Tatuaże na obojczyku – świetna propozycja dla kobiet

Tatuaże na obojczyku stały się bardzo popularne ostatnimi czasy. Dzięki na tej części tatuują się, aby nie tylko wyglądać atrakcyjnie, ale również kobieco. Najlepiej prezentują się tatuaże, które patrzą wzdłuż obojczyka w kierunku ramienia. Jest to często gałązka, delikatny kwiat czy też jakiś napis. Większy rysunek najczęściej obejmuje część ramienia, ponieważ wymaga jednak więcej miejsca.

Zalety i wady tatuażu w tym miejscu

Tatuaże na obojczyku wybierane są przez osoby, które kochają wolność oraz mają nieco buntowniczą naturę. W końcu ramię uchylone jest atrakcyjne, a dziewczyny są tego świadome. Tatuaż pozwala mieć swój własny sekret. Dzięki temu jest jeszcze bardziej wyjątkowy. Wybierając tatuaż na obojczyku musimy pamiętać zarówno wadach, jak i także zaletach tejże lokalizacji.

Zacznijmy od plusów. Dziewczyna z niewielkim tatuażem na obojczyku wygląda niepowtarzalnie oraz jasno. Wyróżnia się spośród innych dziewczyn. Co więcej oryginalność tego miejsca wynika po części z bolesności. Zgrabny wzór na obojczyku wygląda przepięknie i podkreśla urok szczególny właścicielki tego tatuażu.A jak kształtują się wady? Jego wykonanie może być bolesne. W tej części ciała zawartość tłuszczu jest naprawdę cienka. Gdy igła się dostanie do kości, to musimy się liczyć z nieprzyjemnym wrażeniem.

Kolor ma spore znaczenie

Zanim wybierzemy rysunek do tatuażu, powinnyśmy zdecydować o kolorystyce. Istnieje bardzo dużo odmian, na które możemy zwrócić uwagę. Najpopularniejsze są tatuaże jednak w kolorze czarnym czy też białym bądź wzory wielokolorowe. Ulubionymi kolorystycznymi wariantami są tatuaże obojczyka czarno-białe, jak i także kolorowe. Niemniej jednak większość dziewcząt robi rysunek ten, aby podkreślić swoją wyjątkowość oraz kobiecość. Schludny oraz delikatny wzór będzie wyglądał lepiej niż duży oraz wielokolorowy tatuaż.

Czarny to niewątpliwie kolor najczęściej używany. Służy do samego kadrowania szkicu. Mały symbol czy też kwiat w czarnym kolorze będzie wyglądał przepięknie, ale duży tatuaż na obojczyku jedynie w czarnych odcieniach wygląda ponuru i nie ozdobi raczej delikatnej dziewczyny.

Biały tatuaż jest bardzo rzadko stosowany. Jest na ciele bardzo słabo widoczny, a postać musi być dostosowana stale. Służy znacznie częściej do cieniowania kolorów, a także, jeśli kolor jest podobny rzeczywiście – podczas rysowania piór, lilii czy też stokrotek.

Czerwony kolor symbolizuje siłę, seksualność oraz moc. Taki kolor jest wybierany przez dziewczyny, które dążą aktywnie do celu czy też do miłości. Kolor zielony jest o wiele bardziej pozytywny. Kojarzy nam się z naturą. Symbolizuje płodność, pacyfikację oraz także harmonię w życiu.