Praca dla emeryta – jak jej skutecznie szukać?

Dla wielu osób emerytura wcale nie oznacza zakończenia kariery zawodowej. Świadczenia emerytalne często nie są wystarczające, by wieść godne życie na odpowiednim poziomie. Starsze osoby, które chcą podreperować domowy budżet, często zastanawiają się, gdzie znaleźć pracę.

Gdzie szukać pracy dla emeryta?

Powody, dla których emeryci szukają pracy, bywają różne. Dla niektórych z nich jest to przykra konieczność, inni z kolei chcą pozostać aktywni zawodowo.

Niezależnie od tego, jakie są motywy poszukiwania pracy, emeryci często nie wiedzą, gdzie szukać zatrudnienia. Na szczęście w dzisiejszych czasach rynek gwarantuje im bardzo szerokie możliwości.

Obecnie poszukiwania pracy, także tej dla emerytów, przyniosły się do internetu. W sieci działa wiele ogólnopolskich portali z ofertami pracy, takich jak GoWork.pl, gdzie osoby poszukujące zatrudnienia jasno mogą sprecyzować swoje oczekiwania.

Emeryci mogą także pokusić się o dołączenie do grup tematycznych na mediach społecznościowych, gdzie także dostępne są oferty pracy dla emeryta. Warto także regularnie przeglądać strony urzędów pracy w poszukiwaniu aktualnych ofert zatrudnienia.

Jak wygląda kwestia składek ZUS na emeryturze? Przeczytaj tutaj: https://i-tatry.pl/praca-na-emeryturze-a-skladki-zus/.

Jak aplikować do pracy przez internet?

Współcześni emeryci coraz lepiej radzą sobie z obsługą komputera, telefonu i interetu. Niestety, duża część z nich wciąż nie wie, w jaki sposób aplikować do pracy w internecie.

Z uwagi na to, że coraz większa liczba pracodawców decyduje się na przeprowadzenie procesu rekrutacji online, warto poprosić o pomoc młodszych członków rodziny, którzy mogą stanowić nieocenione wsparcie w procesie poszukiwania pracy. Pomogą nie tylko przygotować profesjonalne CV, ale także wytłumaczą zawiłości procesu rekrutacyjnego.

Jak napisać CV dla emeryta?

Starsze osoby poszukujące zatrudnienia z reguły mogą pochwalić się bogatym doświadczeniem zawodowym. To właśnie ono zwiększa ich szanse na otrzymanie pracy. Warto więc uwzględnić je w przygotowywanym CV.

Trzeba jednak zdawać sobie sprawę na to, że CV powinno być przede wszystkim odpowiedzią na konkretną ofertę pracy i zamieszczone w niej wymagania. Dlatego tak ważne jest, aby tego typu dokument przygotować indywidualnie dla każdego potencjalnego pracodawcy. Nie należy umieszczać w nim informacji, które z punktu widzenia danego pracodawcy są zbędne i zwyczajnie niepotrzebne. Lepiej skupić się na konkretnych doświadczeniach i umiejętnościach, które mogą być przydatne na danym stanowisku.

Na jakie oferty pracy mogą liczyć emeryci?

Pomimo tego że emeryci zazwyczaj posiadają bogate doświadczenia zawodowe, to jednak nie zawsze szukają pracy zgodnej z dotychczasową karierą. Pracodawcy zazwyczaj kierują do nich oferty pracy dotyczące niezbyt skomplikowanych zajęć, takich jak praca w charakterze:

  • ochroniarza,
  • opiekuna dzieci,
  • kierowcy w przewozie osób,
  • sprzedawcy,
  • dozorcy,
  • magazyniera.

Pracodawcy z roku na rok coraz chętniej zatrudniają emerytów. Ich bogate doświadczenie jest wręcz nieocenione, a dodatkowo – pracodawcy mogą liczyć na preferencyjne warunki rozliczeń.

Artykuł Sponsorowany

Tagged with: