Twoja bielizna to Twój komfort – jak kupować bieliznę męską

Ponieważ bielizna jest niewidoczną częścią garderoby, mężczyźni nie raz bagatelizują kwestię jej wyboru. Tymczasem ma ona duży wpływ na zdrowie i wygodę. Jak spośród tylu propozycji wybrać bieliznę, która sprosta naszym oczekiwaniom?


Bielizna powinna być przede wszystkim praktyczna, ale oprócz tego musimy się w niej czuć komfortowo i mieć pewność, że pasuje do ubrania. Sprawdźmy, o czym warto pamiętać przed zakupem.

Ważny jest materiał

Przede wszystkim musimy patrzeć na materiał. Bielizna ma bezpośredni kontakt ze skórą, więc musimy postawić na tkaninę naturalną i przewiewną jak bawełna. W sprzedaży coraz częściej są też modele z bambusa, a on także jest tkaniną naturalną. Stawiając na takie materiały, mamy gwarancję, że nie będziemy się pocić i przegrzewać, a na skórze nie pojawią się podrażnienia. Jednak nie jest jedyna rzecz, na jaką należy zwrócić uwagę.


Dobór odpowiedniego rozmiaru

Drugą kwestią jest dopasowanie rozmiaru. Bielizna męska nie może być zbyt obcisła, bo z jednej strony po wielu godzinach może stać się niewygodna, a z drugiej szkodzi zdrowiu. Zdaniem badaczy w skrajnych przypadkach częste chodzenie w obcisłej bieliźnie może przyczyniać się do rozwoju nowotworów. Jednocześnie nie możemy popadać w drugą skrajność. Zbyt luźny model nie sprawdzi się przy dopasowanych spodniach, bo będzie widać nieestetyczne marszczenia. Ponadto nieustanne poprawianie znacząco obniża komfort. Dlatego też przed zakupem dobrze przeanalizujmy tabelę rozmiarów.

Sprawdźmy, czy wybrany model ma osobną gumę w pasie. Dzięki niej bielizna nie tylko jest trwalsza, ale lepiej utrzymuje się w pasie, a to znacząco zwiększa wygodę użytkowania.

Fason dopasowany do potrzeb i upodobań

W sprzedaży są różne fasony bielizny męskiej. Największą popularnością cieszą się trzy z nich. Są to slipy, bokserki i szorty. Slipy są pozbawione nogawek i przylegają do pasa. Sprawdzają się u mężczyzn aktywnych fizycznie lub mających pracę siedzącą. Przez brak nogawek nie ma ryzyka podwijania i rolowania. Do wyboru są slipy z wysokim, średnim i niskim stanem. Wybierając krój, zastanówmy się, do jakich spodni będziemy nosić slipy, aby nie było ich widać.

Często wybierane są krótkie bokserki. Są czymś pomiędzy slipami i tradycyjnymi bokserkami. One również są dopasowane do ciała i pasują do każdej sylwetki, ale tutaj już mamy nogawki. Są one jednak krótsze niż przy tradycyjnych bokserkach, które najczęściej kojarzymy pod nazwą szorty. Modele z krótszymi nogawkami sprawdzają się pod spodniami garniturowymi, dopasowanymi i sportowymi. Jeśli szukamy czegoś do eleganckich spodni, to niech bielizna będzie gładka i w kolorze odpowiadającym kolorowi spodni.

Z kolei szorty są luźniejsze od pozostałych, mają rozporek, który czasem zapinany jest na guziki. Mają przy tym nieco dłuższe nogawki. Taka bielizna zapewnia swobodę ruchu i jest przewiewna, ale nie założymy jej do wszystkiego. Sprawdzi się do luźniejszych spodni, ale w dopasowanych szorty mogłyby być widoczne.

Tagged with: