Regeneracyjny zabieg na włosy Olaplex – opinie

Olaplex to najsilniejszy preparat regeneracyjny na włosy, jaki istnieje na rynku. Zabieg z jego użyciem można stosować nie tylko u fryzjera, ale również samodzielnie w domu. Preparat nie należy do najtańszych, ale efekty warte są ceny. Włosy przestają się puszyć, są miękkie, elastyczne i wyglądają zdrowo. Sprawdź, na czym polega zabieg Olaplex i jakie ma opinie.

Olaplex — co to za produkt?

Preparat Olaplex został stworzony w USA z myślą o włosach poddawanych intensywnym zabiegom fryzjerskim, takim jak farbowanie, rozjaśnianie, trwała ondulacja czy keratynowe prostowanie. Zabieg z jego użyciem wykonywany jest najczęściej podczas koloryzacji i ma na celu ochronę włosów przed osłabieniem i przesuszeniem. Dzięki preparatowi włosy są bardziej odporne na działanie agresywnych czynników (mycie, suszenie na gorąco, prostowanie, koloryzacja itd.), mniej się niszczą, a ich kondycja ulega poprawie. W efekcie włosy zyskują gładszą, bardziej elastyczną strukturę, są odporne na puszenie i wyglądają zdrowo.

Olaplex — jak wygląda zabieg?

Zabieg przy użyciu preparatu Olaplex składa się z 3 kroków. Część z nich wykonuje się w salonie fryzjerskim, część samodzielnie w domu.

Krok 1. Fryzjer dodaje do mieszanki kolorystycznej preparat Olaplex Bond Multiplier No. 1 i nakłada całość na włosy. Zabieg ma na celu zmniejszenie szkodliwego działanie składników chemicznych zawartych w farbie.

Krok 2. Po zmyciu farby, fryzjer nakłada na osuszone włosy Olaplex Bond Perfector No. 2, który wzmacnia regenerujące działanie pierwszego preparatu. Trzeba pozostawić go na 20 minut, po czym zmyć, umyć włosy szamponem i nałożyć zwykłą odżywkę.

Krok 3. Ostatni rytuał wykonuje się samodzielnie w domu, dla podtrzymania efektów. Na włosy nalezy nałożyć Olaplex Hair Perfector No. 3, który wzmacnia, regeneruje i odbudowuje włosy zniszczone zabiegami chemicznymi. Dzięki niemu włosy dłużej pozostają miękkie, lśniące i podatne na układanie. Preparat numer 3 można stosować w domu także bez wcześniejszej wizyty u fryzjera – Olaplex Hair Perfector No. 3 zawiera te same składniki, co pierwszy i drugi, tylko w mniejszej ilości. Wykazuje podobne działanie restrukturyzujące, dlatego jest odpowiedni do każdego rodzaju włosów wymagających odbudowy. Dla uzyskania optymalnych efektów najlepiej nakładać go 2-3 razy w tygodniu na osuszone ręcznikiem włosy i trzymać minimum 10 minut.

Żeby efekt regeneracji był jeszcze lepszy, producent zaleca również zastosowanie nastepujących produktów:

Olaplex Bond Maintenance Shampoo No. 4 – to szampon odbudowujący, który oczyszcza włosy bez wysuszania. Nadaje im połysk i miękkość.

Olaplex Bond Maintenance No. 5 – to tradycyjna odżywka regenerująco-odbudowująca do każdego rodzaju włosów zniszczonych zabiegami. Nalezy nakładać ją po każdym myciu na 3-4 minuty, aby ekspresowo nawilżyć i wygładzić pasma.

Olaplex Bond Smoother No. 6 – to krem wygładzający bez spłukiwania, który eliminuje puszenie, odbudowuje pasma i wygładza je do 72 godzin. Może być aplikowany zarówno na suche, jak i wilgotne włosy.

Olaplex i włosy jak nowe! Ciąg dalszy mojej przygody
Olaplex opinie

Olaplex — opinie

Opinie na temat Olaplex w większości sa pozytywne. Po jego zastosowaniu włosy są mniej zniszczone, ponieważ preparat chroni je przed uszkodzeniami. Doceniają to zwłaszcza dziewczyny, które decydują się na rozjaśnianie, ponieważ zabieg ten bardzo mocno ingeruje w strukturę włosów.

Używam od miesiąca wraz z numerem 4 i 3. Moje włosy są bardzo zniszczone, cienkie i długie. Już po pierwszym użyciu zauważyłam efekty, włosy są lśniące, łatwiej je się rozczesuje, są o wiele delikatniejsze w dotyku. Wyglądają jakbym wyszła od fryzjera. Na pewno już nie wrócę do innych szamponów i odżywek! – Agnieszka o odżywce Olaplex Bond Maintenance No. 5 (opinia z hairstore.pl)

Niezastąpiony w pielęgnacji rozjaśnianych włosów. Już po pierwszym użyciu włosy stają się jedwabiście gładkie bez ich obciążenia (szczególnie końcówki po wielokrotnym rozjaśnianiu). Produkt wydajny, jedna buteleczka starcza od 4 do 5 kuracji w zależności od długości i stopnia zniszczenia włosów. Szczerze polecam trzymać go przynajmniej godzinę, aby produkt spokojnie mógł wsiąknąć w strukturę włosów – Karolina o Olaplex Hair Perfector No. 3: (opinia z topestetic.pl)

Olaplex — wady

Do największych wad preparatu Olaplex należy wysoka cena. Za każdą buteleczkę trzeba zapłacić minimum 90-100 złotych. Najmocniejszy produkt — serum nr 3, ma pojemność zaledwie 100 ml, więc starczy tylko na kilka użyć. Ponadto, zbyt długi czas trzymania serum na włosach może lekko przesuszyć końce. Zdarza się, że po zabiegu pasma są w dotyku bardziej sztywne niż przed – dlatego konieczne jest użycie na sam koniec nawilżającej odżywki.

Fajną usługą, którą można znacząco poprawić urodę jest laser frakcyjny CO2 – tutaj informacje z Leaclinic.pl na ten temat:
Za pomocą lasera frakcyjnego CO2 o częstotliwości radiowej można redukować ślady na skórze, usuwać wgłębienia, napinać strukturę skóry, leczyć na niej plamy, pieprzyki i brodawki. Ponadto Twoja skóra może zostać zrestrukturyzowana, aby uzyskać długotrwały efekt, poprawa elastyczności skóry.