Wszywka alkoholowa Gdańsk powstrzymuje przed piciem alkoholu

Niekontrolowane picie alkoholu może doprowadzić nawet do śmierci. Można jednak zapobiec temu, aby nadmierne spożywanie alkoholu nie spowodowało nieodwracalnych szkód w naszym organizmie.

Nadmierne picie może spowodować trwałe uszkodzenie mózgu oraz uszkodzenie narządów. Alkoholizm może mieć również negatywny wpływ na nasze związki, rodzinę i środowisko pracy. Im szybciej zaczniemy walkę z tym uciążliwym nałogiem, tym większe mamy szanse na osiągnięcie sukcesu i powrotu do życia w całkowitej trzeźwości, a także odbudowanie relacji rodzinnych i koleżeńskich, które rozpadają się dość często właśnie przez nałóg. 

Jednym z najpopularniejszych narzędzi stosowanych w walce z uzależnieniem od alkoholu jest farmakologiczna pomocnicza metoda awersyjna: wszywka alkoholowa Esperal.  Wszywka powodując zaburzenie prawidłowego metabolizmu alkoholu w krwi wywołuje nieprzyjemne doznania przypominające silne zatrucie alkoholowe. Uzależniony z obawy przed ich wystąpieniem decyduje się na całkowite zerwanie z piciem alkoholu. 

Czym jest wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Gdańsk https://odtruwaniegdansk.pl/wszywka-alkoholowa-esperal-gdansk/ jest nazywana potocznie lekiem na alkoholizm. Faktycznie jest to lek, występujący w formie tabletek, które po wszyciu pod skórę uzależnionego pacjenta – stoją na straży jego trzeźwości. W jaki sposób? Jeżeli osoba uzależniona napije się nawet niewielkiej ilości napojów alkoholowych, spowoduje to natychmiastowe wystąpienie reakcji disulfiramowej. Niektóre ze skutków ubocznych połączenia wszywki z alkoholem są na tyle niebezpieczne, że mogą spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu pacjenta. 

Jak wygląda zabieg wszycia tabletek z Esperalem?

Jeżeli są państwo zdeterminowani do walki z alkoholizmem, warto rozważyć wszycie Esperalu w specjalistycznej placówce. Decydując się na zabieg w gabinecie pacjenci mają pewność, że do zaszycia zostanie użyty oryginalny lek: Disulfiram WZF gwarantujący skuteczność leczenia awersyjnego. Możemy zagwarantować, że każdy pacjent, który zdecyduje się na zaszycie w naszym gabinecie, będzie w 100% zadowolony z efektów terapeutycznych wszywki. Jesteś w dobrych rękach. Jesteśmy zaangażowani pomoc osobom uzależnionym od wielu lat.

Proces zaszycia alkoholowego jest szybki i mało inwazyjny (w rzeczywistości trwa mniej niż 30 minut), w ten czas wliczone są także wszelkie formalności przed zabiegiem, m.in. podpisanie zgody na zabieg. Po potwierdzeniu braku przeciwwskazań do wykonania zaszycia, chirurg podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe. Jest to bardzo skuteczna forma znieczulania pacjenta. Preparat stosowany podczas zabiegów wszycia Esperalu jest podobny do tego, którzy stosują dentyści. Stąd możemy mieć pewność, że zaszycie alkoholowe będzie całkowicie bezbolesne, a stosowane znieczulenie skuteczne. Nacięcie jakie wykonuje lekarz na skórze jest bardzo małe. Blizna po zabiegu nie jest widoczna, po kilku dniach po zaszyciu nie ma śladu.  Do zaszycia rany stosuje się szwy rozpuszczalne. Pacjent nie musi wracać do gabinetu w celu usunięcia szwów. Jeżeli pacjent uzna to za konieczne może zgłosić się na konsultację po zabiegu, aby upewnić się, że rana goi się prawidłowo i wszywka rozpoczęła swoje działanie. 

Kiedy powinniśmy zdecydować się na zaszycie alkoholowe?

Na wszywkę alkoholową Esperal mogą się zgłosić osoby uzależnione praktycznie w każdej fazie uzależnienia. Oczywiście im szybciej podejmiemy kroki związane z leczeniem choroby alkoholowej, tym większe szanse mamy na jej pokonanie. Na zaszycie alkoholowe mogą się zgłosić także pacjenci, którzy nie są uzależnieni, lecz chcą przestać nadmiernie pić alkohol, natomiast mają słabą silną wolę. Wszywka alkoholowa z pewnością będzie strzegła ich przed piciem nawet niewielkich ilości trunków wysokoprocentowych. A, że jest to niezwykle dyskretna metoda leczenia alkoholizmu, pacjent nie musi się martwić, że ktokolwiek zorientuje się, że zdecydował się on na wykonanie zaszycia alkoholowego. 

Jak ustala się dawkę leku?

To, ile tabletek z Esperalem lekarz wszywa pod skórę osoby uzależnionej ustala on zgodnie z oczekiwaniami i indywidualnymi cechami pacjenta zgłaszającego się na zabieg. Bierze pod uwagę najczęściej jego wiek, wagę oraz stan zdrowia i stopień jego uzależnienia.

Czy wszywka alkoholowa Esperal wyleczy mnie z alkoholizmu?

Esperal nie jest lekiem, po którego wszczepieniu pacjent przestanie pić i będzie mógł zapomnieć o chorobie alkoholowej. Nie jest możliwe wyleczenie alkoholizmu za pomocą tylko i wyłącznie za pomocą wszywki (tabletek z lekiem). Alkoholizm jest chorobą oddziaływującą także na psychikę pacjenta. Wpływa nie tylko na jego ciało, ale również na umysł. Oprócz tego, że osoba uzależniona cierpi na różnego rodzaju problemy zdrowotne (szczególnie cierpi w tym wypadku wątroba), wpływa także bardzo niekorzystnie na psychikę uzależnionego. Psychoterapia jest nieodłącznym sposobem na to aby w połączeniu z wszywką alkoholową Esperal umożliwić pacjentowi powrót do życia w całkowitej trzeźwości.

Dzięki połączeniu Esperalu z psychoterapią uzyskasz najlepsze efekty terapeutyczne.  Alkoholizm nie może być leczony jedną metodą, samodzielne stosowanie wszywki nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Do leczenia alkoholizmu potrzeba wielu form i metod, najlepiej łączyć farmakoterapię z psychoterapią.

Jak długo działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Esperal jest lekiem niezwykle wydajnym. Jednorazowe zaszycie alkoholowe wystarcza nawet na rok czasu. Przez okres 12 miesięcy pacjent ma czas na podjęcie innych działań terapeutycznych, które pozwolą mu wrócić do życia w całkowitej trzeźwości. Nie jest możliwe samodzielne usunięcie wszywki, jeżeli pacjent chce zrezygnować z leczenia metodą awersyjną powinien zgłosić się do gabinetu, w którym wykonywał zabieg. 

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Pacjent na zabieg musi przyjść trzeźwy. Jednym z najczęściej występujących przeciwwskazań jest nietrzeźwość pacjenta w dniu wykonywania zaszycia alkoholowego. Uzależniony w stanie upojenia alkoholowego nie zostanie dopuszczony do zabiegu. Grozi to pojawieniem się natychmiastowej reakcji disulfiramowej po połączeniu się alkoholu z aktywnym składnikiem wszywki: Disulfiramem. Kolejnym z dość istotnych przeciwwskazań jest nadwrażliwość pacjenta na aktywne składniki leku. W przypadku kobiet w ciąży, lub takich, które karmią piersią, zaszycie alkoholowe zalecane jest w innym czasie. Pacjenci zażywający leki w składzie których występuje alkohol, są proszeni aby na kilka dni przed wykonaniem zabiegu aby je odstawić. Dość istotnym przeciwwskazaniem do wykonania implantacji jest również brak odpowiedniej motywacji pacjenta do leczenia awersyjnego. Osoby uzależnione nie powinny być namawiane do wykonania zabiegu. Najczęściej takie sytuacje nie kończą się dobrze, alkoholik łamie zasadę całkowitej abstynencji co powoduje nieprzyjemne dolegliwości i skutki uboczne powodujące trwały uszczerbek na zdrowiu. 

Tagged with: