Wcierka z kozieradki – efekty

Wcierka z kozieradki to jedna z naturalnych metod, która potrafi zdziałać cuda z naszymi włosami. Efekty widać praktycznie już po 3 tygodniach stosowania. Jesteś ciekawa jakie? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Co to jest kozieradka?

Kozieradka w medycynie naturalnej znana jest od wieków. Jej nasiona wykorzystywano do sporządzania wcierek, które pobudzać miały porost włosów, a także zapobiegać ich wypadaniu.

Nasiona kozieradki to bogactwo witamin z grupy B, A i E. Ponadto roślina ta zawiera wysoką ilość składników mineralnych, m.in. selenu, potasu, żelaza, magnezu i krzemu. Zawiera także antystarzeniowe flawonoidy, a także saponiny sterydowe, cholinę i lecytynę. Jej cennym składnikiem są także fosfolipidy, które pobudzają syntezę białek w komórkach skóry.

Kozieradka, a właściwie jej żółte ziarenka o zapachu przypominającym curry, wykorzystywane są również jako przyprawa w kuchni azjatyckiej i Bliskiego Wschodu. Znajduje również zastosowanie w leczeniu dolegliwości ze strony układu pokarmowego.

Wcierka z kozieradki — efekty

Efekty kuracji wcierką z kozieradki są zaskakujące i widać je już praktycznie po 3 tygodniach regularnego stosowania. Włosy stają się gęstsze, mocniejsze i mniej wypadają. Wcierka polecana jest również osobom, które borykają się z nadmiernym łojotokiem skóry głowy oraz łupieżem. Wcierana w skórę głowy dostarcza cebulkom substancji odżywczych i wspomaga ich regenerację. Zawarty w kozieradce śluz polisacharydowy sprawia, że pasma są lepiej nawilżone, a zatem też bardziej sprężyste, błyszczące i gładsze.

Wcierka z kozieradki — przepis

Będziesz potrzebować:

  • łyżeczkę sproszkowanych ziaren kozieradki,
  • buteleczkę z dzióbkiem,
  • wrzątek,
  • szklankę,
  • spodek lub małą przykrywkę.

Kozieradkę wsyp do szklanki, dolej pół szklanki wrzątku i przykryj spodkiem, aby całość się zaparzyła. Po 15 minutach zdejmij spodek i poczekaj, aż mikstura ostygnie. Następnie zlej płyn do buteleczki, zostaw nasiona na dnie. Przechowuj w lodówce.

Wcierkę stosuj codziennie na suche włosy, najlepiej wieczorem. Jej charakterystyczny zapach powinien się ulotnić do rana. Jeśli zamierzasz po wcierce umyć włosy, odczekaj minimum godzinę, aby jej aktywne substancje zdążyły wniknąć w skórę. Ponieważ wcierka jest rzadka, przed aplikacją rozłóż na ramionach ręcznik, a w czasie jej stosowania przechyl głowę do tyłu.