Różne rodzaje odkurzaczy: jaki wybrać odpowiedni dla swoich potrzeb?

Odkurzanie to czynność, którą trzeba wykonywać regularnie, aby utrzymać w mieszkaniu porządek. Dlatego nowoczesne odkurzacze są wyposażone w szereg funkcji, których celem jest zwiększenie efektywności sprzątania. W zależności od potrzeb możesz wybrać model tradycyjny, bezprzewodowy lub z innowacyjną podświetlaną szczotką. A jaki odkurzacz najlepiej sprawdzi się w Twoim domu?

Wydajny odkurzacz tradycyjny

Nowoczesny odkurzacz to wydajne urządzenie o opływowym kształcie, dzięki któremu szybko pozbędziesz się kurzu i brudu w całym mieszkaniu. Regulacja mocy ssania i pojemny 5-litrowy worek to rozwiązanie, które doskonale się sprawdzi, gdy masz do wyczyszczenia dywany, podłogi lub parkiety. Odkurzacze Electrolux są lekkie i wyposażono je w system Slow Motion, który umożliwia płynne manewrowanie urządzeniem w wąskich pomieszczeniach. Czytelny wyświetlacz i automatyczna regulacja mocy to udogodnienia, dzięki którym odkurzanie stanie się proste i przyjemne. Duże koła są tak zaprojektowane, aby nie rysowały nawet bardzo delikatnych powierzchni, a praktyczne okienko pozwala w każdej chwili sprawdzić stan napełnienia worka. Odkurzacze tradycyjne są polecane osobom, które mają do odkurzenia duży dom, mieszkanie lub biuro. 

Bezprzewodowy odkurzacz na miarę Twoich potrzeb

Bezprzewodowe odkurzacze to świetne rozwiązanie dla osób aktywnych i zabieganych, które chcą szybko wyczyścić pomieszczenie. Dyson V8 jest niezwykle lekki, poręczny i zawsze gotowy do użycia. Wystarczy, że wyciągniesz go ze stacji dokującej i naciśniesz jeden przycisk, by móc wygodnie posprzątać wybrane miejsce. W zestawie otrzymasz funkcjonalne końcówki, a ten innowacyjny model możesz też łatwo zmienić w odkurzacz ręczny, dzięki któremu sprawnie wyczyścisz materac, tapicerkę w samochodzie lub kanapę w salonie. Jednocześnie taki produkt jest bezpieczny dla alergików, ponieważ możesz jednym ruchem opróżnić pojemnik bez konieczności dotykania jego zawartości. Dyson V8 został wyposażony w dwa tryby mocy i system filtracji, który skutecznie zatrzymuje cząsteczki i alergeny. 

Jak wybrać najlepszy model?

Jeśli szukasz nowoczesnego odkurzacza, dzięki któremu dokładnie odkurzysz całą podłogę, to wybierz model z podświetlaną szczotką. Oświetlenie LED sprawi, że szybko zlokalizujesz wszelkie zanieczyszczenia i bez problemu je usuniesz. Odkurzacz bezprzewodowy Bosch możesz wygodnie postawić w pozycji pionowej lub wypiąć odkurzacz ręczny, by sprawnie zebrać okruchy ze stołu. Ten innowacyjny model świetnie poradzi sobie także z sierścią zwierząt. Dzięki zintegrowanym końcówkom wyczyścisz nie tylko podłogi, ale także szuflady, żyrandole czy wąską przestrzeń między meblami. Wydajny akumulator jonowo-litowy może pracować przez 50 minut bez przerwy, a odkurzacz wygodnie naładujesz, podłączając go do gniazdka. Modele bezprzewodowe od marki Bosch możesz nabyć w ciekawych wersjach kolorystycznych, które będą idealnie pasowały do wystroju Twojego wnętrza.

Na rynku znajdziesz wiele funkcjonalnych odkurzaczy różniących się między sobą ceną, pojemnością i mocą. Jeśli masz w domu małe dziecko, to wybierz cichy model, który nie obudzi pociechy, gdy będzie spała. Poza tym to ważne, by odkurzacz nie rysował czyszczonych powierzchni i był łatwy w przechowywaniu. Wybierając sprawdzony model od renomowanego producenta, zyskasz pewność, że odkurzacz doskonale spełni swoją funkcję, a Twoje mieszkanie będzie czyste i bezpieczne. 

Tagged with: