Pirolam lakier opinie – jak się kształtują?

Pirolam lakier opinie kształtują się naprawdę pozytywnie i zachęcająco. Powiedzmy sobie co nieco o tym produkcie i sprawdźmy czy warto go posiadać w swojej kosmetyczce.

Wskazania i działanie

Pirolam lakier jest produktem leczniczym przeznaczonym do paznokci. Jest to lek przeciwgrzybiczy do miejscowego stosowania na paznokcie w przypadku pojawienia się grzybicy paznokcia. Substancja o nazwie cyklopiroks, która w nim się znajduje przenika przez naszą płytkę paznokcia i działa w sposób przeciwgrzybiczy. Działa na grzyby, które powodują występowanie schorzenia jakim jest grzybica paznokci. Pirolam lakier jest produktem przeznaczonym do leczenia umiarkowanych oraz łagodnych postaci grzybicy. Obejmuje on mniej niż pięćdziesiąt procent powierzchni paznokcia i maksymalnie cztery z dziesięciu paznokci.

Koniecznie musimy wspomnieć także o przeciwwskazaniach. Nie możemy stosować tego lakieru, gdy mamy uczulenie na którykolwiek ze składników tegoż leku. Co więcej lek ten nie może być stosowany u dzieci, jak i także u młodzieży, które nie ukończyły jeszcze osiemnastego roku życia.

Jak używać tego lakieru?

Lek ten jest przeznaczony oczywiście do miejscowego stosowania na paznokcie. Lek wyłącznie może być stosowany u osób dorosłych. Jak kształtuje się zalecana dawka? Tak naprawdę przez pierwszy miesiąc leczenia cienką warstwę lakieru powinniśmy nakładać na paznokieć zmieniony chorobowo co drugi dzień. Dzięki temu mamy zapewnione nasycenie paznokcia czynną substancją. Z kolei w drugim miesiącu leczenia możemy ograniczyć nakładanie lakieru do dwóch razy na tydzień. Zaś od trzeciego miesiąca stosowania lakieru stosujmy lakier jedynie raz w tygodniu.

Bardzo ważne jest to, aby raz w tygodniu zawsze zmyć całą warstwę lakieru zmywaczem kosmetycznym do paznokci. Dzięki temu zapewnimy substancji aktywnej wnikanie odpowiednie. Co więcej przed kolejnym nałożeniem lakieru opiłujmy pilniczkiem jednorazowym płytkę paznokciowa. Po użyciu taki pilniczek zawsze wyrzucamy. W przypadku uszkodzenia czy też starcia warstwy lakieru podczas leczenia wystarczy, że polakierujemy miejsca odsłonięte.

Pomimo tego, że Pirolam lakier opinie są bardzo pozytywne, to musimy się liczyć z działaniami niepożądanymi. W zasadzie jak każdy lek, ten także może wywoływać niepożądane działania. Oczywiście nie u każdej osoby one się pojawią. U pacjentów nielicznych zaobserwowano podrażnienia miejscowe. Mowa tutaj o rumieniu, świądzie, obrzęku, pieczeniu, łuszczeniu czy też zaczerwienieniu. Najczęściej występują te podrażnienia na skórze, która otacza nasz paznokieć.