Wszywka alkoholowa Nowy Sącz wspomaga leczenie alkoholizmu

Nie wiesz jak sobie poradzić z chorobą alkoholową, która niszczy Twoje zdrowie zarówno fizyczne jak i psychiczne? Nie jesteś w stanie przestać pić alkoholu mimo wielu prób?

Jeżeli czujesz, że choroba alkoholowa wywołała już duże zniszczenia zarówno na Twoim zdrowiu – zgłoś się na zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal. Tabletki wszywane podskórnie skutecznie pomagają osobom uzależniony w utrzymaniu 100^ abstynencji od spożywania napojów alkoholowych.

Nieważne czy jesteś długotrwale nadużywającą alkohol osobą, czy po prostu chcesz przestać pić, ale nie potrafisz. Esperal Nowy Sącz pomoże w obu sytuacjach. Dowiedz się czym właściwie jest wszywka alkoholowa Esperal oraz dlaczego warto zdecydować się na mało inwazyjny zabieg zaszycia alkoholowego w specjalistycznej placówce. 

Co to jest Esperal?

Wszywka alkoholowa Nowy Sącz (tabletki z Esperalem) to lek, który wszyty pod skórę pacjenta wydziela aktywny składnik: Disulfiram. Składnik ten zaburza prawidłowy metabolizm alkoholu w wątrobie powodując szereg nieprzyjemnych doznań. W ten sposób wszywka spełnia swój cel: wywołuje awersję do spożywania trunków wysokoprocentowych. Osoba uzależniona wiedząc co ją czeka jeżeli mając wszyty Esperal wypije alkohol, z obawy o bardzo złe samopoczucie (trwające nawet do 10 godzin) całkowicie rezygnuje z picia alkoholu. 

Jak należy przygotować się do zabiegu zaszycia alkoholowego?

Zabieg wszycia Esperalu nie jest zabiegiem inwazyjnym. Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania się do zaszycia. Nie trzeba wykonywać dodatkowych badań przed zabiegiem, ani nie jest wymagane skierowanie. Pacjent na zabieg musi stawić się trzeźwy. Wymagana jest minimum 24 godzinna abstynencja. Jeżeli osoba uzależniona przyjdzie na zabieg nietrzeźwa, nie zostanie do niego dopuszczona. Wiąże się to z dużym ryzykiem natychmiastowego wejścia w reakcję aktywnego składnika wszywki: Disulfiramu. Przed zaszyciem warto zapoznać się z opiniami gabinetów, które oferują tego typu usługi. Szczególnie istotna kwestią jest użycie oryginalnego leku podczas implantacji, tylko wtedy będziemy mieć 100% pewność, że Esperal Nowy Sącz będzie działała prawidłowo. Terapia awersyjna to skuteczna metoda na rozwiązanie problemu alkoholowego, pod warunkiem, ze będzie przeprowadzana pod okiem doświadczonych lekarzy. 

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Zabieg wszycia Esperalu przeprowadzany w specjalistycznym gabinecie w Nowym Sączu zajmującym się leczeniem awersyjnym: https://esperalkrakow.com/esperal-wszywka-alkoholowa-nowy-sacz-wieliczka zawsze rozpoczyna się szczegółową rozmową lekarza z pacjentem. Wykonując zabieg w tym gabinecie macie państwo gwarancję stosowania oryginalnego leku: Disulfiramu WZF podczas zabiegu. Wywiad medyczny przeprowadzany jest aby wykluczyć wszystkie możliwe przeciwwskazania do wykonania zaszycia. Jeżeli chirurg stwierdzi, że uzależniony może zostać zakwalifikowany do leczenia awersyjnego, pacjent podpisuje stosowne dokumenty. Najważniejszym z nich jest świadoma zgoda na zabieg. Warto pamiętać, że nie powinno się zmuszać chorego na alkoholizm do leczenia wszywką, ponieważ taka terapia nie przyniesie oczekiwanych efektów. Dodatkowo jeżeli osoba zaszyta złamie zakaz całkowitej abstynencji i napije się nawet małej ilości trunku wysokoprocentowego, spowoduje to natychmiastowe skutki uboczne podobne do silnego zatrucia alkoholowego, lecz dużo bardziej niebezpieczne. Zabieg jest całkowicie bezbolesny wykonywany zawsze w znieczuleniu miejscowym. Jest to znieczulenie podobne do tego, które wykorzystują stomatolodzy podczas leczenia w swoich gabinetach. Lekarz wykonuje nacięcie na skórze chorego na alkoholizm, aby w powstałe miejsce wsunąć odpowiednią ilość tabletek z Esperalem. Ilość leku najczęściej dobierana jest indywidualne pod wagę pacjenta oraz jego ogólny stan zdrowia. Rana zaszywana jest szwami rozpuszczalnymi, które w ciągu tygodnia powinny się samoistnie rozpuścić a rana zagoić. Pacjent od razu po implantacji może wrócić do domu, do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Nie jest wymagana hospitalizacja po zabiegu ani dłuższa rekonwalescencja. 

Pielęgnacja rany po zabiegu zaszycia alkoholowego

Ranę po zaszyciu alkoholowym należy odpowiednio pielęgnować. Często zmieniać opatrunek, dezynfekować miejsce po zabiegu preparatem, który w swoim składzie nie ma alkoholu. Jeżeli rana zacznie być bolesna i tkliwa oraz zaczerwieniona, a także wypływać z niej będzie płyn surowiczy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. To samo w przypadku pojawienia się niewielkiej torbieli w jej okolicach. Należy też uważać aby rany nie zamoczyć, zalecane są raczej szybkie prysznice niż długie kąpiele w wannie. W ciągu kilku dni (do tygodnia) po zaszyciu nie powinno być śladu. Blizna nie będzie widoczna, ewentualnie można wspomóc się maścią na blizny, która z pewnością pomoże w zagojeniu się blizny po zabiegu.

Przeciwwskazania do wykonania zaszycia wszycia Esperalu

  • uczulenie na Disulfiram, tiokarbaminiany lub jakikolwiek inny składnik wszywki alkoholowej Esperal, 
  • stan upojenia alkoholowego pacjenta w dniu zabiegu (wymagana min. 24 godzinna abstynencja),
  • różnego rodzaju schorzenia sercowo-krążeniowe, w tym nadciśnienie tętnicze, 
  • niedawno przebyty zawał serca (pół roku – do daty planowanego zaszycia),
  • u kobiet: ciąża i laktacja,
  • zaburzenia o podłożu psychicznym (w tym próby samobójcze w przeszłości),
  • i inne wykluczane każdorazowo przed wykonaniem implantacji wszywki.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki alkoholowej Esperal

Pacjenci zgłaszający się na zabieg zaszycia alkoholowego dość często pytają: czy wszywka alkoholowa Esperal wyleczy mnie z alkoholizmu? Nic dziwnego, zgłaszając się na implantację wszywki pokładają w tym leku ogromne nadzieje, że pomoże on wyleczyć im się z choroby alkoholowej. Co warto wiedzieć na temat wszywki i leczenia alkoholizmu? Na pewno to, że Esperal stosowany samodzielnie nie wyleczy uzależnionego z alkoholizmu. Lek ten jest tylko pomocniczą metodą leczenia choroby alkoholowej, która skutecznie wymusza od uzależnionych całkowitą abstynencję. Dzięki temu mogą (a właściwie powinni) oni po zaszyciu zacząć kompleksową terapię uzależnień opartą przede wszystkim na psychoterapii. W tym zakresie istnieje mnóstwo rozmaitych form i metod leczenia choroby alkoholowej. Najlepszą opinią cieszą się zamknięte ośrodki leczenia uzależnień. Są to miejsca gdzie osoby uzależnione uczą się swojego życia w trzeźwości na nowo. Nabywają nowe nawyki, zmieniając stare przyzwyczajenia. Uczą się też samokontroli, aby po wyjściu z placówki umieć radzić sobie nawet w sytuacjach kryzysowych, które prędzej czy później nadejdą ponieważ alkoholizm jest chorobą trwającą całe życie. Można zdecydować się nie tylko na terapie grupową, ale równie z indywidualną w takim ośrodku. Placówki te oferują także wsparcie dla osób współuzależnionych oraz rodzin swoich pacjentów (również po wyjściu z ośrodka). Po opuszczeniu placówki można zapisać się do grupy Anonimowych Alkoholików, gdzie ludzie o podobnych problemach wzajemnie się motywują i wspierają w życiu w całkowitej trzeźwości. 

Tagged with: