Wszywka alkoholowa Poznań – zestaw tabletek pod skórę

Wiele osób nie wie, że wszywka alkoholowa to po prostu tabletki umieszczane pod skórą. Nazwa budzi wiele skojarzeń, a ze względu na niską świadomość społeczeństwa na tego typu metody.

Jej działanie okazało się być bardzo pomocne w zwalczaniu uzależnień od alkoholu. Po zakończonej terapii wracamy do życia codziennego, w którym jest pełno pokus oraz wyzwalaczy. Natykając się na różne czynniki możemy nabyć nieodpartej potrzeby spożycia alkoholu. Aby nie zaprzepaścić efektów terapii musimy przerzucić nasze myślenie na coś innego. W takiej sytuacji sprawdza się wszywka alkoholowa Poznań, która odciąga nasze myślenie od alkoholu i kieruje je na konsekwencje jego spożycia, przy działającym esperalu. 

Wszywka alkoholowa – czy może być stosowana przez każdego alkoholika?

Zabieg implantacji wszywki alkoholowej musi być świadomą decyzją. Nie jest to zabieg, który ma sens, gdy pacjent został do niego zmuszony. Najważniejsze, abyśmy czuli się chętni oraz gotowi na tego typu działanie. Na zabieg należy się zgłaszać w stanie trzeźwym, przynajmniej przez 12 godzin (najlepiej jednak zachować dobowy odstęp). Zdarza się, że lekarze sprawdzają trzeźwość pacjenta za pomocą alkotestu. Jest to jednak postępowanie mające na celu bezpieczeństwo. 

Wszywka alkoholowa jest dla każdego, kto dojrzał do tej decyzji. Posiadanie jej może generować trudności, co musimy mieć na uwadze. Nie każdy alkoholik jest na nią gotowy. Esperal spełnia funkcję dodatkowej formy ochrony, o czym musimy pamiętać. Nie możemy go traktować jako jedynej, samodzielnej metody leczenia alkoholizmu. 

Nasze życie wymaga ciągłych zmian. Stale nadużywamy wszystkich niezdrowych produktów. Zdrowy tryb życia okazuje się bardzo wymagający. Czasami potrzebujemy uwolnić się od używek. W naszym życiu jest za dużo alkoholu. Mamy z nim do czynienia na każdym kroku. Nasza tradycja opiera się na spożywaniu alkoholu. Stres, próba relaksu, zły humor – każdy powód jest dobry, aby sięgnąć po alkohol. Emocje rządzą naszym zachowaniem. Wszywka alkoholowa służy każdej osobie, która próbuje wyeliminować alkohol z życia. Czasami podejmujemy taką decyzję, pod wpływem nacisku innych osób. Innym razem to nasze zdrowie jest główną przyczyną. Każdy powód, aby ograniczyć alkohol jest dobry. 

Każdy, kto podejmuje indywidualną decyzję o przerwaniu nałogu może skorzystać z wszywki alkoholowej. Zabieg posiada niewiele przeciwwskazań, dlatego całkiem duża grupa osób może bezpiecznie zapisać się na implantację. Zanim lekarz przejdzie do działania sumienne sprawdzi nasz stan zdrowia. Użytkownicy wszywki alkoholowej to zazwyczaj osoby uzależnione od alkoholu, poszukujące dodatkowych form samopomocy, które dostępne będą o każdej porze dnia i nocy. Działanie esperalu uczy nas lepszego życia, ale nie pomoże nam w magiczny sposób usunąć alkoholizmu. Podstawową formą leczenia jest psychoterapia. 

Czy zabieg implantacji wszywki alkoholowej boli?

Wszywka alkoholowa musi być implantowana w odpowiednio przystosowanym gabinecie lekarskim. Pacjenci przez cały zabieg są poddani znieczuleniu miejscowemu, więc sam zabieg nie powinien powodować dolegliwości bólowych. Cała procedura trwa około 30 minut. Po tym czasie pacjent może wrócić do swoich codziennych obowiązków. Lek uwalnia się natychmiast, dzięki czemu od pierwszych chwil jesteśmy zabezpieczeni. Zadanie chirurga jest bardzo proste – trzeba naciąć skórę i umieścić odpowiednią dawkę esperalu. Ilość dobierana jest w indywidualny sposób, na konsultacji lekarskiej. Znaczenie ma tutaj głównie masa ciała, wiek i stan zdrowia. Najczęściej umieszcza się 8 – 10 tabletek esperalu. 

Zabieg odbywa się pod okiem doświadczonych lekarzy. Wybierając klinikę zadbajmy o sprawdzone miejsce, które dysponuje odpowiednimi specjalistami. Na miejsce wszycia wybiera się miejsce niedostępne dla nas, abyśmy nie mogli samodzielnie wyjąć leku. Lokalizacja wpływa również na dyskrecję zabiegu. Najczęściej jest to pośladek oraz okolica pod łopatką. 

Zabieg implantacji esperalu jest krótki i prosty. Obejmuje same najprostsze czynności chirurgiczne. Nie wymaga także specjalnych przygotowań. O wszelkich zaleceniach lekarz poinformuje nas podczas konsultacji. Każdy pacjent musi być świadomy zobowiązań, które niesie ze sobą wszycie esperalu. 

Zabieg możemy w razie potrzeb powtarzać. Kiedy esperal znika z organizmu możemy zgłosić się na konsultację, do kwalifikacji na kolejną dawkę. W razie wątpliwości, czy lek nadal znajduje się pod skórą, możemy zapytać lekarza. Czasami zachodzi konieczność usunięcia esperalu. W takich sytuacjach trzeba zapisać się na usuwanie leku. Takie działanie jest ważne, ponieważ są sytuacje, kiedy zdrowie nie zezwala na kontynuowanie leczenia. Również, gdy alkoholik stanowi zagrożenie sam dla siebie, powinien zakończyć kurację szybciej. 

Jak długo esperal będzie oddziaływał na nasz organizm?

Zwyczaj rezygnowania z alkoholu może zostać z nami na zawsze, jeżeli leczenie pójdzie efektywnie. Pod wpływem esperalu ludzie zmieniają swoje przyzwyczajenia, a unikanie alkoholu wchodzi w krew. Wszywka alkoholowa stanowi metodę o długotrwałym działaniu. Niewiele leków daje nam takie możliwości. Działanie sięga od 8 do 10 miesięcy, chociaż istnieje możliwość rocznego działania. Warto korzystać z metod, które zostają z nami na długo. 

Efekty są indywidualną kwestią. Każdy człowiek jest inny. Nie na każdego będzie działać wszywka alkoholowa. Najważniejsze, abyśmy byli na nią gotowi i ciepło ją przyjęli. Nasze podejście ma duże znaczenie w procesie zdrowienia. Wszywka alkoholowa wykazuje najlepsze działanie, gdy nauczymy się, jak prawidłowo z niej korzystać. Czasami musi minąć sporo miesięcy, zanim dostrzeżemy mniejszy głód alkoholowy. Z esperalem każdy dzień powinien być łatwiejszy. W końcu alkoholu przestanie rządzić naszym życiem oraz zachowaniem. 

Esperal zmienia nasz kierunek myślenia. Zwykle uważamy alkohol za środek na poprawę humoru, najlepszą pomoc w odstresowaniu oraz sposób na relaks. Wszywka alkoholowa pokaże nam prawdziwe oblicze etanolu – poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Na tej podstawie zaczniemy go unikać.

Jakie działanie wykazuje wszywka alkoholowa?

Alkohol metabolizowany jest na kilku etapach. Odczuwanie kaca jest normalne, gdy spożyjemy duże ilości alkoholu, mimo że alkohol jest stopniowo usuwany z organizmu. Osoby z wszytym esperalem mają zablokowany enzym, który rozkłada alkohol na czynniki pierwsze. Metabolizm zostaje zatrzymany na jednym etapie, w którym dochodzi do wzrostu stężenia aldehydu octowego. Ta substancja jest nam najbardziej znana z kaca, który daje specyficzne objawy. Wypicie alkoholu podczas działania esperalu jest dla naszego zdrowia bardzo obciążające. Może dojść do gwałtownych uszkodzeń narządów oraz innych poważnych konsekwencji. Z tego względu przez całą kurację musimy unikać napojów alkoholowych oraz wszystkiego, co może zawierać etanol. 

Tutaj warto wspomnieć o lekach oraz produktach spożywczych, które zawierają alkohol. Najlepiej przez cały czas działania esperalu nie korzystać z syropów na bazie alkoholu, bądź słodyczy, które mają śladowe ilości etanolu. 

Tagged with: