Projektor dla niemowlaka – dlaczego warto i jaki wybrać?

Wśród zabawek polecanych najmłodszym można odnaleźć wiele urządzeń elektronicznych. Rodzice często zastanawiają się, czy ich kupowanie będzie dobrym pomysłem. Niektóre przedmioty są jednak praktyczne. Projektor dla niemowlaka można dostosować do potrzeb pociechy. Odpowiednio dobrany ułatwi maluchowi zasypianie i zapewni poczucie bezpieczeństwa. Może być też atrakcyjną zabawką towarzyszącą dziecku przez dłuższy czas. Co należy wiedzieć o tych akcesoriach?

Wśród zabawek polecanych najmłodszym można odnaleźć wiele urządzeń elektronicznych. Rodzice często zastanawiają się, czy ich kupowanie będzie dobrym pomysłem.

Niektóre przedmioty są jednak praktyczne. Projektor dla niemowlaka można dostosować do potrzeb pociechy. Odpowiednio dobrany ułatwi maluchowi zasypianie i zapewni poczucie bezpieczeństwa. Może być też atrakcyjną zabawką towarzyszącą dziecku przez dłuższy czas. Co należy wiedzieć o tych akcesoriach?

Jak działają projektory dla dzieci?

Zabawki z tej kategorii umożliwiają projekcję świetlnych obrazków na suficie, ścianach lub baldachimie łóżeczka. Wzory mogą przedstawiać gwiazdki, księżyce lub całe sceny z przyjaznymi zwierzątkami. Wiele projekcji przesuwa się lub obraca w wolnym tempie, usypiając pociechę.

Niemowlęta oraz kilkulatki mogą bać się ciemności. Chcąc nauczyć dziecko zasypiania we własnym łóżeczku warto wprowadzić do nieco delikatne światło w postaci przyjaznych obrazków. Pomoże to przede wszystkim poradzić sobie z lękami typowymi dla maluchów. To jednak niejedyna funkcja projektorów. Co jeszcze warto wiedzieć?

Dodatkowe funkcje projektorów

Oprócz świetlnej projekcji, wiele zabawek z tej kategorii pozwala też słuchać uspokajającej muzyki. Można tu odnaleźć modele z przygotowanymi kołysankami oraz takie, do których wgrywa się wybrane melodie. Niektóre projektory emitują też ułatwiający wyciszenie się biały szum.

Zabawki dla maluchów na czas zasypiania mogą przybierać różną formę. Projektory stanowią element wielofunkcyjnych akcesoriów z karuzelami lub łukami do łóżeczka. Pojawiają się tu też pluszaki ze światełkami w formie gwiazdek i figurki montowane na obrzeżu kojca lub poręczy, które sprawdzają się w podróży. Jak wybrać odpowiedni model dla swojego dziecka?

Jaki projektor dla niemowlaka będzie odpowiedni?

Przed zakupem warto zastanowić się nad tym, w jakich dokładnie sytuacjach przedmiot będzie wykorzystywany. Projektor używany wyłącznie w domu może być większy i wymagać specjalnego montażu. Model zabierany na wyjazdy powinien być lekki i łatwy do przyczepienia w różnych miejscach.

Zabawka kupowana przed narodzinami dziecka musi być uniwersalna. Nie wszystkie pociechy lubią karuzele i łuki montowane w łóżeczkach. W razie gdyby u dziecka wywoływały one płacz, warto zaopatrzyć się w projektor, który można również postawić obok lub zamontować w inny sposób. Zabawka z wiszącymi postaciami i funkcją projekcji będzie za to idealna dla maluchów, które lubią obserwować ruchome elementy.

Na co należy zwrócić uwagę?

Warto też zastanowić się nad wyborem projektora, który będzie używany przez dłuższy czas. Wiele modeli posiada funkcję delikatnej lampki nocnej i wbudowane MP3. Możliwość włączenia ulubionej muzyki dziecka sprawi, że takie zabawki docenią też starsze pociechy. Bardziej uniwersalne elementy będą też chętnie stosowane przez kilkulatki do zabawy i podczas wieczornych rytuałów.

Zdrowy sen i bezpieczeństwo malucha

Światełka lub obrazki na ścianach i znajoma muzyka tworzą środowisko, które przez dziecko kojarzone jest z bezpieczeństwem. Wykorzystanie projektora może być więc sposobem na uspokojenie pociechy podczas zasypiania w nowym miejscu.

Warto rozważyć też zakup modelu z czujnikiem płaczu, który uruchomi projekcję w razie pobudki malucha lub powiadomi rodziców. Zaleca się wybierać posiadające atesty zabawki oferowane przez sprawdzone firmy. Projektor dla niemowlaka to bez wątpienia dobry zakup. Po więcej zapraszamy tutaj.

Tagged with: