Tetralysal opinie – co to za lek?

Tetralysal opinie jest antybiotykiem w wenerologii oraz dermatologii. Dostępny jest pod postacią twardych kapsułek. Występuje on w dawkach 300 mg oraz 150 mg. Zawsze w opakowaniu znajduje się szesnaście sztuk. Pamiętajmy, że produktu tego nie możemy kupić bez recepty. W związku z tym nie podlega refundacji.

Wskazania do stosowania

Tetralysal opinie kształtują się niezwykle pozytywnie. Poznajmy bliżej ten lek. Oparty jest na bazie czynnej substancji zwanej limecykliną. W składzie dodatkowo znajduje się żółcień chinolinowa, a w kapsułkach 150 mg również laktoza. Preparat do leków należy z grupy tetracyklin. Lek ten ma działanie przeciwbakteryjne. Stosowany jest w walce z bakteriami, które powodują trądzik. Lek również działa w sposób przeciwzapalny poprzez hamowanie aktywności wielojądrzastych granulocytów. Zmniejsza także liczbę grudek, krost, nacieków czy też cyst u pacjentów, które walczą z trądzikiem poprzez unieczynnienie samej bakteryjnej lipazy oraz powstrzymanie jednoczesne syntezy nowych cząstek enzymu, zmniejszając tym samym wytwarzanie wolnych tłuszczowych kwasów. Terapeutyczne stężenie obserwowane jest z kolei po upływie godziny od samego podania.

Tetralysal stosowany jest często jako antybiotyk na pospolity trądzik o średnim czy też ciężkim przebiegu. Jest przepisywany pacjentom, na skórze których występują zapalne zmiany takie jak: guzki, krostki, grudki, cysty oraz nacieki. Preparat jest wykorzystywany także w leczeniu różowatego trądziku.

Przeciwwskazania oraz dawkowanie

Pewne dolegliwości wykluczają samą możliwość stosowania Tetralysal. Co więcej u osób, które występowały alergiczne reakcje po samym podaniu antybiotyków z samej grupy tetracyklin. Nie nadaje się także w okresie ciąży oraz karmienia piersią. Nie wolno nam także jednocześnie stosować retinoidów podawanych ogólnie.

Dawkowanie Tetralusal jest ustalane przez dermatologa. Dobiera on dawkę do potrzeb indywidualnych pacjenta, oceniając samą intensywność zmian. Specjalista decyduje także, jak długo można stosować Tetralysal. Kapsułki połykać należy w całości popijając ilością odpowiednią wody. Pozwala to na zminimalizowanie ryzyka podrażnienia, a także samego owrzodzenia przełyku. Nie odnotowano wpływu istotnego mleka ani też posiłków na wchłanianie się preparatu.

Co jak co, ale na pewno będziemy zadowoleni z działania tego leku. Efekty są bardzo zauważalne i co najważniejsze efekty zauważymy dosyć szybko. Jest to niezmiernie ważne. Zawsze zależy nam na efektach nie tylko spektakularnych, ale także niezwykle szybkich.