Trendy w modzie damskiej 2023, które warto znać!

Moda jest zmienna, a to oznacza, że w zależności od sezonu, królują inne trendy. Można je poznać z wyprzedzeniem, dzięki pokazom mody oraz informacjom w mediach. Co będzie modne w 2023 roku? Na jakie trendy warto się przygotować w nadchodzącym sezonie wiosna-lato?

Skąd wiedzieć, co będzie modne w 2023 roku?

W internecie nie brakuje stron, które mogą nam podpowiedzieć, co aktualnie znajduje się w modzie i jakie ubrania warto kupić. Oczywiście trendy się zmieniają, przez co nie zawsze da się za tym nadążyć. Warto w takich przypadkach zadbać o własny styl, który potem można modyfikować o aktualnie występujące nurty. Wiele na temat mody można przeczytać w kobiecym serwisie planetawenus.pl, z poradami odnośnie aktualnych trendów w modzie. Media takie jak internet bywają pod tym względem bardzo pomocne.

Jakie kolory w modzie damskiej 2023?

Największym tegorocznym hitem będzie niewątpliwie kolor viva magenta, a jeżeli nikomu ta nazwa nic nie mówi, już śpieszę z wyjaśnieniem. Jest to nic innego, jak połączenie czerwieni z różem oraz bordo. Barwę tę można też określić jako malinową czy fuksję. Popularnością cieszyć się będzie także klasyczny beż, złoto, kanarkowy żółty, czerwony czy niebieski. Ciekawą propozycją są także kolory neonowe, które z pewnością przyciągną uwagę.

Jakie sukienki będą modne w 2023 roku?

Jeżeli chodzi o fason, to już od jakiegoś czasu na pokazach mody królują sukienki a’la primabalerina. Jest to nic innego, jak sukienka z dopasowaną gorsetową górą oraz rozłożystym geometrycznym dołem. To fason bardzo minimalistyczny i jednocześnie dość nietypowy. Zdecydowanie nie będzie to trend dla każdego, jako że zaburzona proporcja (zwężenie góry i poszerzenie dołu) jest ryzykownym zabiegiem, dobrym tylko dla określonego typu figury.

Z sukienek warto przyjrzeć się także tym o metalicznym połysku. Lśniące złoto, srebro, czerń czy pudrowy róż z pewnością będą rządzić w tym sezonie, co może być dobrą wiadomością dla każdej fanki błyskotek. Dotyczy to oczywiście nie tylko sukienek, ale i każdej innej części garderoby.

Podobnie wygląda to z sukienkami w antycznym stylu. Długie, zwiewne z licznymi marszczeniami przy ramionach i talii, z pewnością sprawdzą się w tym sezonie.

Czy jeans będzie modny w 2023 roku?

Jeans to materiał, który zawsze jest modny i jedynie co się zmienia to fason, elementy garderoby, które aktualnie są na topie czy to, w jakiej proporcji się go nosi. W sezonie 2023 rządzić będzie jeansowy total look. Spodnie, koszule, kurtki — wszystko możemy założyć i to w jednej stylizacji! Na szczególną uwagę zasługują zwłaszcza jasne odcienie deninu. Mamy więc wielki powrót do lat 80’ i 90’. Jeżeli macie w swojej szafie schowane ubrania z jeansu, możecie je śmiało wyciągnąć. Uliczne trendy to właśnie to, na co czekaliśmy.

Co jeszcze będzie modne w 2023 roku?

O czym jeszcze warto wspomnieć? Warto przyjrzeć się bliżej kapturom. Zgadza się, to właśnie one i moda na bycie incognito pojawi się licznie na ulicach. Popularne będą także sukienki i spódnice tuż przed kolano, czyli niezwykle trudny fason, który często wypada niekorzystnie, ale odpowiednio dobrany ciekawie wygląda. Ze wzorów królować ma klasyczna krata, ale równie modne będą też kwiaty, grochy i pepitka. Warto też postawić na oversizowe garnitury oraz ubrania ażurowe, które dość skutecznie wyparły klasyczną koronkę.

Trendów w modzie damskiej na 2023 rok jest oczywiście znacznie więcej. Które z nich podobają się wam najbardziej? I czy w ogóle idziecie za modą, czy jednak wolicie wytyczać własne ścieżki?

Tagged with: