Trenażer rowerowy – niezastąpione urządzenie dla pasjonatów kolarstwa

Jeśli uwielbiasz jeździć na rowerze lub pasjonuje cię kolarstwo wyczynowe, doskonale wiesz, jak ważne są systematyczne treningi. Niestety, nie zawsze są one możliwe, przy niesprzyjającej pogodzie. Warto się wtedy zaopatrzyć w trenażer rowerowy. To urządzenie, które pomoże nam przeprowadzić trening pod dachem.

  1. Czym jest trenażer rowerowy? 
  2. Trenażer Tack Flux S Smart i jego zalety
  3. Pomoc w efektywnym treningu jazdy

Czym jest trenażer rowerowy?

Trenażery ja urządzeniami, które pozwalają przeprowadzać treningi jazdy na rowerze wówczas, gdy nie można tego zrobić na świeżym powietrzu. Można korzystać z nich także w domu, niezależnie od tego, jaki typ roweru posiadamy. Osoby, które jeżdżą tylko rekreacyjnie, wybierają najczęściej trenażery analogowe lub rolkowe. W sprzedaży są dostępne adaptery, które umożliwiają zamontowanie urządzenia na dowolnym modelu roweru. Ponadto, trzeba dokupić jeszcze zacisk koła oraz podstawkę pod przednią część jednośladu. Taki trenażer wyposażony jest w ręczną regulacje obciążenia i daje znikome możliwości imitowania prawdziwej jazdy. Bardziej wymagającym użytkownikom polecamy trenażer 
Tacx Flux S Smart

Trenażer Tacx Flux S Smart i jego zalety

To już, nomen-omen, wyższa szkoła jazdy. To typ inteligentnego trenażera rowerowego, który bezpośrednio łączy użytkownika z popularnymi aplikacjami treningowymi. Należą do nich Zwift lub Tacx, do pobrania w google play. Za pośrednictwem transmisji bluetooth, odbiera on informacje z aplikacji oraz je do niej przekazuje. Dzięki niemu uzyskamy iluzję prawdziwej jazdy. Jest wyposażony w ciężkie koło zamachowe, ważące 7 kg. Zapewnia maksymalną stabilność nawet przy dużych obciążeniach. Nawet najbardziej ekstremalne sprinty i jazda po terenie górskim, będą nie tylko realistyczne, ale także bezpieczne. Tacx Flux S Smart należy do najcichszych trenażerów i pozwala maksymalnie ograniczyć poziom drgań. Dlatego, nawet najostrzejszy trening, nie będzie przeszkadzał innym mieszkańcom twojego domu. 

Pomoc w efektywnym treningu jazdy

Trenażery rowerowe, to najlepszy sposób, aby nie stracić formy w czasie zimy. Intensywne i realistyczne treningi staną się przyjemnością. Dzięki aplikacjom, można ustawić własną trasę wirtualnego przejazdu, oraz rywalizować z innym ich użytkownikami. Dużą popularnością cieszy się także trenażer Direct Drive z napędem bezpośrednim. Jest o tyle wygodniejszy, że wyposażono go w napęd bezpośredni. Oznacza to, że nie jest do niego potrzebne tylne koło, ponieważ trenażer je zastępuje. Podobnie jak Tracx Flux S Smart również jest sterowany za pomocą aplikacji. 

Tagged with: