Trendy 2022 – Jakie kolory ubrań są teraz modne?

Moda jest bardzo liberalna, dopuszcza wiele barw, odcieni i zestawień. Jednak nie da się ukryć, że rokrocznie pewne kolory są dominujące. Wiemy, które będą na topie w 2022 roku.

Very peri – odcień fioletu kolorem roku 2022 według Pantone

Very peri to nazwa równie tajemnicza co enigmatyczna, jednak kryje się pod nią znany dobrze wszystkim fiolet wiosennego bzu. Ten delikatny i typowo kwiatowy odcień ma przywodzić na myśl optymizm i nadzieję – dwa uczucia tak bliskie wiośnie. W ślad za nimi idzie widmo przemian i rozkwitu – podobnie jak wiosna przechodzi w lato.

Wiosenny odcień fioletu zapewne nie będzie jedynym modnym w tym roku. Raczej pewne jest, że pociągnie za sobą inne wersje tego koloru.

Odcienie fioletu można łączyć z wieloma kolorami, w wiosennych stylizacjach dobrze sprawdzi w sąsiedztwie błękitu, pastelowego różu, mięty, zieleni.

Kobiecy róż ciągle trendy

Róż to bardzo kobiecy kolor i praktycznie nigdy nie wychodzi z mody. Chętnie sięgają po niego zarówno małe dziewczynki, jak i dorosłe panie. To zresztą barwa o tak wielu odcieniach, że trudno mówić o modowej stagnacji.

W bieżącym sezonie na topie będzie wiele odcieni różu, począwszy od bardzo jasnego, rozbielonego, poprzez kremowy, pastelowy, aż do mocniejszych barw fuksji i amarantu. Tym samym bez trudu uda się stworzyć zarówno bardzo subtelną, elegancką stylizację na oficjalną okazję, jak i skompletować nieco bardziej awangardowy, przykuwający uwagę strój na wieczorne wyjście.

Róż jest dość uniwersalny, można go łączyć praktycznie z każdym kolorem. Jednak trzeba zachować ostrożność przy ciepłych barwach: czerwieni, pomarańczy i żółci.

Żółty kolor nadal jest modny

Żółć była kolorem roku 2021, nie znaczy to, że w nowym roku wyszła z mody. Nadal będziemy czerpać z jej nieograniczonego wiosennego optymizmu. Żółć dobrze komponuje się z fioletem very peri, ale też z innymi wiosennymi barwami – w szczególności zielenią i pomarańczem. Będzie więc modnym akcentem wiosennych stylizacji.

Ale to nie koniec. Żółty kolor bardzo ładnie komponuje się z odcieniami błękitu i ciemną zielenią – wyraźnymi kolorami latam. Znajdziemy go też w zestawieniach jesiennych z czerwienią i brązem. To jeden z kolorów, który bez względu na porę roku jest mocno powiązany z naturą. Będzie idealnym wyborem dla kobiet ceniących sobie styl eko.

Soczysty pomarańcz ożywi każdą stylizację

Pomarańczowy kolor jest ciepły i… słodki. Wyraźnie kojarzy się z egzotycznym owocem, tropikalnymi klimatami i nieograniczoną radością. Nie bez powodu znalazł się na liście trendy kolorów 2022. Jego zadaniem będzie ożywianie wiosennych i letnich stylizacji, nadawanie im nuty optymizmu, wesołości i fantazji.

Pomarańcz bardzo ładnie łączy się z fioletem very peri. Razem mogą stworzyć elegancki i jednocześnie wyrazisty strój zarówno na popołudniowy spacer, jak i wieczorne wyjście, np. do klubu.

Dystyngowany brąz nie ustępuje pola

Przy wymienionych wyżej żywych, radosnych odcieniach brąz może wydawać się nieco nudny, zbyt poważny. Tymczasem jego obecność w modowych stylizacjach 2022 nie jest przypadkowa. W tym roku prym będą wiodły ciemne i raczej ciepłe odcienie brązu, przypominające płynną lub gorzką czekoladę. Brąz będzie dominował przede wszystkim jesienią, w cieplejszych stylizacjach, jednak pierwsze akcenty będą widoczne już latem, zwłaszcza w chłodniejsze wieczory.

Ciekawe stylizacje w modnych kolorach można znaleźć w sklepie FOBYA. Wysokiej jakości ubrania polskich producentów, oryginalne projekty i nietuzinkowe zestawienia barw, to idealny wybór dla modnych kobiet.

Tagged with: