Skinoren opinie – co musimy wiedzieć o tym leku?

Skinoren opinie zachęcają nas do zastosowania tego leku. Jest to lek naprawdę cieszący się pozytywnymi opiniami. Przekonajmy się jak go stosować, aby osiągnąć odpowiednie efekty?

Dawkowanie

Jeśli chodzi o Skinoren opinie to najważniejsze zdecydowanie jest dawkowanie. Lek ten stosuje się w sposób zewnętrzny na skórę. Cienką warstwę leku należy nanosić na umyte wcześniej oraz dokładnie osuszone chorobowo miejsce zmienione na skórze. Dokonujemy tego dwa razy na dobę. Najlepiej rano i wieczorem. Krem delikatnie należy wetrzeć. Pasek wyciśniętego leku z tubki powinien mieć około 2,5 centymetrów długości. Wystarcza to w sposób całkowity na pokrycie skóry twarzy. Po nałożeniu leku powinniśmy umyć ręce. W miejscu nałożenia leku nie wolno nam stosować okluzyjnych opatrunków. W leczeniu pospolitego trądziku poprawę wyraźną uzyskujemy po około czterech tygodniach stosowania systematycznego. Wynik optymalny leczenia jest widoczny po około kilku miesiącach stosowania regularnego. W leczeniu przebarwień krem się stosuje przez około trzy miesiące.

Inne ważne informacje

Najważniejsze informacje znajdziemy oczywiście w ulotce. Bardzo ważne jest to, aby się w nią wczytać. Skinoren to lek w postaci kremu przeciwtrądzikowy, który się stosujemy bezpośrednio na skórę. Czynną substancją tegoż leku jest popularny azelainowy kwas, który wykazuje przeciwbakteryjne działanie, hamuje rogowacenie nadmierne naskórka, a do tego zmniejsza ilość kwasów tłuszczowych wolnych na powierzchni skóry. Co więcej zmniejsza się także liczba zaskórników. Poza tym musimy także wiedzieć, że kwas azelainowy hamuje znacznie wzrost, jak i także nadmierną aktywność komórek barwnikowych nieprawidłowych naskórka. Jeśli chodzi o wskazania, to w ulotce znajdziemy informacje o leczeniu pospolitego trądziku oraz także przebarwień skóry.

Nie wolno nam stosować tego leku, gdy u danego pacjenta zostało stwierdzone uczulenie, a więc nadwrażliwość na azelainowy kwas, propylenowy glikol czy też na którykolwiek ze składników pozostałych leki Skinoren.

Zanim rozpoczniemy przyjmowanie leku Skinorem powinniśmy się koniecznie zwrócić do lekarza czy też do farmaceuty. Należy także unikać kontaktu leku z ustami, oczami oraz do tego śluzowymi błonami. W przypadku stosowania tego leku na skórę twarzy musimy uważać, aby lek ten nie dostał się nam do oczu. W przypadku gdy lek ma kontakt z ustami, oczami czy też błonami śluzowymi należy je natychmiastowo przepłukać przy sporej ilości wody. W przypadku podrażnienia oczu utrzymującego się, pacjent koniecznie powinien się skontaktować z lekarzem. Na sam koniec dodajmy, że po każdym użyciu tegoż leku powinniśmy umyć ręce.