtedy można stać się dawcą niezapomnianych doznań!

Tagged with: