Pamiętaj o tym, decydując się na zabieg medycyny estetycznej

Pamiętaj o tym, decydując się na zabieg medycyny estetycznej

Kobiety coraz chętniej i odważniej odwiedzają gabinety medycyny estetycznej. Tak jak jeszcze kilkanaście lat temu, dla wielu był to wymysł rodem z Ameryki, tak aktualnie można zaobserwować wzrost popularności profilaktyki przeciwstarzeniowej. Na zabiegi medycyny estetycznej częściej decydują się Panie, zaznaczyć jednak trzeba, że do gabinetów trafiają i mężczyźni zainteresowani zabiegami chirurgii plastycznej lub kosmetologii. Medycyna estetyczna na przestrzeni lat znacząco się rozwinęła. Odmładzanie wykonuje się już bowiem i bez użycia skalpela metodą wypełnienia lub wygładzenia laserem. Jak bezpiecznie korzystać z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej? Do kogo udać się, mając problem opadającej powieki lub blizn potrądzikowych?

Medycyna estetyczna tylko u doświadczonego lekarza

Popularność zabiegów z zakresu medycyny estetycznej spowodowała wzrost liczby ‚specjalistów’, praktykujących profilaktykę starzenia w domowych warunkach. Wiele Pań, szukając oszczędności, zgłasza się z problemem zmarszczek lub przebarwień na twarzy do osób, które zajmują się kosmetologią amatorsko. W efekcie tuż po zabiegu, okazuje się że np. zastosowana toksyna botulinowa nie tylko nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, a wręcz pogorszyła stan pacjenta. Tego rodzaju sytuacji są setki. Dlatego też, wybierając lekarza, warto zwrócić uwagę na jego kompetencje. Specjalista powinien bez problemu potwierdzić je dyplomami i uzyskanymi tytułami. Oddając się w jego ręce, pamiętaj, że chodzi o Twoją urodę! Brak odpowiedniej wiedzy, sprzętu, jak i preparatów, w wielu przypadkach może stanowić zagrożenie życia.

Postaw na bezpieczeństwo!

Medycyna estetyczna, jak i chirurgia plastyczna, uzależnione są od odpowiednich sprzętów i preparatów. Tutaj nie ma miejsca na ustępstwa. Od tych składowych, zależy bowiem Twoje bezpieczeństwo. W profesjonalnej klinice, medycyna estetyczna Katowice, stoi na bardzo wysokim poziomie. Zabiegi przeprowadzane są pod pełną kontrolą lekarza z wykorzystaniem sprzętów najnowszej technologii. Dzięki czemu holistyczne podejście, niestanowi tutaj problemu. Planowane zabiegi kwasem hialuronowym lub z wykorzystaniem nici liftingujących, powinny dawać Ci pewność co do jakości obsługi oraz bezpieczeństwa stosowanych środków i narzędzi.

Jak wygląda pierwsza wizyta u specjalisty z zakresu medycyny estetycznej?

Pierwsza wizyta w klinice zabiegów estetycznych opiera się przede wszystkim na rozmowie. Podczas konsultacji lekarz wypytuje pacjenta o ogólną kondycję organizmu, a przede wszystkim ustala oczekiwania związane z medycyną estetyczną. Na podstawie tego rodzaju wywiadu, tworzy plan leczenia. Dopasowuje odpowiednią dla pacjenta technikę zabiegową, a często również przygotowuje wizualizację prezentującą efekt po zabiegu. Profesjonalizm lekarza, można również ocenić po przebiegu pierwszej wizyty.

Decydując się na zabieg medycyny estetycznej warto pamiętać, że oddaje się własny wygląd w ręce obcej osoby. Należy zatem przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie: czy ten lekarz wzbudził moje zaufanie? Czy rozumiem zaproponowane techniki zabiegowe? Pamiętaj, że świetnym źródłem informacji na temat danej kliniki, są rekomendacje znajomych. Nim zdecydujesz się na zabieg, popytaj koleżanki z pracy lub sąsiadki o ich opinię na temat wybranego gabinetu.

Tagged with: