Tatuaż na palcu – czy to dobry pomysł?

Tatuaż na palcu cieszy się ogromną popularnością. Obserwujemy to chociażby w mediach społecznościowych. Zanim się zdecydujemy na taki tatuaż, to warto zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii.

Czy taki tatuaż boli?

Wiemy już, że tatuaż na palcu cieszy się sporą popularnością. Tatuaż ten ma wyjątkowe znaczenie. Bardzo często staje się symbolem przyjaźni czy też po prostu przypominają nam o kimś bliskim. Pomagają nam także wyrazić siebie w bardziej niekonwencjonalny sposób. Musimy przyznać, że tatuaż ten pięknie wygląda. Wiele osób obawia się, że będzie to masakrycznie bolało.

Osoby, które już mają kilka dziarek, przyznają często, że tatuaż na palcu był tatuażem najbardziej bolesnym ze wszystkich. Natomiast zaś inni deklarują, że to nic w porównaniu chociażby z tatuażami na plecach. Pewne jest to, że każdy z nas ma całkiem inny próg bólu, dlatego nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy tatuaż na palcu będzie bolesny. Jednak warto dodać, że wykonanie tatuażu pomiędzy palcami czy też na kciuku zajmie jedynie kilka minut. Nawet, gdy będzie to bolało, to nie będzie to zbyt długo trwało.

Czy taki tatuaż będzie się zmywał?

Zaletą absolutną tatuaży na palcach jest sam fakt, że wykonanie ich jest bardzo szybkie. Do tego wyglądają naprawdę świetnie. Mówiąc zarówno o wadach, jak i także zaletach tatuaży na palcach, warto także wspomnieć, że ich zakrycie jest w zasadzie niemożliwe.

W sieci się pojawia mnóstwo pytać związanych z trwałością takich tatuaży. Czy tatuaże w takich miejscach zmywają się? Bardzo podobnie jak w przypadku bólu związanego z tatuowaniem, jest to kwestia indywidualna. Wiele jest zależne od tego, czy tatuator wbije odpowiednio pod skórę igłę. Bardzo ważna jest także pielęgnacja wykonanego tatuażu. Jeśli zadbamy odpowiednio o swój tatuaż, to nie będziemy musieli jej już poprawiać w przyszłości.

Na pewno interesuje nas także cena takiego tatuażu. Tak naprawdę to ceny tatuaży na palcu są bardzo różne. Wahają się one pomiędzy 150 a 400 złotych. Wszystko jest zależne od konkretnego rozmiaru tatuażu, na jaki się decydujemy, jak i także renomy studia tatuażu. Bardzo duże znaczenie ma także popularność tatuatora, który nam ma wykonać tatuaż. Na wyższe ceny przygotować się także muszą mieszkańcy większych miast. Wiadomo, że tatuaże są droższe w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu czy też w Katowicach. Jedno jest pewne – na salonie tatuażu nie wolno oszczędzać. Tatuaż zostaje z nami na zawsze, a więc nie oszczędzajmy w żadnym wypadku na nim. Jest to bardzo ważne.