Szafa do pokoju młodzieżowego – co wybrać?

Biurko, łóżko i komoda nie wystarczą do urządzenia pokoju młodzieżowego. Nastolatki bardzo zwracają uwagę na swój wygląd i przeważnie dbają o stan swojej garderoby. Aby było to dla nich łatwiejsze, potrzebna jest wygodna i przestronna szafa. Jakie modele sprawdzą się w pokoju młodzieżowym? Podpowiadamy!

Stylowe szafy młodzieżowe

Meble do pokoju młodzieżowego powinny być nie tylko wygodne w codziennym użytkowaniu czy łatwe w czyszczeniu. Dla nastolatków niezwykle ważny jest także ich wygląd. Urządzając pokój, chcą wyrazić samych siebie. To, jak prezentować się będzie ich pokój, w dużej mierze zależy natomiast od stylu wybranych mebli, w tym dominującej w aranżacji szafy. Miłośnicy minimalizmu mogą wybrać szafy młodzieżowe o prostej formie – np. bez uchwytów, tylko z tzw. pochwytami, albo w monochromatycznej palecie barw. Romantyczne dusze znajdą za to w ofertach mebli do pokoju młodzieżowego szafy z przetłoczeniami na frontach, dekoracyjnymi nóżkami czy w modnych, pastelowych kolorach. Dostępne są także szafy młodzieżowe łączące powierzchnie imitujące drewno z mocnymi, energetyczni barwami.

Narożne szafy młodzieżowe

Musisz urządzić naprawdę mały pokój dla nastoletniego dziecka? W tym przypadku sprawdzą się takie meble do pokoju młodzieżowego jak szafy narożne. Zajmując niewiele miejsca, oferują one dużą powierzchnię do przechowywania. Jednocześnie pozwalają one wykorzystać maksymalnie możliwości aranżacyjne pokoju. W centralnej części narożnych szaf młodzieżowych umieszczone są drążki, na których można zawiesić krótsze ubrania, np. koszulki, bluzki czy niedługie sukienki. Po obu stronach drążków znajdziesz również tzw. szafki słupki z półkami. W narożnych szafach młodzieżowych można więc jednocześnie przechowywać ubrania złożone jak i te na wieszakach. Sprytne, prawda?

Meble do pokoju młodzieżowego – garderoba

Nastolatki współcześnie dysponują naprawdę dużą liczbą ubrań, par butów i różnego typu dodatków. Jeśli Twoje nastoletnie dziecko lubi najnowsze trendy odzieżowe, z pewnością zmagacie z problemem, jakim jest brak miejsca na przechowywanie i… bałagan w pokoju. Mamy rozwiązanie, które zadowoli obie strony – i rodziców, i nastoletniego miłośnika mody. Dobrym pomysłem będzie wykorzystanie szaf młodzieżowych typu garderoba. Jest to gotowy mebel zaprojektowany na planie kwadratu. Pozwala on na wejście do środka i przechowywanie na drążkach oraz półkach ubrań. Na zewnętrznych ścianach tego typu mebli do pokoju młodzieżowego znajdują się półki, które można wykorzystać np. na książki, gry.

Trzydrzwiowe szafy młodzieżowe

Jeśli w pokoju nastolatka nie ma dość miejsca na garderobę, dobrym rozwiązaniem może okazać się wstawienie po prostu większej szafy. Szczególną popularnością wśród osób urządzających pokój młodzieżowych są młodzieżowe szafy trzydrzwiowe. Zazwyczaj za dwojgiem drzwi umieszczona jest przestrzeń załadunkowa z drążkiem lub dwoma drążkami, a za trzecimi półki. Jeśli szukasz nieco bardziej urozmaiconych mebli do pokoju młodzieżowego, możesz zdecydować się na modele z szufladami, pólkami i drążkami jednocześnie.

Tagged with: