Wonder Woman – poznajmy tę fantastyczną postać

Wonder Woman to cudowana kobieta. Jest to postać z komiksu DC.  Poznajmy tę postać nieco bliżej.

Historia Wonder Woman

Zanim Diana się stała amerykańskim symbolem odwagi, to była ona wojowniczką plemienia amazonek, które zamieszkiwały Paradise Island (a później Themyscira). Była to odcięta od cywilizacja wyspa pośrodku samego oceanu. Wyspa ta jest szczególna, ponieważ zamieszkują ją jedynie kobiety, które są wojowniczkami oraz posiadają ponadnaturalne moce.

Sama księżniczka Diana uformowana zostaje z gliny przez Hipolytę. Spój wyspy został zakłócony przez rozbicie się samolotu kapitana Steve’a Trevora. Żołnierz odnaleziony zostaje oraz także wyleczony z ran poprzez Dianę, która szczerze się w nim zakochuje. Jednak Trevor zostać musi przywrócony do świata mężczyzn, dlatego też matka Diany Hippolyta postanawia zorganizować turniej, który ma wyłonić wojowniczkę, która będzie godna przyprowadzenia Steve’a bezpośrednio do domu.

Udział w turnieju zabroniony zostaje Dianie, lecz ona i tak przystąpiła do niego, noszą maskę, która zakrywała jej twarzy. Oczywiście wojowniczka zamaskowana wygrywa, przez co Hippolyta jest zmuszona zaakceptować decyzję swojej córki.

Zwyciężczyni dostaje w nagrodę kostium dla jej specjalnej nowej tożsamości. Jest to Wonder Woman, a później Diana wędruje razem z kapitalne do objętej drugą wojną światową Ameryki, gdzie przyjęła imię Diana Prince oraz została wojskową pielęgniarką. Wonder Woman wzięła także udział w bardzo wielu przygodach. Najczęściej pojawia się u boku popularnego kapitana Trevora. Jej przeciwnikami głównymi byli naziści, którzy wykonywali rozkazy Pauli Von Gunther.

Czy chcesz ją poznać jeszcze bliżej?

Jeśli po powyższym zaintrygowała Cię postać Wonder Woman, to zdecydowanie warto postać tę poznać jeszcze bliżej. Na pewno możemy o niej poczytać czy też oglądać ją w filmach. Wybór należy do nas. My polecamy zarówno komiksy, jak i także filmy. Koniecznie w tej podanej kolejności. Na pewno poznamy tę postać jeszcze bliżej i poznamy wszystkie przygody, które przeżyła. Gwarantujemy, że przygód tych naprawdę było sporo. Co więcej przygody te są niezwykle ciekawe. Każda z nich jest inna i każda z nich nas zainteresuje. Wiemy o tym doskonale. Czy jeszcze o czymś powinniśmy pamiętać? Jeśli mamy własne dzieci, to na pewno powinniśmy Wonder Woman „zarazić” także swoje dzieciaczki. Będą na pewno zaintrygowane. Dzięki czytaniu komiksów i książek nasze dziecko rozwinie swoje słownictwo oraz jak zostało udowodnione naukowo będą miały dzięki temu łatwiej w szkole.