Rybiki cukrowe – jak się ich pozbyć?

Chyba każdy rodzaj insektów wzbudza w nas dyskomfort oraz niechęć. Rybiki cukrowe, chociaż nie są groźne dla człowieka, to należy do popularnych i niechcianych mieszkańców naszych łazienek. Na pewno każdy z nas już je u siebie widział. A jak można się ich pozbyć? Co nam pomoże je zwalczyć?

Czym są rybiki cukrowe?

Rybiki cukrowe to także srebrzyki. Są niewielkimi oraz bezskrzydłowymi owadami, które są zaliczane do sześciogonków. Jego maksymalna długość to 10 milimetrów. Można je najczęściej zaobserwować w nocy, przy zapaleniu w łazience światła. Wówczas te owady niewielkie uciekają szybko do kryjówki. Pokryte są pancerzem srebrnym, który się przyczynił do powstania ich nazwy. Są podobne do ryb pod względem charakterystycznego sposobu poruszania się.

Od razu pragniemy zaznaczyć, że są one dla człowieka bezpieczne. Nie gryzą, jak i także nie przenoszą żadnych chorób jak karaluchy czy też szczury. Mogą się jednak przyczynić do bardzo wielu zniszczeń w naszym domu. Żywią się wszystkim tym co zawiera cukier. Może to być klej do tapet, tapeta, papier, mąka, kasza, ryż, pleśń czy też odpadki oraz szczątki po innych owadach.

Jednak małe szkody, które zostają wyrządzane przez rybiki łazienkowe nie mają wpływu na większy komfort obcowania z tymi właśnie insektami. Ich pozbycie się utrudnia na pewno fakt, że owady te żyją średnio około czterech lat. Samica jednorazowo może nawet złożyć dwadzieścia jajek. Jednak na wszystkie owady znajdzie się jakieś rozwiązanie.

W jaki sposób zwalczać rybiki cukrowe? Poznajmy skuteczne metody

Nie ma miejsca, któremu nie może ich towarzystwo zagrozić. Z tego właśnie powodu warto się dowiedzieć, jak konkretnie zwalczać rybiki. Istnieje naprawdę sporo metod, które z całą pewnością utrudniają bytowanie tymże insektom. W walce z nimi wykorzystać można wiele sposobów domowych. W ostateczności przy sporej ilości niechcianych gości można zawsze skorzystać z usług prawdziwych specjalistów.

Rybiki cukrowe na pewno nie znoszą ostrych zapachów. Mając tę wiedzę, do walki z nimi wykorzystać warto cynamon, miłorząb, wrotycz czy też rozmaryn. Z wymienionych przepraw oraz roślin ułożyć  możemy przepiękną kompozycję, która nie tylko ozdobi naszą łazienkę, ale także po niej rozniesie nieprzyjemny zapach dla insektów.

Warto także użyć silikonu bezbarwnego i zakleić wszelkie szpary. Mowa tutaj o szparkach pomiędzy kafelkami, jak i także pomiędzy podłogą, a ścianą. Wówczas odetniemy im dostęp swoich kryjówek. Warto postawić również od pochłaniacz wilgoci. Jest to bardzo ważne.