Plecak dla przedszkolaka – na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając go?

Nie da się ukryć, że małe dzieci wręcz uwielbiają plecaki. W plecaczkach mogą nosić swoje najcenniejsze skarby, a także przy sobie mieć drobny posiłek, na przykład jakąś kanapkę oraz także soczek. Oczywiście maluszek nie może nosić niczego ciężkiego i nie powinien posiadać plecaka na plecach przez jakiś dłuższy czas. Wybierając plecak dla przedszkolaka musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych rzeczy. Poniżej znajdują się najważniejsze wskazówki.

Kieszonki oraz przegródki

Plecak dla przedszkola powinien mieć możliwie jak najwięcej kieszonek oraz także przegródek. To w nich właśnie dziecko pomieści swoje wszystkie skarby. Mowa tutaj o drobnych słodyczach, kredkach czy też zabawkach. Warto także zwrócić uwagę na to czy w danym plecaku się znajdują przegródki specjalne na jedzenie. Najlepiej, aby to były przegródki z termoizolacyjną powłoką. Plecak także powinien posiadać przegródkę osobną na picie.

Solidność wykonania oraz także ergonomiczny kształt

Gdy kupujemy dla naszego dziecka plecak, to w wieku około trzech lat musimy mieć świadomość tego, że dziecko będzie „testowało” bardzo często jego wytrzymałość. Na samym etapie przeglądania przeróżnych modeli plecków, zwrócić należy uwagę na samą jakość jego wykonania. Musi być zszyty dokładnie mocnymi nićmi, a także mieć naprawdę dobre zapięcie pod postacią suwaków. Istotne jest także to, aby miał kształt ergonomiczny oraz był wygodny. Zależy nam na regulowanych szelkach. Warto także, aby u góry plecaczka była rączka, która to umożliwia przenoszenie go swobodnie w ręku. Jest to rozwiązanie wygodne dla rodzica, kiedy maluszkowi się znudzi już chodzenie na plecach z plecakiem.

Wygląd plecaczka

Dla dziecka niesamowicie ważny jest również sam wygląd tegoż plecaka. W przypadku dziewczynki świetnie się sprawdza plecak o kształcie serduszka czy też mieć chociażby pikowany wzór serca. Chłopczykowi podobają się chociażby plecaczki o kształcie samochodu, pociągu czy też ulubionego robota z bajki.

Nie bez powodu powinniśmy wiedzieć, że wygląd stawiamy dopiero na ostatnim kroku. Powyżej wymienione kwestie są najważniejsze. W związku z tym to na nie zwróćmy uwagę, a dopiero później sprawdźmy wzór. Na zakupy śmiało możemy się udać z dzieckiem. Wiemy, że przedszkolak ma już swój gust i pewne rzeczy mu się podobają, a inne na pewno nie. Aby uniknąć małej „awantury” w domu to powinniśmy się pokusić o zakupy w pełni przemyślane oraz razem ustalone. Na sam koniec dodajmy również, że nie warto się sugerować jedynie ceną. Jest to chyba najgorsze co możemy zrobić.