W poszukiwaniu idealnej kołdry – o tym warto wiedzieć

Czy wybór kołdry może być skomplikowany? Jeśli zależy nam na dowolnym rozwiązaniu, z pewnością nie powinniśmy mieć problemu z zakupem. Jeśli jednak kołdra ma poprawić jakość snu, przed decyzją o wyborze konkretnego rozwiązania, dobrze jest odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Czy istnieją kołdry uniwersalnie lepsze od innych?

Sprzedawcy chętnie podpowiadają klientom, którzy zastanawiają się, jaką kołdrę wybrać. Zwykle jednak nie przepadają za pytaniem o to, które rozwiązanie mogą polecić osobiście. Ich niechęć do odpowiedzi na nie jest jednak wynikiem nie złośliwości, ale znajomości tematu. Kołdry różnią się znacząco między sobą, różnice można jednak dostrzec również wtedy, gdy analizuje się preferencje ich potencjalnych użytkowników.Uniwersalnie najlepsza kołdra nie istnieje, nie oznacza to jednak, że znalezienie rozwiązania bliskiego ideałowi nie jest możliwe. Jeszcze przed wizytą w profesjonalnym sklepie dobrze jest więc odpowiedzieć samemu sobie na kilka pytań, w tym choćby na pytanie o to, jak śpimy, co przeszkadza nam w zasypianiu, a co nie ma dla nas dużego znaczenia i w jakiej kondycji jest nasze zdrowie. Inne kołdry są polecane osobom, którym jest zawsze zimno, inne są zaś kierowane do alergików. Jeśli poznamy własne preferencja, sprzedawca z pewnością wskaże nam szybko modele w pełni im odpowiadające.

Jak duże znaczenie ma waga kołdry?

Analizując kolejne propozycje pojawiające się na rynku, z pewnością szybko dostrzeżemy, że producenci i sprzedawcy kołder przywiązują coraz więcej uwagi do tego, ile waży konkretne rozwiązanie. Panuje przekonanie, że im jest ono lżejsze, tym lepiej. Nadal brak jednak niezależnych badań potwierdzających, że niższa waga wpływa korzystnie na komfort snu. Rzeczywiście, wiele osób nie ukrywa, że lekka kołdra jest spełnieniem ich marzeń. Nie brakuje jednak i takich, które uważają, że to jej cięższy odpowiednik jest znacznie bardziej przyjemny. Jeśli więc mamy wrażenie, że znaleźliśmy rozwiązanie odpowiadające naszym preferencjom, nie musimy przejmować się przesadnie jego wagą.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z vegehome.pl

Tagged with: