Ranking kontrolerów do Nintendo Switch

Switch to wyjątkowa konsola produkowana przez japońską firmę Nintendo. Wyróżnia się tym, że jest jednocześnie konsolą stacjonarną i mobilną. Sprzęt można podłączyć do telewizora i grać w domu lub zabrać ze sobą w podróż i korzystać jak z tabletu. Inną charakterystyczną cechą są kontrolery Joy-Con. Mogą służyć do sterowania dla jednej osoby lub dla dwóch grających na jednym Switchu. Ciekawe? Z pewnością! Ale czy wygodne dla wszystkich? To już zależy od subiektywnej oceny. Dobra wiadomość jest jednak taka, że mając Switcha, nie musisz koniecznie korzystać z Joy-Conów. Można zdecydować się także na alternatywny kontroler. Poniżej prezentujemy listę propozycji.

Jaki kontroler do Nintendo Switch? Najlepsze propozycje

Ze wszystkich dostępnych kontrolerów wybraliśmy kilka najciekawszych. Oto lista sprawdzonych urządzeń, które powinny spełnić twoje oczekiwania. Poniżej opisujemy pięć wytypowanych propozycji – każda jest zupełnie inna i na swój sposób wyjątkowa!

  • Kontroler NINTENDO Switch Pro Controller – klasyczny, bezprzewodowy pad wyposażony w dwie analogowe gałki położone asymetrycznie, przyciski kierunkowe oraz przyciski akcji. Wyglądem przypomina pada do Microsoft Xbox lub PC, więc użytkownicy tych platform na pewno będą chętnie po niego sięgać. Znakomitą jakość wykonania gwarantuje Nintendo.
  • Kontroler bezprzewodowy POWERA Pikachu Ecstatic – pad podobny pod względem konstrukcji do poprzednika, lecz wyróżnia go niezwykły wygląd. Obudowa jest czarna, przyciski – żółte, a dodatkową ozdobą jest wizerunek kultowego Pikachu. Jeśli lubisz świat Pokemonów, ten kontroler na pewno przypadnie ci do gustu.
  • Kontroler bezprzewodowy GIOTECK WX4+ Wireless RGB Controller – jeden z tańszych padów do konsoli Switch. Jego atutem jest kolorowe podświetlenie wokół analogowych gałek. Gdy grasz po zmroku, to naprawdę wygląda bardzo efektownie!
  • Kontroler bezprzewodowy POWERA Mario Joy – przypadek podobny do wcześniej opisanego POWERA Pikachu Ecstatic. Sposób wykonania, zastosowane materiały i rozmieszczenie przycisków są identyczne. Wygląd nawiązuje natomiast nie do Pokemonów, tylko do kultowego Mario!
  • Kierownica HORI Mario Kart Racing Wheel Pro Mini do Nintendo Switch – wymarzony prezent dla miłośników szalonych wyścigów takich jak Mario Kart 8! Zamiast Joy-Cona albo klasycznego pada, możesz używać specjalnego zestawu złożonego z kierownicy i pedałów. Dla lepszej stabilności kierownicę można przymocować do blatu. Niesamowita zabawa podczas wyścigu gwarantowana!

Który kontroler do Switcha wybrać? Najważniejsze rady przed zakupem

Zanim wybierzesz kontroler do Nintendo Switch, warto dobrze się nad tym zastanowić. Czy najważniejszy będzie dla Ciebie wygląd, a może kształt pada albo jego wyważenie? A może zależy ci na dodatkowych efektach takich jak podświetlenie? Chcesz samodzielnie wybrać kontroler, czy raczej polegasz na opiniach innych? W tym drugim przypadku warto poszukać miarodajnych opinii i recenzji na różnych forach i blogach albo popytać wśród znajomych miłośników gamingu. Możesz też sprawdzić możliwości konkretnych padów, umawiając się na wspólną rozgrywkę z twoimi przyjaciółmi, którzy mogą pochwalić się zestawem akcesoriów do Switcha. Wtedy najłatwiej zorientujesz się, jaki sprzęt najlepiej spełni twoje wymagania!

Sprawdź wszystkie kontrolery do Nintendo Switch w sklepie MediaMarkt!. A co w sytuacji, gdy nie chcesz eksperymentować i wolisz posługiwać się standardowymi Joy-Conami? To żadne problem. Można dokupić dodatkową parę. Są dostępne w wielu różnych kolorach, więc z łatwością dobierzesz taki zestaw, który będzie ci najbardziej odpowiadał. Granie na Nintendo Switch to prawdziwa frajda, a dzięki możliwości dobranie kontrolera, możesz to robić dokładnie tak, jak lubisz.

Tagged with: