Wszywka alkoholowa Łódź pomaga wyjść z uzależnienia

Masz problem z nałogiem alkoholowym? Nie wiesz jak zerwać z nadmiernym piciem alkoholu? Czujesz, że powoduje on ogromne szkody nie tylko na Twoim zdrowiu fizycznym, lecz również psychicznym?

Cierpią narządy wewnętrzne, wśród których najbardziej zagrożona na szkodliwe działanie alkoholu jest wątroba. Najlepszą opcją ewentualnego ratunku dla poszkodowanej przez alkohol wątroby jest całkowity zakaz picia alkoholu. Jak to zrobić, skoro utrzymanie całkowitej abstynencji jest niezwykle trudne? Czy istnieją jakieś metody wspomagające utrzymanie trzeźwości i powstrzymujące przed piciem alkoholu? Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie powstrzymuje chęć picia napojów alkoholowych, a w konsekwencji pozwala na wyjście z choroby alkoholowej. Dowiedz się więcej czym jest ta popularna metoda pomagająca żyć w całkowitej trzeźwości i jaki jest jej mechanizm działania.

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal to terapia farmakologiczna, która wspomaga leczenie alkoholizmu. Jest to lek w formie tabletek. Tabletek nie trzeba przyjmować doustnie, tylko sa wszywane pod skórę osoby uzależnionej (w okolice łopatek lub pośladków). Lek wydziela aktywny składnik o nazwie: Disulfiram, który zaburza prawidłowe trawienie alkoholu. W praktyce oznacza to, że jeżeli osoba zaszyta napije się nawet niewielkiej ilości alkoholu dozna bardzo nieprzyjemnych objawów, które w dalszej przyszłości mają ją skutecznie powstrzymać od picia trunków wysokoprocentowych.

Jakie objawy występują jeżeli wszywka alkoholowa Esperal połączy się z alkoholem?

Jeżeli pacjent z wszywką złamie całkowity zakaz abstynencji, mogą do dosięgnąć nieprzyjemne dolegliwości. Jakie? 

  • silne bóle głowy,
  • zaczerwienienie twarzy,
  • drżenie i ból mięśni,
  • nadmierne pocenie się,
  • mdłości oraz wymioty,
  • kołatanie serca,
  • niebezpieczne jest to, że połączenie Disulfiramu z alkoholem może grozić nawet zawałem serca.

Jeżeli pacjent z wszytym Esperalem nie będzie spożywał alkoholu nie musi obawiać się działań niepożądanych. Wszywka reaguje tylko po połączeniu z alkoholem.

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie Esperalem?

Po pierwsze wszywka alkoholowa Esperal to najbardziej wydajna i najskuteczniejsza forma wspomagania leczenia alkoholizmu. Dodatkowym jej atutem jest to, jest ona całkowicie niewidoczna. Leczenie awersyjne jest niezwykle skuteczne. Tak naprawdę jeżeli nie przyznamy się że jesteśmy zaszyci, nikt nie powinien się zorientować. Esperal w żaden sposób nie ogranicza też aktywnego życia osobie leczącej się awersyjnie. Nie musimy również pamiętać o regularnym zażywaniu leków, ponieważ wszywka wszyta raz, działa dłuższy okres czasu (8-12 miesięcy).

Czy są jakieś przeciwwskazania do wszycia Esperalu?

Chociaż zaszycie alkoholowe jest traktowane jako zabieg nie ingerujący szczególnie w organizm pacjenta, jak każdy zabieg posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania, a są to:

  • jeżeli pacjent zgłosi się na zabieg nietrzeźwy – nie zostanie do niego dopuszczony (musi zachować minimum 24 godzinną abstynencję),
  • kobiety w ciąży oraz karmiące piersią także muszą wybrać się na zabieg nieco później,
  • osoby z zaburzeniami psychicznymi oraz takie, które mają za sobą próby samobójcze także nie dostaną zgody na zaszycie,
  • z zabiegu wykluczają także niektóre schorzenia sercowo-naczyniowe, wykluczane każdorazowo przed zabiegiem zaszycia,
  • jeśli uzależniony przyjmuje leki, które w swoim składzie zawierają alkohol, po konsultacji z lekarzem powinien je odstawić.
  • niedawno przebyty zawał serca też dyskwalifikuje z zabiegu.

Wszystkie przeciwwskazania do zaszycia wykluczane są w szczegółowej rozmowie lekarza z pacjentem zdecydowanym na zabieg.

Wszywka alkoholowa Esperal – jak wygląda zabieg?

Zabieg implantacji Esperalu jest zabiegiem krótkim. Razem z dopełnieniem wszystkich niezbędnych formalności przed zaszyciem tzn. wywiadu medycznego lekarza z pacjentem oraz podpisaniem zgody na zabieg – trwa on ok. 20 max 30 minut. Wiele osób zastanawia się także czy zabieg jest bolesny? Zaszycie alkoholowe wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym, podobnym do tego które stosują stomatolodzy. Jest to znieczulenie niezwykle skuteczne, dzięki czemu wszycie tabletek z lekiem nie jest bolesne. Po zabiegu nie pozostaje także blizna, gdyż nacięcie jakie wykonuje chirurg na skórze uzależnionego jest bardzo niewielkich rozmiarów. Jeżeli zgłoszą się państwo do specjalistycznego gabinetu, gdzie lekarze posiadają wieloletnie doświadczenie w leczeniu terapią awersyjną: https://esperallodz.com/ mogą być państwo pewni, że wasze zdrowie jest w dobrych rękach. Stosowane przez nas leki to tylko oryginalne medykamenty (Disulfiram WZF). Stanowi to gwarant skuteczności leczenia awersyjnego wszywką alkoholową Esperal i chroni od ewentualnych powikłań po wykonaniu zabiegu. Dodatkowym atutem jest stosowanie przez nas szwów rozpuszczalnych. Osoba zaszyta nie musi zgłaszać się ponownie do placówki w celu ściągnięcia szwów, gdyż one same się rozpuszczą. Po zabiegu wydajemy stosowne zaświadczenie. Pomogliśmy już wielu osobom, które żyją teraz w całkowitej trzeźwości.

Jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu zaszycia alkoholowego pacjent nie wymaga hospitalizacji. Od razu może wrócić do domu, lub też pracy. Musi jedynie uważać przez kilka dni aby nie przeciążać organizmu. Nie powinno się dźwigać, pacjenci muszą też na kilka dni odpuścić treningi na siłowni. Rana powinna być także odpowiednio pielęgnowana. Trzeba uważać żeby jej nie zabrudzić, grozić to może zakażeniem i koniecznością usunięcia wszywki. Najczęściej to właśnie bakterie powodują silny stan zapalny rany. Zakażona rana może boleć, być opuchnięta i zaczerwieniona, a niekiedy pulsować. W takiej sytuacji niezwłocznie powinniśmy zgłosić się do lekarza wykonującego zabieg. Sporadycznie zdarza się, że organizm odrzuci wszywkę, wtedy w okolicach rany może pojawić się niewielka torbiel. W tej sytuacji pacjent także musi zgłosić się do lekarza na konsultację.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu z pomocą wszywki

Wszywka alkoholowa Esperal skutecznie powstrzymuje osobę uzależnioną przed piciem alkoholu, natomiast zawsze trzeba połączyć leczenie farmakologiczne z psychoterapią. Tylko kompleksowe leczenie choroby alkoholowej gwarantuje wyleczenie alkoholizmu i życie w całkowitej trzeźwości. Pacjent po zaszyciu musi się zorientować jaka forma terapii odpowiada mu najbardziej. Czy będzie to terapia w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień, gdzie są możliwe  opcje terapii grupowej lub indywidualnej. Czy może woli uczestniczyć w spotkaniach grup Anonimowych Alkoholików, gdzie trzeźwi alkoholicy wspierają się nawzajem w utrzymaniu całkowitej abstynencji i motywują do walki z nałogiem. Wszystko zależy od tego jak bardzo zmotywowany jest uzależniony oraz od jego indywidualnych preferencji. Warto zaznaczyć, że zamknięte ośrodki leczenia alkoholizmu organizują także pomoc dla osób współuzależnionych oraz najbliższych pacjentów. Taką pomoc oferują także gdy pacjent zakończy turnus terapeutyczny w ośrodku. Po zakończeniu terapii warto nadal wspomagać się leczeniem awersyjnym, czyli najskuteczniejszą jego formą jaką jest wszywka alkoholowa Esperal. 

Tagged with: