Poznaj zalety dezynfekujących proszków do prania!

W naszych szafach znajduje się pełno detergentów i każdy ma swoje zastosowanie w walce z innym zabrudzeniem. Jak powinno się dezynfekować ubrania? Jakie są zalety dezynfekujących proszków do prania? Odpowiadamy!

Jak zdezynfekować pranie?

Bardzo powszechna jest technika gotowania rzeczy w celu pozbycia się bakterii. Jednak aktualnie robi tak bardzo niewielka grupa ludzi. Jest to przestarzała metoda i teraz taką funkcję są w stanie zapewnić nam pralki wraz z odpowiednim środkiem piorącym.

Dezynfekujący proszek do prania

W naszym otoczeniu jesteśmy ciągle narażeni na kontakt z patogenami. Szczególnie po chorobie bardzo ważne jest wypranie odzieży, pościeli czy bielizny, aby zdemaskować je i nie doprowadzić do zarażenia się nimi przez inne osoby w mieszkaniu. Jeśli chodzi o dezynfekujący proszek do prania, warto wybrać taki, który rzeczywiście jest w stanie pozbyć się bakterii i innych drobnoustrojów bez korzystania z bardzo wysokiej temperatury. Jednymi z nich są produkty Mr. ZIGGI. Te środki pozwalają na dezynfekcję w bardzo niskich temperaturach, czyli 40 stopni Celsjusza. Jest to duża innowacja na rynku. Dlaczego wybrać taki proszek? Nadaje się do każdego rodzaju prania – w ten sposób zaoszczędzimy pieniądze i miejsce w szafie. NIe musimy szukać i kupować produktu do różnego prania.

Do ubrań sportowych

Częste treningi to także częstsze prania. Ze względu na intensywność naszych treningów musimy dbać o nasze ubrania sportowe, aby się nie zniszczyły. Plamy od potu to idealne siedlisko dla bakterii, które mogą spowodować odbarwienie naszych rzeczy, a także trwały nieprzyjemny zapach. W takim przypadku najlepszym wyjściem będzie dezynfekujący proszek do prania, który wyeliminuje bakterie.

Do pościeli 

Nasza pościel jest używana codziennie. Nie bez powodu nazywa się ją również bielizną pościelową. Kiedy jesteśmy chorzy to ona właśnie zbiera i gromadzi drobnoustroje. Bardzo ważne jest wypranie i zdezynfekowanie jej po kontakcie z chorą osobą. Proszki dezynfekujące aktywują się już w 40 stopniach i skutecznie radzą sobie z drobnoustrojami.

Do bielizny

Tak samo jak w przypadku pościeli – bielizna musi być dezynfekowana podczas każdego prania. Bakterie mogą zostać przeniesione przez brudne ręce np z toalety publicznej czy komunikacji miejskiej. Pranie bielizny w środku dezynfekującym zapewnia bezpieczeństwo skóry okolic intymnych. 

Dla osób ze zwierzętami

Kolejną zaletą proszku do dezynfekcji (https://mr-ziggi.pl/) jest eliminacja drobnoustrojów przenoszonych przez zwierzęta. Te bakterie i grzyby, które nie są niebezpieczne dla naszych pupili, nie zawsze są bezpieczne dla nas. Wiele z nich może powodować ciężkie choroby oraz reakcje alergiczne. W takim wypadku używanie dezynfekującego proszku do prania ubrań i tekstyliów, z którymi nasze zwierzęta miały styczność i rozsądny pomysł.

Inne zalety dezynfekującego proszku do prania

Proszek do prania może zdezynfekować nie tylko nasze całe pranie, ale również pralkę. Płyn myjący znajdujący się w bębnie pozbywa się drobnoustrojów. Poza tym:

  • taki detergent musi być łagodny, dlatego nie doprowadza do niepożądanych reakcji alergicznych. Szczególnie na to są narażone dzieci, których skóra jest bardzo wrażliwa. Dlatego środki dezynfekujące łączą ze sobą hipoalergiczność,
  • likwidacja roztoczy kurzu domowego, 
  • posiada prosty skład.

Zalety dezynfekujące proszku do prania – podsumowanie

Dezynfekujący proszek do prania powinien znajdować się w każdym domu jak podstawowy środek piorący. To właśnie on nadaje się do każdego rodzaju prania, co jest ogromną zaletą. wybierając jeden produkt zyskujemy więcej miejsca w szafie i oszczędzamy pieniądze. Taki proszek świetnie sobie radzi z dezynfekcją bakterii z ubrań, które miały styczność ze zwierzętami, pościeli, bielizny, odzieży sportowej.

Tagged with: