Tatuaż na żebrach damski – co musimy o nim wiedzieć?

Tatuaż na żebrach damski wygląda niesamowicie zmysłowo, subtelnie, jak i także kobieco. Niestety musimy się liczyć ze sporym bólem tatuowania tego właśnie miejsca. Powiedzmy sobie o tatuażu w tym miejscu nieco więcej.

Bolesność i pielęgnacja tatuażu na żebrach

Tatuaż na żebrach damski może być niestety bolesny. Jak najbardziej jest to indywidualna kwestia, która jest zależna od wielkości tatuażu i wzoru, jak i także od odporności naszej na ból. Jednak tatuaże wykonywane na kościach zazwyczaj są zdecydowanie bardziej bolesne, a niżeli te, które wykonywane są przy tkance tłuszczowej. Wynika to z samego faktu, że w tym miejscu znajduje się wiele bólowych receptorów, które nie są chronione właśnie przez tłuszczową tkankę.

Bardzo ważna jest kwestia pielęgnacji tatuażu. Szczególnie jest to ważne podczas procesu gojenia. Proces ten trwa między trzy a cztery tygodnie. Przez okres ten musimy się skupić na dwóch bardzo ważnych kwestiach. Mowa o delikatnym oraz regularnym oczyszczaniu skóry. Należy miejsce, na którym wykonany jest tatuaż przemywać wodą z mydłem i to co kilka godzin. Jest to najważniejsze w pierwszych tygodniach gojenia. Również nie zapominajmy o nawilżeniu, jak i także natłuszczeniu naszej skóry. Przez pierwsze kilka tygodni powinnyśmy go smarować kremami specjalnymi do tatuaży, najlepiej kilka razy dziennie.

Przy świeżym tatuaży na żebrach powinnyśmy unikać sztucznych materiałów, przyległych ubrań, basenu, solarium, opalaniu oraz także sauny.

Cena oraz wzory

Cena tatuażu damskiego na żebrach jest zależna od samej wielkości tatuaży, jego konkretnej wielkości oraz także wyboru salonu. Najmniejsze tatuaże to mniej więcej pięć na pięć centymetrów. Koszt takiego tatuażu to około trzystu złotych. Im tatuaż jest większym, tym cena jest wyższa. Może ona sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Nieco droższe okażą się kolorowe tatuaże.

Tatuażem najpopularniejszym damskim na żebrach są na pewno motywy florystyczne oraz roślinne. Dużą popularnością cieszą się właśnie kwiaty, gałązki oraz liście. Takie wzory są niezwykle kobiece oraz subtelne. W okolicach żeber wyglądają naprawdę przepięknie.

Tak samo ciekawe są wzory związane z naturą. Mowa chociażby o tatuażach z motywem zwierzęcym. Najczęściej są wybierane zwierzęta morskie i węże, ale nie tylko. W tym przypadku kierować się możemy także znaczeniem tatuażu. Każdy z nich symbolizować może dla nas całkiem coś innego. Inne tatuaże popularne na żebrach damskich to przykładowo napisy.

Na pewno na coś szczególnego się zdecydujemy i będziemy zadowolone.

Jeśli nie masz wybranego wzoru ani nawet pomysłu to zajrzyj do różnych czasopism typu Elle czy Vogue. Często gwiazdy, celebryci i influencerzy mają oryginalne tatuaże, które mogą cię zainspirować albo przynajmniej nakierować tematycznie.