Profesjonalne narzędzia kosmetyczne

Gabinety kosmetyczne posiadają na wyposażeniu wiele specjalistycznych sprzętów, których obsługa wymaga określonych kwalifikacji i kompetencji.

Uzupełnienie tego zaplecza maszynowego stanowią nieco prostsze w obsłudze drobne akcesoria takie jak łyżeczki (do zaskórników), kopytka (do skórek), cążki (do paznokci) czy pincety (do rzęs). Wszystkie te narzędzia kosmetyczne muszą być oczywiście najwyższej jakości – dla klienta to najlepsza gwarancja wysokiego standardu świadczonych przez dany gabinet usług.

Co cechuje profesjonalne narzędzia kosmetyczne? 

Wysokiej jakości narzędzia kosmetyczne przeznaczone do użytku profesjonalnego łączą dobry design z wysokimi parametrami technicznymi. Dzięki temu mogą pochwalić się nowoczesnym, eleganckim wyglądem oraz ergonomicznym profilem zapewniającym wygodę użytkowania i precyzję działania, a także – co w tym przypadku szczególnie ważne – ekstremalną wytrzymałością, która pozwala na wieloletnią, intensywną eksploatację. Profesjonalne narzędzia kosmetyczne są odporne nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale też na niszczące działanie takich czynników jak korozja czy obowiązkowych w każdym gabinecie kosmetycznym zabiegów higienicznych: codziennych dezynfekcji i sterylizacji. Ich niezaprzeczalną zaletą jest też fakt, że nie tępią się łatwo i nie odkształcają z czasem, nie stracą więc szybko swoich wyjątkowych właściwości. Przez to są dość drogie – cena profesjonalnych narzędzi kosmetycznych znacznie przewyższa cenę podobnych akcesoriów przeznaczonych do użytku domowego. Pamiętajmy jednak, że za tą ceną stoi jakość.

Gdzie kupić profesjonalne narzędzia kosmetyczne? 

Profesjonalne narzędzia kosmetyczne nie są dostępne w drogeriach. Można je jednak kupić online, w sklepach renomowanych producentów akcesoriów kosmetycznych, z których warto polecić chociażby Chirmed. W jego ofercie znajduje się szeroki wybór narzędzi do manicure’u, pedicure’u, pielęgnacji twarzy itp., wszystkie wykonane ze stali nierdzewnej i tytanu, solidne, trwałe i wytrzymałe, a także wysoce funkcjonalne oraz wygodne w obsłudze. Oferta tego producenta obejmuje też usługi projektowania. Poza standardowymi akcesoriami można więc u niego kupić również narzędzia wykonywane na indywidualne zamówienie.

Tagged with: