Zestaw do paznokci – czy warto go kupić?

Czy wiesz, z czego powinien składać się praktyczny zestaw do paznokci? Czy taki zakup to na pewno dobry pomysł?

Czym jest zestaw do paznokci?

Nie podlega żadnej dyskusji, że zadbane i estetyczne paznokcie oraz dłonie to niebywały atrybut każdej kobiety. Paznokcie mogą stanowić prawdziwy powód do dumy, dodawać pewności siebie i być znakomitym uzupełnieniem codziennej stylizacji. Dla takiego efektu właśnie kobiety decydują się na regularne wizyty u kosmetyczki, co niestety bywa dość kosztowne. Znakomitym sposobem na spore oszczędności na tym polu, a także niemałą dawkę frajdy, jest samodzielne robienie manicure’u w swoim domu. Do tego zadania będziesz potrzebowała odpowiedniego sprzętu oraz akcesoriów. Dobór każdego z nich z pewnością zajmie Ci sporo czasu, dlatego aby ułatwić sobie początki, możesz zdecydować się na zestaw do paznokci. Taki komplet składa się z podstawowych kosmetyków i przyrządów, które pozwolą Ci na stworzenie swoich pierwszych paznokci hybrydowych.

Co powinien zawierać zestaw do paznokci?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że na rynku czeka na Ciebie bardzo bogaty wybór zestawów do paznokci. Do najpopularniejszych należą zestawy startowe, czyli takie, które zawierają podstawowe przyrządy. Przeznaczone są one dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z manicure’em hybrydowym. Takie zestawy kosztują mniej niż zestawy dla zaawansowanych, co wynika głównie z ilości części składowych. W miarę możliwości zaleca się wybieranie zestawów do paznokci znanych i renomowanych producentów, gdyż po prostu są one lepsze jakościowo. Zestaw startowy powinien składać się z następujących elementów:

  • bazę i top do hybryd, najlepiej tej samej marki,
  • lakiery hybrydowe, wiadomo, im więcej, tym większą liczbę stylizacji możesz stworzyć. Na początek z powodzeniem wystarczy tylko kilka kolorów,
  • odtłuszczacz, pozwala odpowiednio oczyścić powierzchnię paznokcia,
  • preparat do ściągania lakieru, za pomocą którego zdejmiesz lakier, którego chcesz się pozbyć,
  • waciki bezpyłowe, na początek wystarczy nawet 50 sztuk,
  • bloczek polerski, jak sugeruje jego nazwa, pozwala polerować i zmatowić płytkę przed nałożeniem bazy,
  • pilniczki, dzięki którym właściwie ukształtujesz paznokcie.

Czy warto kupić zestaw do paznokci?

Ujmując najkrócej – oczywiście, że tak. Samodzielny manicure hybrydowy to ogromne możliwości i prawdziwa frajda, a po skończeniu paznokci poczujesz wielką satysfakcje. Co więcej zakup przeciętnego zestawu startowego może zwrócić się już po 2–3 własnych stylizacjach. Zestaw do paznokci to doskonały pomysł nawet dla tych kobiet, które do tej pory przykładały niewielką uwagę do samodzielnej pielęgnacji. Nie musisz mieć zdolności manualnych, po prostu już wkrótce opanujesz wszystkie niezbędne umiejętności i świetnie poradzisz sobie z różnymi stylizacjami. Pamiętaj, aby przed zakupem przeczytać opinie o danym zestawie do paznokci – może być to bardzo pomocne przy podjęciu ostatecznej decyzji.

Tagged with: