Tych kosmetyków do makijażu możesz nie znać, a są bardzo przydatne

O klasycznych kosmetykach do makijażu typu szminka, puder i kredka do oczu słyszała każda kobieta. Jednak w sklepach pojawia się coraz więcej innowacyjnych rozwiązań, także w dziedzinie makijażu. Na poniższą listę trafiły kosmetyki, dzięki którym można szybko wykonać perfekcyjny i – co najważniejsze – trwały makijaż. Wiele z nich ma dodatkowe właściwości pielęgnacyjne i nawilżające.

Podkład z naturalnymi składnikami

Podkład do skóry twarzy z naturalnymi składnikami jest łagodniejszy dla skóry od klasycznych kosmetyków. Pielęgnuje i nawilża cerę, nie obciążając jej.

Takie podkłady, zawierające naturalne oleje, ekstrakty roślinne i minerały poleca się przede wszystkim osobom o wrażliwej skórze, co nie znaczy, że inne nie mogą z tych kosmetyków korzystać. Możliwość poprawienia kondycji skóry przy jednoczesnym robieniu makijażu to cenna rzecz.

Kremowe cienie do powiek

Nakładanie cieni na powieki to sztuka, chyba że użyjemy kremowych. Te akurat nakłada się bardzo łatwo. Nie ma też problemu z łączeniem ich. Z pomocą kremowych cieni można wyczarować na powiekach makijaż w stylu lat osiemdziesiątych.

Dodatkową zaletą tych kosmetyków jest niezwykła trwałość, nieporównywalnie większa niż klasycznych cieni. Nawet po całym dniu makijaż będzie wyglądał perfekcyjnie.

Pielęgnacyjny błyszczyk do ust

Błyszczyki nakłada się na usta przede wszystkim dla ich ładnego wyglądu. A gdyby tak połączyć to z pielęgnacją?

Dobry błyszczyk do ust nie tylko optycznie powiększa i rozświetla usta, ale też nawilża je i odżywia. Tej pielęgnacji nie da się przecenić w sezonie zimowym, kiedy usta są bardziej narażone na popękanie, ale i latem, gdy słońce oraz wiatr powodują ich nadmierne wysuszenie.

Wielofunkcyjne sztyfty do makijażu

Genialne kosmetyki, które można wykorzystać na różne sposoby. Zajmują mało miejsca w torebce i można je zawsze mieć przy sobie. Ich używanie jest bardzo proste, wręcz intuicyjne.

Czym jest sztyft? Urok sztyftów polega na tym, że można je wykorzystać jako zamiennik szminki, cieni do powiek i korektora. Wszystko zależy od koloru i rodzaju aktualnie zrobionego makijażu. Sztyfty w neutralnych barwach są najbardziej popularne – dzięki niemu można szybko skorygować niedoskonałości skóry twarzy i zrobić doskonały, a przy tym praktycznie niewidoczny makijaż.

Bronzer w sztyfcie

Bronzer w sztyfcie to kosmetyk, który ma za zadanie nieco przyciemnić skórę i wyrównać jej koloryt. Największą zaletą bronzerów w sztyfcie jest łatwość nakładania. Można je wykorzystać między innymi do konturowania twarzy.

Bronzery nie tylko dają efekt naturalnej opalenizny, ale też lekko rozświetlają cerę i nadają jej młodzieńczy wygląd. To kosmetyk, który zawsze warto mieć w torebce.

Mgiełka utrwalająca makijaż

Mgiełki utrwalające makijaż mogą zawierać wodę różaną lub kwas hialuronowy. Są nieocenioną pomocą dla osób, które muszą przez cały dzień wyglądać perfekcyjnie, a nie mają czasu i możliwości, by poprawić makijaż.

Mgiełkę można mieć zawsze przy sobie, a w razie potrzeby po prostu psiknąć na twarz. Jej zaletą jest łatwość użycia, właściwości nawilżające oraz pielęgnujące. Wbrew obawom stosowanie mgiełek nie powoduje rozpływania się makijażu.

Mało znane kosmetyki do makijażu mogą zdziałać cuda i na pewno warto po nie sięgać. Trzeba to jednak robić ostrożnie, dokładnie czytając etykiety i zwracając uwagę na skład.

Tagged with: