Peeling kawitacyjny – efekty

Peeling kawitacyjny to delikatny i niezwykle odprężający zabieg kosmetyczny przeznaczony dla kobiet, które marzą o promiennej cerze. Po jego zakończeniu warto wmasować w skórę odżywczą maseczkę lub serum, ponieważ kawitacja zwiększa przenikanie składników aktywnych z preparatów. Jeśli jesteś ciekawa, jakie efekty daje peeling kawitacyjny, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Peeling kawitacyjny — co to za zabieg?

Peeling kawitacyjny to bezinwazyjna metoda na odmłodzenie skóry, szczególnie twarzy i dekoltu. Już pierwsze sesje przynoszą widoczne efekty, a wykonywane regularnie stymulują odnowę biologiczną komórek i poprawiają kondycję skóry na całej powierzchni zabiegowej. Mogą go stosować osoby z każdym typem cery.

Kawitacja jest zjawiskiem fizycznym – pod wpływem ultradźwięków ciecz zamienia się w gaz. Dzięki temu możliwe jest usunięcie martwego naskórka oraz pozbycie się nadmiaru sebum z twarzy. Urządzenie do peelingu kawitacyjnego ma postać metalowej szpatułki, którą przesuwa się po zwilżonej twarzy, trzymając końcówkę po lekkim kątem. Na szpatułce zbierają się martwe komórki i zanieczyszczenia dlatego podczas zabiegu należy ją często czyścić. Peeling trwa kilkanaście minut i jest całkowicie bezbolesny.

Zabieg jest superdelikatny, a przy tym z niezwykle odprężający. Nie tylko widocznie poprawia wygląd skóry, ale także zwiększa przenikanie składników aktywnych z użytych po zabiegu preparatów. Dlatego po jego zakończeniu warto wmasować w twarz odpowiednie serum, bądź nałożyć odżywczą maseczkę. Skóra po kawitacji wchłonie wszystko jak gąbka.

Peeling kawitacyjny efekty

Peeling kawitacyjny wywołuje wiele efektów, m.in.

  • odblokowuje pory i redukuje zaskórniki co skutkuje skutkuje poprawą struktury twarzy;
  • dotlenia cerę, dzięki czemu skóra staje się zdrowsza i ładniejsza, a jej koloryt się wyrównuje;
  • zmiękcza i wygładza skórę, która przestaje być szorstka i chropowata w dotyku;
  • rozjaśnia przebarwienia po trądziku oraz plamy pigmentacyjne;
  • skóra lepiej wchłania kosmetyki, dlatego po peelingu kawitacyjnym warto zaaplikować serum z kwasem hialuronowym, odzywcza maseczkę lub ampułkę z witaminą C.

Peeling kawitacyjny — przeciwskazania

Peelingu kawitacyjnego nie należy przeprowadzać u osób, które borykają się z silnym trądzikiem z aktywnymi stanami zapalnymi. Bakterie łatwo można roznieść po twarzy, przez co stan skóry może się pogorszyć. Zabieg nie powinien być też przeprowadzany u osób chorujących na nowotwory, padaczkę, niewydolność krążenia, choroby tarczycy, mających wstawiony rozrusznik serca, a także u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią