Wszywka alkoholowa Warszawa stosowana jest powszechnie od XX wieku

To właśnie wtedy odkryto jej działanie na alkohol. Dokonali tego duńscy naukowcy. Zaobserwowali oni, że u osób, które przyjmują Esperal po spożyciu alkoholu występują nieprzyjemne dolegliwości.

Postanowili przeprowadzić badania, a ich wyniki wykazały, że Esperal blokuje rozkład etanolu w organizmie. Dzięki temu odkryciu mógł nastąpić rozwój leczenia choroby alkoholowej.

Jak działa Esperal?

Esperal zostaje umieszczony pod skórą w formie jałowych tabletek, z których uwalniana jest substancja czynna. To właśnie ona, czyli disulfiram, odpowiada za hamowanie procesów metabolicznych alkoholu w organizmie. Wydzielana do organizmu substancja czynna blokuje enzym, który odpowiedzialny jest za aktywację procesu dehydrogenazy aldehydowej. To w wyniku dehydrogenazy aldehydowej szkodliwy aldehyd (czyli produkt rozkładu etanolu) zostaje rozłożony do prostszej i bezpiecznej postaci kwasu octowego. W wyniku działania wszywki alkoholowej proces ten jest niemożliwy. Powoduje to nagromadzenie się aldehydu octowego, który wywołuje silne i nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego.

Wszywka alkoholowa Wrocław z https://wszywkaalkoholowawarszawa.pl/ działa na zasadzie terapii awersyjnej. Oznacza to, że jej głównym zadaniem jest wzbudzenie wstrętu i awersji do alkoholu u osób uzależnionych. Dzieje się tak za sprawą występowania negatywnych objawów po spożyciu alkoholu. Osoby uzależnione nie sięgają po alkohol, gdyż boją się doświadczyć trudnych i długotrwałych dolegliwości.

Jak długo działa Esperal?

Działanie Esperalu zostało określone na czas od ośmiu do dwunastu miesięcy. Różnica ta wynika z indywidualnych cech metabolicznych u każdej osoby.Warto również wspomnieć, że po upływie ośmiu miesięcy zabieg ten można powtórzyć jeżeli jest taka konieczność.

Dla kogo przeznaczony jest Esperal?

Esperal przeznaczony jest dla osób uzależnionych od alkoholu. Zalecany jest głównie osobom, które podjęły już samodzielna i świadomą decyzję o zmianie swojego życia oraz zaprzestaniu spożywania alkoholu, jednak potrzebują one dodatkowego wzmocnienia i motywatora, aby wytrwać w swojej decyzji.

Esperal może zostać zastosowany u osoby, która ukończyła osmienasty rok życia oaz wyraziła świadomą zgodę na zabieg. To warunek konieczny. Zabieg nie może się odbyć na prośbę osób trzecich lub bez zgody pacjenta.

Czy Esperal jest refundowany?

Nie. Esperal w naszym kraju nie jest refundowany. Możliwa jest za to bezpłatna pomoc dla wszystkich obywateli Polski, którzy zmagają się z chorobą alkoholowa. Pomocą mogą zostać objęte osoby ubezpieczone jak i te, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego. Aby skorzystać z bezpłatnego leczenia należy zgłosić się do poradni leczenia uzależnień lub wraz ze skierowaniem od lekarza rodzinnego, lekarza internisty czy lekarza psychiatry do ośrodka leczenia uzależnień.

Wracając jednak do wszywek alkoholowych to ich stosowanie wymaga opłacenie kosztu zabiegu oraz leku z prywatnych pieniędzy. Koszt zabiegu wynosi około kilkaset złotych. Ceny różnią się w zależności od miasta, kliniki, pakietu zabiegu oraz lekarza, który wykonuje zabieg.

Czy Esperal jest dla wszystkich?

Niestety nie każdy potrzebujący może skorzystać z leczenia Esperalem. Wszywka alkoholowa to bezpieczna substancja jednak nie dla wszystkich. W połączeniu z niektórymi lekami lub schorzeniami może wywołać poważne działania niepożądane. Dlatego lekarz przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadza z pacjentem wywiad. Wywiad lekarski ma na celu zebranie informacji na temat ogólnego stanu zdrowia pacjenta, jego schorzeń, przyjmowanych leków oraz wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest stan upojenia alkoholowego oraz spożywanie alkoholu na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem. Osoba, która spożywała alkohol na mniej niż dwanaście godzin przed zabiegiem i nie poinformowała o tym lekarza po podaniu Esperalu może doświadczyć poważnych konsekwencji zdrowotnych i nieprzyjemnych dolegliwości. Do zabiegu nie kwalifikują się również osoby, które posiadają uczulenie na disulfiram lub którykolwiek składnik leku. Podanie wszywki alkoholowej mogłoby wywołać silne reakcje alergiczne. Wszywkę alkoholowa w każdej chwili można chirurgicznie usunąć z organizmu. Kolejnym przeciwwskazaniem są schorzenia sercowo – krążeniowe takie jak choroba niedokrwienna serca czy nadciśnienie tętnicze. Z terapii Esperalem nie mogą również skorzystać osoby, które próbowały popełnić samobójstwo oraz mają myśli samobójcze. Jest to podyktowane bezpieczeństwem pacjenta. Na zabieg nie kwalifikują się również osoby, które mają zaburzenia psychiczne lub psychoza. Tutaj wyjątkiem jest jednak ostra psychoza alkoholowa. U kobiet w ciąży, karmiących piersią lub planujących ciążę w najbliższej przyszłości podawanie wszywki nie jest zalecane. Jednak ostateczną decyzję tutaj podejmuje lekarz.

Jakie objawy występują po spożyciu alkoholu?

Osoba, która decyduje się na podskórne podanie wszywki alkoholowej musi mieć świadomość, że jest to równoznaczne z absolutnym zakazem spożywania alkoholu. Złamanie tego zakazu może skutkować wystąpieniem silnych i nieprzyjemnych dolegliwości. Charakterystyczne objawy występujące po spożyciu alkoholu podczas posiadania wszytego Esperalu to: bóle głowy, zawroty głowy, kołatanie serca, skoki ciśnienia, zaczerwienienie skóry twarzy, przyśpieszona akcja serca, potliwość, zmiany temperatury, wymioty, nudności, biegunka, uczucie lęku, uczucie niepokoju, dreszcze, drgawki, drżenie mięśni i inne. Objawy te występują już w ciągu kilku minut od spożycia alkoholu. Trwają nieprzerwanie do kilkunastu godzin. Są bardzo silne, dokuczliwe i frustrujące.

W przypadku spożycia znacznych ilości alkoholu, jednostka musi być świadoma poważnych konsekwencji zdrowotnych. Po znacznym spożyciu alkoholu jednostka doświadczyć może zapaści, marskości wątroby lub zgonu, który zdarza się jednak relatywnie rzadko.

W przypadku osób, które cierpią na cukrzycę, epilepsję, choroby serca czy choroby układu oddechowego należy szczególnie uważać. Spożycie przez nich alkoholu podczas terapii disulfiramem może wywołać nagłe pogorszenie się ich stanu zdrowia oraz rozwój choroby.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest zupełnie bezbolesny dla pacjenta. Wszystkie czynności wykonuje doświadczony lekarz chirurg. Nacina on skórę pacjenta w okolicy łopatek lub pośladków, aby podpowięziowo umieścić od ośmiu do dziesięciu jałowych tabletek. Cięcie wykonane jest w taki sposób, aby blizna po zabiegu była jak najmniej widoczna. Po całej procedurze medycznej, lekarz zakłada szwy. W przypadku zastosowania szwów nierozpuszczalnych pacjent musi zgłosić się na ich ściągnięcie po upływie od dziesięciu do czternastu dni.

Po zabiegu pacjent jeszcze tego samego dnia może powrócić do wykonywania codziennych obowiązków oraz aktywności zawodowych. Jednostka nie wymaga okresu rekonwalescencji ani hospitalizacji. Zaleca się, aby pacjent nie podejmował aktywności fizycznej przez okres około dwóch tygodni.

Tagged with: