Pomysły na aranżacje wnętrz w nowym mieszkaniu – powrót do natury

Aranżacja wnętrz nie jest łatwa, ale zdecydowanie najprzyjemniejsza w całym procesie kupna i przygotowywania nowego mieszkania. Zadanie ułatwia to, że obecnie masz dostęp do wielu inspiracji, zarówno w Internecie, jak i magazynach branżowych. Pomysłów na aranżację wnętrz jest więc mnóstwo. Dziś przedstawiamy Ci te najmodniejsze w 2021 roku, a mimo to łatwe w zorganizowaniu.

Podsumowanie:

  • Pomysłów na aranżację wnętrz jest mnóstwo, zarówno w Internecie, jak i magazynach branżowych. W tym artykule proponujemy Ci te, najmodniejsze w obecnym roku.
  • Aranżacja wnętrz oparta na inspiracji naturą jest gwarancją przytulnego, spokojnego wnętrza, będącego odskocznią od pędzącego świata wokół. Idealny pomysł na nowe mieszkanie.
  • Drewno, wiklina, ceramika i bawełna – czy aranżacja wnętrz uwzględniająca takie materiały może być nietrafiona? Niemożliwe!

Kolory, materiały i motywy inspirowane naturą – aranżacja wnętrz na miarę 2021 roku

Jeśli mielibyśmy wskazać na charakterystyczne cechy aranżacji wnętrz w tym roku, zdecydowanie postawilibyśmy na powrót do natury. Mieszkania urządzone modnie w 2021 roku to swoiste azyle – osobista i przytulna przestrzeń, stojąca w opozycji do nadmiaru i chaosu otoczenia spoza domu.

Królują w nich barwy przyrody – przede wszystkim zieleń i kolor niebieski, ale też szarości, beże, karmelowe odcienie brązu, stłumiona żółć i rdzawy pomarańcz. To właśnie one – utrzymane w stonowanym, często pastelowym charakterze – pozwalają stworzyć ciepłą przestrzeń, sprzyjającą psychicznemu odpoczynkowi.

Powrót do natury widoczny jest również we wszystkich materiałach. Modna w tym roku aranżacja wnętrz bazuje na drewnie, wiklinie i ceramice. Jako dodatek mile widziane jest również szkło. Materiały te obecne są zarówno w głównym wyposażeniu, czyli meblach, jak i dodatkach: tekstyliach, akcesoriach kuchennych i łazienkowych.

Aranżacje wnętrz inspirowane naturą to także ekologiczny design. W modnie urządzonym mieszkaniu pojawiają się więc meble i akcesoria wykonane z materiałów łatwych w recyklingu, biodegradowalnych lub wykorzystanych ponownie. Mowa na przykład o bioplastiku jako alternatywie dla szkodliwego plastiku czy paletach, które można wykorzystać jako podstawę pod materac w sypialni. W nurcie eko mieszczą się też wszystkie produkty vintage. Te z łatwością połączysz z nowoczesnymi przedmiotami, tworząc ciekawą i spójną mieszankę oldschoolu z minimalizmem.

Ściany – bo o nich nie sposób zapomnieć, jeśli przychodzi pora aranżacji wnętrza – muszą być wyraziste i jednocześnie inspirowane naturą. Jak uzyskać taki efekt? Wybierając zieloną, granatową lub beżową farbę w intensywnym odcieniu. Możesz też sięgnąć po wzorzystą tapetę, ale koniecznie z motywem zaczerpniętym z przyrody. Na topie nadal są monstery i inne egzotyczne rośliny. Jeśli Twoje mieszkanie ma chociaż kawałek cegły, kamienia lub staromodnego drewna w ścianie, zdecydowanie warto to wyeksponować.

Najmodniejsza aranżacja wnętrz w tym roku – boho

Zamiłowanie do naturalnych materiałów i kolorów ziemi to cecha charakterystyczna stylu boho. Największą popularnością cieszy się jego skandynawska odmiana, bazująca na minimalizmie. W aranżacji wnętrz w tym nurcie przeważają delikatne kolory z bielą lub jasnym beżem jako podstawą. W meblach powszechne jest drewno i wiklina, a w dodatkach plecionki i oczywiście rośliny.

Chcesz w nowo zakupionym mieszkaniu stworzyć najmodniejszym w obecną roku aranżację? Wiesz już co robić. A jeśli boho i powrót do natury Cię nie przekonują, zajrzyj na www.beckers.pl i czerp z mnóstwa różnorodnych inspiracji na aranżację wnętrz.

Tagged with: