Prezenty dla dzieci, które szybko się nie znudzą

Zbliżają się Dzień Dziecka, urodziny lub święta. Wówczas rodzi się dylemat: co kupić dziecku? Taki problem niejednokrotnie mają rodzice, dziadkowie i przyjaciele rodziny. Panuje powszechne przekonanie, że współczesne dzieci posiadają już wszystko, ponieważ wybór zabawek dostępnych w sprzedaży jest ogromny.

Przy wyborze prezentu dla dziecka warto skupić się na tym, aby podarunek zbyt szybko nie znudził się dziecku. W tym celu poszukiwania właściwego prezentu można zawęzić do kilku grup zabawek.

Książki do opowiadania

Wprawdzie literatura nie jest zaliczana do zabawek, ale książki do opowiadania stanowią jej specyficzny gatunek. Książki do opowiadania nie mają bowiem treści, tylko ilustracje. Ich tematyka jest różna. Książki te mogą dotyczyć np. pór roku, zwierząt w lesie czy życia w mieście. Mają one od kilku do kilkunastu stron, a ich cechą charakterystyczną jest duża ilość szczegółów na obrazkach. Dzięki temu dzieci, za każdym razem, gdy sięgają po książkę, mogą odkryć w niej coś nowego. 

Dziecko może do książki wrócić po kilku miesiącach i wtedy zauważyć w niej coś innego. Niejednokrotnie ilustracje są humorystyczne, więc malec z pewnością będzie się dobrze bawił podczas korzystania z takiego prezentu.

Klocki, które nie nudzą

Dzieci uwielbiają budować. Do tego celu używają kartonów, pudełek oraz klocków. W sprzedaży jest dużo rodzajów klocków, dla różnych grup wiekowych. Warto jednak zaznaczyć, że niektóre zestawy klocków wprawdzie dają dużo frajdy, ale tylko w trakcie budowania. Po zakończeniu składania piękny model stoi na półce i używany jest sporadycznie. 

Jeśli dziecko dość szybko nudzi się klockami, warto np. sprawdzić zestawy LEGO Creator. Niektóre z nich to tzw. zestawy 3w1. Umożliwiają one budowanie trzech różnych zwierząt lub przedmiotów w ramach jednego zestawu. Jeśli więc dziecko znudzi się np. pierwszym zbudowanym pojazdem, może zbudować inny model, używając tych samych klocków. 

Niebanalne gry planszowe

Gry planszowe bawią osoby w różnym wieku, więc spodobają się również dzieciom. Planszówki dla dzieci często posiadają opcję gry na różnym poziomie zaawansowania. Jeśli dzieci będą marudzić podczas standardowej rozgrywki, można podnieść im poprzeczkę i zastosować trudniejsze reguły gry. 

Rodzic, który posiada dużą fantazję, może zaproponować dodatkowo inne zasady rozgrywki, niż te zawarte w instrukcji. Zastanawiając się nad zakupem planszówki, można wziąć pod uwagę grę planszową kooperacyjną. Wówczas rodzeństwo czy koledzy nie będą przeciwnikami, ale partnerami w grze. Wspólna gra z pewnością szybko się nie znudzi.

Istnieje wiele możliwości, aby prezent dla dziecka nie został zbyt szybko odstawiony na półkę. Podczas wyboru podarunku dla dziecka warto wziąć pod uwagę wymienione wyżej zabawki.

Tagged with: