Szafka na buty – klasyczna czy z siedziskiem? Odpowiadamy!

Koniec z wizualnym chaosem, rzucaniem butów gdzie popadnie i na co popadnie oraz narażaniem ich na odkształcenia. W przedpokoju powinno znaleźć się miejsce na szafkę na buty, która dla większej wygody może być też wyposażona w siedzisko. Dlaczego warto mieć ten mebel? O tym piszemy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury!

Funkcjonalny i estetyczny przedpokój – z szafką na buty i nie tylko

Pierwsze wrażenie możemy zrobić tylko raz i to od nas zależy, czy będzie ono pozytywne, czy też nie. Musimy zatem dobrze zaplanować urządzenie przedpokoju, czyli wejścia do naszego domu, i skupić się na tym, by był on nie tylko estetyczny, ale też funkcjonalny. Nie zawsze mamy do czynienia z bardzo przestronnymi pomieszczeniami, w których wszystko się zmieści i dalej zostanie dużo miejsca. Często zdarza się, że przedpokoje są dość mało ustawne, na przykład długie i wąskie. Konieczne jest wówczas wybieranie wyłącznie niezbędnych mebli oraz odpowiednie ich ustawienie.

Przede wszystkim must have w przedpokoju jest szafa na ubrania – do wyboru wolnostojąca lub do zabudowy. Dodatkowo dobrze, by jedno jej skrzydło służyło nam za lustro, dzięki czemu nie tracimy cennej powierzchni ściany na montowanie oddzielnego zwierciadła.

Przyda się także wieszak na ubrania, na którym powiesimy mokre od deszczu czy śniegu okrycia wierzchnie domowników, jak i gości, oraz szafka na buty z siedziskiem bądź klasyczna. To wszystko zdecydowanie podniesie funkcjonalność przedpokoju oraz wygodę użytkowania.

Szafka na buty z siedziskiem – to się sprawdza!

O szafce na buty wspomnieliśmy nieprzypadkowo, gdyż ten mebel daje nam wiele dobrego. Przede wszystkim pozwala pozbyć się bałaganu i chaosu, bo nawet najpiękniej ułożone buty sprawiają, że wydaje się, jakby cały czas panował tam nieporządek. Dodatkowo na żywotność butów mocno wpływa nie tylko ich użytkowanie i konserwacja, ale również przechowywanie. Ważne jest, by każda para miała wystarczająco miejsca, by nic nie było ściśnięte. W przeciwnym razie narażamy obuwie na odkształcenia, odgniecenia i zarysowania.

Najrozsądniej jest zatem ustawić w przedpokoju szafkę na buty z siedziskiem. To siedzisko sprawia, że mebel staje się wielofunkcyjny, gdyż wygodnie na nim usiądziemy i włożymy buty albo posadzimy dziecko, będzie też doskonałe osobom o obniżonej motoryce. Podczas aranżacji każdego wnętrza wybierajmy meble, które wykorzystamy na kilka sposobów.

Szafkę na buty z siedziskiem bez problemu dopasujemy do dostępnego miejsca oraz swoich wymagań. Do wyboru są szafki białe, czarne, kolorowe i drewniane o różnej szerokości oraz głębokości, na nóżkach i stojące bezpośrednio na podłodze. Dodatkowo samo siedzisko może być wykonane z ekoskóry albo z tkaniny w dowolnym odcieniu. Wszystko po to, by każdy mógł indywidualnie wszystko dopasować.

Nowoczesne szafki na buty z siedziskiem od Górna Półka

Niedługo się przeprowadzasz albo planujesz remont i szukasz funkcjonalnych mebli? Zajrzyj do sklepu Górna Półka, który oferuje polskie produkty bardzo wysokiej jakości i świetnym designie. Dodatkowo ta polska marka zwraca uwagę na środowisko naturalne. Nie zajmuje się produkcją masową, a jeszcze w pełni wykorzystuje wszelkie odpady poprodukcyjne, dzięki czemu nic się nie marnuje. Wykonane przez nią szafki na buty z siedziskiem są solidne i bez problemu przetrwają nawet wiele lat intensywnego użytkowania.

Wiesz już, że obowiązkowymi meblami w funkcjonalnym przedpokoju jest szafa na ubrania, wieszak oraz szafka na buty z siedziskiem. Wybierz tę, która dobrze prezentuje się we wnętrzu, szczególnie że jest ona jednym z elementów widzianych od razu po wejściu nie tylko przez domowników, ale i gości.

Tagged with: