Plakaty do pokoju dziecka — postaw na ozdobę, wspomagającą naukę!

Pokój dziecka najczęściej jest wypełniony mnóstwem zabawek. Aby dodatkowo nie zagracać tej przestrzeni, postaw na ozdoby, które będą jednocześnie funkcjonalne. Takie, które wspomogą rozwój malucha, dodadzą mu otuchy podczas pierwszych, samotnych nocy czy poprawią mu humor. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie korzyści płyną z umieszczania sztuki w dziecięcym pokoju. Sprawdź i poznaj największe zalety łatwo dostępnych i przystępnych cenowo dzieł — plakatów!

Plakaty, które będą rosły wraz z twoim dzieckiem! 

Dekorując pokój malucha, warto sięgać po przedmioty, które łatwo wymienić (np. zamiast tapety na ścianę, lepiej wybrać kilka plakatów). Dzięki temu unikniesz powtarzającego się co kilka lat remontu i związanych z nim kosztów. W tej roli doskonale sprawdzą się plakaty, których cena zazwyczaj wynosi mniej niż 50 zł. Ponadto odpowiednio oprawione nie niszczą się przy wieszaniu i demontażu, co umożliwia danie im drugiego życia, kiedy twój maluch z nich wyrośnie. A poprzednią grafikę w kilka chwil zamienisz na nową — dostosowaną do wieku i zainteresowań swojego dziecka. 

Plakat dla dzieci — jakie grafiki sprawdzą się u przedszkolaków?

W dziecięcym pokoju niezwykle ważną rolę odgrywają dodatki. To m.in. one dodają wnętrzu przytulności, personalizują je i sprawiają, że pociecha będzie się w nim czuła komfortowo. Ozdabiając pokój młodszego dziecka, warto sięgnąć po grafikę przedstawiającą jego ulubione zwierzątko. W przypadku starszaków sprawdzą się plakaty z bohaterami animacji czy filmów. Podziwiana przez nie postać doda im otuchy podczas samotnych nocy!

Kolorowe grafiki, które znajdziesz np. tu: https://www.galeriaplakatu.com/plakaty-do-pokoju-dziecka, przyciągną uwagę dziecka i zaciekawią je. Plakat warto więc zawiesić tak, aby był, jak najlepiej widoczny z jak największej liczby miejsc w pomieszczeniu. Dzięki temu pociecha podczas wykonywania innej czynności np. zabawy spojrzy na grafikę, co pomoże jej systematycznie, w przyjemny, niewymuszony sposób zdobywać nową wiedzę. W pokoju przedszkolaka sprawdzą się do tego celu grafiki z alfabetem czy liczbami.

Plakaty na ścianę dla dzieci w wieku szkolnym — jakie wybrać?

Dzieci w okresie szkolnym mają bardzo dużo nowego materiału do zapamiętania. Warto już od pierwszych klas uczyć pociechę różnych metod nauki, które przyspieszą i ułatwią jej przyswajanie wiedzy. Zwróć także uwagę na trudność w edukacji w domu, z którą zmaga się wiele dzieci — ciężko im się do niej zmotywować. Zniechęcić potrafi już wizja kilku godzin spędzonych przy biurku! Tę sytuację uproszczą zawieszone na ścianie edukacyjne plakaty. Taka wiedza będzie łatwo dostępna — nie wymaga otwierania zeszytów czy szukania odpowiedniej strony w podręczniku. Grafiki umożliwią dziecku naukę przy okazji wykonywania innej czynności. Czytanie treści obrazka będzie się mogło odbyć np. podczas kilkuminutowej przerwy od zabawy. Dzięki temu pociecha zapamięta nowe treści w przyjemny sposób.

W przypadku dzieci w wieku szkolnym świetnie sprawdzą się grafiki zgodne z aktualnie omawianym na zajęciach materiałem. Lepszemu wynikowi na kartkówce i skuteczniej przyswojonej wiedzy przysłuży się np. kolorowa grafika z tabliczką mnożenia, a w późniejszych latach z mapą świata. 

Pamiętaj, aby wybierając edukacyjny plakat dziecięcy, unikać tych z bardzo intensywnymi kolorami. Odciągną one uwagę pociechy od merytorycznych treści. Takie barwy sprawdzą się natomiast, kiedy chcesz ożywić pokoju i dodać wcześnie wstającemu dziecku energiczności! Przejrzyj oferty sklepów, wybierz odpowiednie grafiki i spraw, by przestrzeń potomka stała się unikalna i spersonalizowana!

Tagged with: